TÖRTÉNETÜNK
Közvetlen előzménye egy izgalmas nemzetközi projekt, az EnRRICH, amelyben kurzusainkra néztünk rá, többek között a társadalom “szemével”, neves science shopok körében. Távolabbi előzménye a Társadalmi vállalkozás és szociális gazdaság tantárgy, ahol 2006 óta kurzusprojekteket szervezünk társadalmi vállalkozókkal a service learning filozófiájából [Fogalomtár] kiindulva. A kettő között készültünk, többek között azzal, hogy két alapítónk is Henk Muldertől, a Living Knowledge Network egyik atyjától, a Groningen-i Egyetem Béta Science Shop vezetőjétől tanult nyári egyetemeken. 2017 tavaszán intézményesültünk – ekkor hagyta jóvá a Kari Tanács és az Egyetem Szenátusa a scienceshop megalakulását – s már abban a félévben 4 pilot projekttel dolgoztunk, valamint elindítottuk műhelymunkáinkat.
MIT CSINÁLUNK?
A Corvinus Science Shop a tudomány és társadalom párbeszédét erősíti. Találkozási pont, ahol a helyi közösség és az egyetemi közönség kérdez és válaszol.
A SCIENCE SHOP ÖSSZEKÖT
Civil szervezetek, társadalmi vállalkozások, nonprofit szervezetek, informális közösségek és aktív állampolgárok kérdéseit csatornázza egyetemi tantárgyakba, kutatásokba, ahol oktatók, kutatók és a diákok e kérdések megválaszolásán dolgoznak, a kérdezőkkel közösen. Hídként működik a közösségi érdekeket és értékeket képviselő civil szektor és az egyetemi szereplők között, támogatja együttműködésüket, a feladatok és az elvárások közös megfogalmazását. Mindezt annak reményében, hogy a közös munka során a résztvevők egymás szempontjait, ismereteit megismerve fejlődnek. Az együttműködésben a civil és egyetemi tudások egyenlő súllyal esnek latba, elismerve a tudások sokszínűségét, építve a a közös és kölcsönös tanulás lehetőségére.