Vezetéstudományi Intézet
Vezetéstudományi Intézet alá tartozó tanszékek
Kedves Látogató!
Sok szeretettel köszöntöm a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetéstudományi Intézetének honlapján!
A Vezetéstudományi Intézet (és elődjei a Vezetés és Szervezés Tanszék és az Ipari Üzemgazdaságtan Tanszék) Magyarország vezető vezetéstudományi műhelye közel 50 éve. Ahogyan az elmúlt évtizedekben úgy napjainkban is az intézetre az oktatói és hallgatói kiválóság, a nemzetközi elismertség valamint az elméleti ismeretek és a releváns gyakorlati tapasztal összhangja a jellemző.
Kollégáink oktatási, kutatási, menedzsment és szolgálati tevékenysége hazailag és nemzetközileg is ismert és elismert. A kollégáink által kifejlesztett és 2021-ben továbbfejlesztett Vezetés és Szervezés mester szak a Financial Times Masters in Management rangsorában a világ legjobb 100 mester szakja között szerepel, illetve jelentősen hozzájárulunk a CEMS Global Alliance in Management Education Master in International Management programjához. Az említett mester szakok mellett számos reguláris és projekt tárggyal járulunk hozzá az alapszakokon is a hallgatók számára a gyakorlatban alkalmazható, elméletileg megalapozott, aktuális és releváns tudás átadására, a hallgatók fejlesztésének facilitálására.
Kollégáink aktív tagjai hazai és nemzetközi szakmai és tudományos testületeknek, mint például az Academy of Management, az Academy of International Business, a Strategic Management Society, a Project Management Institute, az International Society for the Psychoanalytic Study of Organizations, valamint a Magyar Tudományos Akadémia köztestületének, a Szervezetfejlesztők Magyarországi Társaságának, a Magyar Pszichológiai Társaságnak, a Magyar Sporttudományi Társaságnak és további területileg releváns tudományos közösségeknek.
A Vezetéstudományi Intézet honlapjának további részeihez jó böngészést kívánok!
Üdvözlettel:
Dr. habil. Stocker Miklós
egyetemi docens, intézetvezető
A Vezetéstudományi Intézet küldetése, filozófiája
Küldetésünk megvalósításakor változatlanul magunkénak tudjuk a Vezetési és Szervezési Tanszék kollektívája által közel 25 éve megfogalmazott „filozófiát”:
- az oktatás-kutatás-gyakorlat hármasa;
- az elméleti háttér kiemelt fontossága;
- az elméletek pluralizmusa;
- kritikai hozzáállás;
- nemzetközi kapcsolatrendszer, a tudományos tevékenységünk nemzetközi szintű megmérettetése;
- kapcsolatok kialakítása vállalatokkal, üzletemberekkel, az oktatásba történő bevonásuk;
- a tananyagok folyamatos tökéletesítése, a legújabb eredmények, tapasztalatok beépítése;
- a hallgatók partnerként való kezelése;
- szerződés-logika: igényes oktatás, következetes számonkérés;
- teljesítményelv;
- nyílt, őszinte légkör;
- a legtehetségesebb hallgatók felkutatására és kinevelésére alapozott személyzeti munka a tanszéki utánpótlásban.