Kutatások, projektek
WISER Horizon Europe Projekt
2023. október 1-jén elindult a WISER (Well-being in a Sustainable Economy Revisited) HORIZON Europe kutatási projekt, amelyben a Budapesti Corvinus Egyetem, mint társult konzorciumi partner vesz részt az NKFIH Kormányzati Önerő Alap finanszírozásával. A projekt tevékenységében Kálmán Judit, egyetemünk Közpolitika Tanszékének oktatója vesz részt.
A gazdasági növekedésre, mint a társadalmakat a fenntartható, magas jóllét felé vezető eszközre való összpontosítás egyre problematikusabb, ezért a kutatás mögött húzódó fő kérdés az, hogyan lehet növelni a jelenlegi generációk jóllétét (senkit sem hagyva hátra) a jövőbeli jóllét feláldozása nélkül. A jóllét, a fenntarthatóság és a termelékenység hármas céljain belül a multidiszciplináris projekt lehetséges utakat keres, kvantitatív és kvalitatív technikákat kombinálva bizonyítékokat, új gazdaságfejlesztési keretet és szakpolitikai ajánlásokat hoz létre.
A lebonyolítás 2,9 millió euró uniós támogatásból valósul meg, a Corvinus a Kormányzati Önerő Alapból 10,9 millió Ft támogatásban részesül. A projekt futamideje 36 hónap, 2026. szeptember 30-án zárul.
Bővebb információ itt található.
ROBUST Horizon Europe Projekt
Pénzügyi válság, menekültválság, Covid-19. Hogyan lehet ilyen helyzetekben „jól” kormányozni, a közszolgáltatások stabilitását és a demokratikus értékeket megőrizni?
A 2022. október 1-én kezdődő, EU Horizon Europe Program keretében megvalósuló Robust Project erre a kérdésre keresi a választ. A projekt során EU-s intézmények és nyolc európai ország válaszait vizsgálják három krízisre: a 2008-as pénzügyi válságra, a menekültválságra és a koronavírus-járványra. A Roskilde Egyetem vezetésével zajló kutatás során a Corvinus Egyetem Közpolitika tanszéke nyolc neves európai egyetemmel működik együtt.
A projektről bővebb információ elérhető itt.
PAQUALITY Erasmus+ Projekt
Public Administration Education Quality Enhancement Erasmus+ Strategic Partnership KA203 No – 2018-1-SK01-KA203-046330
A Projekt a Közpolitika Tanszéken, Hajnal György illetve Kovács Éva szakmai vezetésével, az európai tagállamok közigazgatási egyetemi diplomát adó képzéseinek felmérésével és minőségbiztosításával foglalkozik.
A projekthez kapcsolódóan sor került a Közgazdálkodás és Közpolitika MSc és az MSc in Public Policy and Management képzések EAPAA akkreditációjára.
A Corvinus Egyetem részéről a projekt szakmai vezetői Kovács Éva és Hajnal György.
További résztvevő kutatók: Iga Jeziorska, Petrovics Nándor
Közvetlen link: https://www.nispa.org/paquality.php?proj_id=16&sid=1887
IFEMPOWER Erasmus+ Projekt
A projekt fókuszában olyan tananyagok fejlesztése, ehhez kapcsolódó mentorálás és tanácsadás áll, amelyek felvértezik a vállalkozás indítására készülő – elsősorban a női – hallgatókat olyan technikákkal, amelyek racionális kockázatvállalásukat innovatív ötleteik kiteljesítését korábban visszafogták.
A projekt fő eredményei itt érhetők el: https://ifempower.eu/intellectual-outputs/
A Corvinus részéről a projekt szakmai vezetője Bartha Attila.
Résztvevő kutatók a Tanszékről: Szalma Ivett, Molnár Gábor Tamás, Petrovics Nándor, Mike Károly
TOP SCHOLARS rendezvénysorozat
A Tanszék 2017-ben indította el Top Scholars rendezvénysorozatát, melyre minden tanévben több tudóst is meghívunk, akik nyilvános előadásokat, illetve zártkörű szemináriumokat is tartanak a hallgatók és érdeklődők részére.
Tervezett következő időpontok:
2022 december első hetében Prof. Dr. Stephen P. Osborne
- Osborne professzor az Edinburghi Egyetem Gazdaságtudományi Karának tanszékvezetője és az ott működő Közszolgálati Kiválósági Központ igazgatója, valamint az Európai Unió “Tanulás az innovációból a közszektorban” kutatási programjának társigazgatója. A közszolgálati innováció és a New Public Governance világszinten ismert, vezető kutatója.
2023 március végén Prof. Dr. Geert Bouckaert
- Bouckaert professzor az Adminisztratív Tudományok Nemzetközi Intézetének (IIAS) elnöke, a Leuveni Katolikus Egyetem professzora. Szakterülete a kormányzati teljesítménymenedzsment, pénzügyi menedzsment.