Ugrás a fő tartalomra

Online előadások MI eszközökről

1.) MI a kutatásban: Böngészés (Perplexity, Copilot, Gemini), Információk kinyerése (Scispace, ChatPDF, AskyourPDF, Docalysis), Összefüggések keresése (Connected Papers, Litmap, Consensus), AI Detektorok és QuillBot – 2024. szeptember.

A Corvinus Egyetem Tehetségmenedzsment programja keretében a Mesterséges Intelligencia Integrációs Központ (MIIK) és az Egyetemi Könyvtár tartott képzést 2024 szeptemberében a Generatív Mesterséges Intelligencia (GenMI) eszközökkel kapcsolatban. A kutatásban hasznos MI-eszközökről kollégánk, Dabis Attila, tartott bemutatót az alábbi tartalommal:

GenMI – Hasznos és ingyenes eszközök

0:00 – 2:28. A téma bemutatása és az előadás szerkezetének tisztázása: Böngészés, Információk kinyerése, Összefüggések keresése.

2:29 – 17:50. Információk böngészése a Perplexity, a Copilot és a Gemini segítségével.

17:51 – 24:57. Információk kinyerése a Scispace segítségével (megemlítve a ChatPDF, AskyourPDF és Docalysis nevű programokat is).

24:58 – 36:03. Összefüggések keresése Connected Papers, Litmaps és Consensus használatával.

36:04 – 40:50. AI Detektorok (benne a QuillBotra és a Plágiumszabályzatra való utalással).

40:51 – 43.44. Záró gondolatok.

Az előadás a Könyvtár YouTube-csatornáján érhető el.

2.) MI a Tudománykommunikációban (Napkin, Gamma, The Academic) és az üzleti életben (Whitebridge.AI) – 2025. január. (angol nyelvű előadás)

Az előadás a Könyvtár YouTube-csatornáján érhető el.

3.) Az etikus írás munkafolyamatának nyomon követése a Grammarly és az MS Word segítségével (képzés a Tudományos Diákköri Konferencia résztvevői számára) – 2025. március (angol nyelvű előadás)

Az előadás a Könyvtár YouTube-csatornáján érhető el.

4.) Scite demo – 2025. március (angol nyelvű előadás)

Az előadás a Könyvtár YouTube-csatornáján érhető el.

Kipróbálható eszközök

Scite.ai

A Scite.ai MI-eszköz a tudományos munkákban megjelenő idézettség elemzését segíti. Feltárja, hogy egy idézet alátámasztja, ellentmond vagy csupán hivatkozik-e egy adott dokumentumban szereplő állításra.

A használatához regisztráció szükséges, melynek lépései:

  • https://scite.ai – Sign up
  • Regisztráljon a szervezeti e-mail címével (@uni-corvinus.hu” vagy „@stud.uni-corvinus.hu”)

Próbaidőszak: 2025. március 3 – április 2.

A Scite.ai szakértője 2025. március 7-én 10:00 órakor angol nyelvű online bemutatót tartott, a felvétel elérhető a Könyvtár YouTube-csatornáján.

JSTOR adatbázis – MI-eszköz

Az archív folyóiratokat kínáló JSTOR-adatbázisba több funkciót magában foglaló, interaktív, kutatást segítő MI-eszközt építettek be, mely a következő segítséget nyújtja:

– hasonló cikkek ajánlása

– a cikk vagy egyes részeinek összefoglalása

– szabad kérdésfeltevés a cikk tartalmára vonatkozóan, valamint

– további kutatási témákat ajánlása.

Az eszköz jelenleg beta-verzióban fut, így a felhasználók visszajelzései is segítik a fejlesztést. Az eszköz aktiválásához egyedi accountot kell létrehozni a JSTOR oldalán. Az adatbázist távolról VPN-nel vagy EduID-val lehet használni.

További tartalmi információkat, segédleteket az alábbi dokumentumban olvashatnak.

JSTOR AI tool key features

Vágólapra másolva
×