Számos olyan üzleti és gazdasági kutatási kihívással találkozunk, amelynek vizsgálata informatikai eszköztárral valósul meg. A gazdaságinformatika nagyobb részterületei a vállalati architektúra szemléletében érintik az IT valamennyi értékalkotó tevékenységét. Ide tartozik az üzleti logika leképezése, az informatikai rendszerek tervezése, implementálása, az információrendszerek menedzsmentje, benne az adat- és tudásvagyon menedzsmentje, az információs társadalom szabályozási kérdései, az alkalmazási területekhez kapcsolódó intelligens megoldások kutatása és fejlesztése. Ennek megfelelően alakítottuk ki a doktori program oktatási és kutatási területeit. Kiemelt kutatási területünk az innovatív infokommunikációs technológiák lehetséges alkalmazásainak területe, valamint az adatmenedzsment kutatási kihívásai.
A Doktori Program Vezetője
A Doktori Iskola Vezetője
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy automatikusan megkapd a továbbtanulással és a felvételivel kapcsolatos legfrissebb információkat!
A gazdaságinformatikus szakember az információs társadalom feltétel- és értékrendszerében a valós üzleti folyamatok megértését, az ezekben fellépő problémák informatikai eszközökkel történő megoldását és az ezekhez kapcsolódó modellezési és alkalmazási feladatokat végzi el. A gazdaságinformatikus képzés eredményes megkoronázása egy olyan doktori iskola, amely a benne résztvevőknek készségévé teszi a folyamatos tanulást, az eddig elsajátított tudásanyag alkotó továbbfejlesztését és ezzel önálló tudományos kutatásra alkalmas szakembereket nevel ki. Az oktatás a korszerű informatikai-számítástechnikai szemlélet és módszertan elsajátításával képessé teszi a doktori iskolát elvégzőket komplex gazdasági elemzések és előrejelzések készítésére, ezeken a területeken az oktatásra és a kutatásra.
A doktori iskola elsősorban a gazdaságinformatika MSc képzésre épít, de máshonnan is várható hallgatók jelentkezése. A gazdaságinformatika MSc szakon kívül a 2007-ben akkreditált, az ELTE TTK és a Budapesti Corvinus Egyetem együttműködésében közösen létrehozott „Biztosítási és pénzügyi matematika” MSc szak, a Corvinuson alapított „Vállalkozásfejlesztés”, valamint „Regionális és környezetgazdaságtan” MSc szak hallgatóin kívül a műszaki informatikai és programtervező MSc szakokról is várhatók doktorandusz hallgatók.
A felvételi eljárás általános szabályait az EDSZ 21-22. paragrafusa tartalmazza, ami ide kattintva érhető el.
Az általános felvételi információk ide kattintva érhetőek el.
A felvételi döntés a beadott jelentkezési anyagok előzetes véleményezésén és a szóbeli meghallgatás eredményén alapul.
Az elbírálás szempontjai: a tudományág körébe eső tantárgyak vizsgajegyei, a diplomamunka témája és minősítése, a tudományos (pl. TDK) tevékenység, a kutatási elképzelés kidolgozottsága.
A kutatási tervvel szembeni elvárások:
• Tartalom:
– Cím
– Kérdésfelvetés és a várható eredmények.
– A téma relevanciája, a kacsolódó szakirodalom áttekintése
– A tervezett kutatás felvázolása: kutatási probléma, megközelítés és módszertan, ütemterv és megvalósíthatóság
– Irodalomjegyzék.
• Terjedelem: 10-15 oldal (irodalomjegyzékkel)
A szóbeli meghallgatás a jelentkező tudományos munkára való alkalmasságát és szakmai motivációját ellenőrzi. A szóbeli meghallgatás angol nyelven történik.
A 2024-es felvételi időszakban a szóbeli meghallgatás Microsoft Teams platformon történik.
A felvételi pontszámok összetétele:
• Előzetes szakmai eredmények, korábbi kutatások, egyéni teljesítmények, végzettség: max. 40 pont
• Írásos kutatási terv: max. 20 pont
• Szóbeli: max. 40 pont.
A Felvételi Bizottság áttekinti a listákat, és kialakítja a felvételi javaslatát az EDT számára, abban minden program számára biztosítva a megfelelő létszámú utánpótlást.
A Gazdaságinformatikai Doktori Programba évente 8-15 fő felvételét tervezzük.
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy automatikusan megkapd a továbbtanulással és a felvételivel kapcsolatos legfrissebb információkat!
A Doktori Iskola támogatja hallgatóinak részvételét:
a) kompetitív külföldi konferencián (csak előadás, korreferátum esetén, a fedezhető költségek: utazás, szállás, regisztrációs díj, elsősorban Európán belül);
b) külföldi nyári/téli egyetemen;
c) hazai konferencián (előadás, korreferátum esetén, a fedezhető költségek: utazás, szállás, regisztrációs díj);
A konferencia-részvétel támogatásának szabályai
A Doktori Iskola támogatásával megvalósuló kiküldetésekhez a hallgatóknak pályázatot kell beadniuk.
A kitöltött pályázati űrlapot és a kötelező mellékleteket a hallgatók a témavezető aláírása után nyújtják be (a pályázatokat e-mailen keresztül kell megküldeni a DI asszisztensének).
Kötelező mellékletek:
• konferencia felhívás (program)
• absztrakt és annak befogadó nyilatkozata
A pályázatokat legalább két tagú (doktori iskola vezető és programigazgató) bírálóbizottságnak kell előzetesen értékelni, és a támogatásról, illetve annak mértékéről a doktori iskola erre a célra felhasználható költségvetési forrásainak ismeretében dönteni.
A pályázatot a konferencia előtt legalább 30 nappal kell benyújtani.
Iroda: Sóház 121.
E-mail: kgidi_phd@uni-corvinus.hu
Kérjük emailben egyeztess időpontot személyes konzultáció előtt!
A Doktori Program Igazgatója
A Doktori Iskola Asszisztense
Referens - tanulmányi ügyek
A Doktori Iskola Vezetője
Referens - végső disszertáció benyújtás és védés