Oktatók / Kutatók
Könyvtári képzések
„LibCafé” – csoportos konzultáció
A LibCafé-t 14 órakor rövid, magyar nyelvű előadásokkal kezdjük, ezek keretében beszámolunk az aktualitásokról:
1. Köszöntő és hírcsokor (változások szeptember óta) – Kőrösi Krisztina
2. Kutatási adatkezelés 2.0.: Új Kutatási Adatkezelési rendelkezés. Milyen változást jelent a szabályozás a kutatók számára? – Kurucz Erika
3. RePEc – Nyitrai Erzsébet
Az előadásokat követően kötetlen konzultáció a Könyvtári szakterületek képviselőivel az oktatókat érdeklő témákban, különös tekintettel a következőkre:
– Szakirodalmi források, szakirodalom-beszerzés, könyvtári tréningek (Kőrösi Krisztina, Bavalics István)
– MTMT, kutatói azonosítók, tudománymetria, open access, kutatói azonosítók, a láthatóság biztosítása (Demecs Éva, Nyitrai Erzsébet, Hoffmann Ádám)
– Tudományos cikkek szövegegyezés vizsgálata (Horváth Alexandra)
– Egyetemi könyvkiadás, folyóiratok, dokumentum azonosítók (Székely Krisztina)
– Kutatási adatkezelés, Open Science (Kurucz Erika)
– MI a BCE-en: alkalmazások, előfizetések, etikai szempontok (Dabis Attila)
A konzultációkat magyarul és angolul is biztosítjuk.
A fenti témákon túl bármilyen egyéb könyvtári szolgáltatással kapcsolatos kérdésre igyekszünk válaszolni, pl.: kurzusba integrálható képzéseink, tananyag-digitalizálási szolgáltatásunk, közösen megvalósítható projektek stb.
Időpont: 2024. november 27. 14.00-16.00, Könyvtár, Akvárium (Oktatóterem)
Egyéni konzultációt a felsorolt és egyéb, a kutatókat érdeklő könyvtári szolgáltatásokkal kapcsolatos témákban az év során folyamatosan biztosítunk
Előadás
Több modulból álló előadáscsomag (1,5 óra):
Téma: Kutatói láthatóság növelésének eszközei (Tudománymetria alapjai, folyóiratrangsorok, kutatói azonosítók, kutatói hálózatok, repozitóriumok, OA, RePEc)
Időpont: 2024. november 26. 10.00-11.30, online, magyar nyelven.
Előadó: Hoffmann Ádám
MI oktatói fórum
Időpont: 2024. december 04. (szerda), 15:30
Helyszín: Corvinus Egyetem C vagy E-épület előadóterme. (A regisztrációt követően a létszám függvényében pontosítjuk.)
Nyelv: Magyar
Téma:
Mi a Mesterséges Intelligencia szerepe és jövője a Corvinus Egyetemen? Hogyan látják ezt oktatóink? Gyere el, és oszd meg véleményed. Hallgasd meg a kollégáid gondolatait és vitatkozzunk erről a kérdésről egy interaktív fórum keretében.
Program:
– Vitaindító: Dabis Attila, az Egyetemi Könyvtár MI felelőse bemutatja a 2024 tavaszán a corvinusos oktatók körében készült egyetemi MI-felmérés főbb eredményeit (20-25 perc)
– Interaktív vitafórum: Nyitott beszélgetés, ahol a résztvevő oktatók megoszthatják és megvitathatják gondolataikat és javaslataikat. (Max. 60 perc)
Társszervező:
A Mesterséges Intelligencia Integrációs Központ (MIIK), melyet Pintér Róbert, az Infokommunikációs Tanszék adjunktusa képvisel.
Fontos információk:
A rendezvény személyes jelenlétet igényel a jobb interakció érdekében. Várható időtartam: 1,5 óra (a diskurzus alakulásától függően).
Regisztráció szükséges:
Kérjük, regisztrálj az eseményre november 29-ig az alábbi linken: Regisztráció
Várunk minden kedves kollégát, aki szeretné aktívan formálni az MI szerepét a Corvinus-on!
Tanórába illesztett könyvtári tréningek
A tanórába illeszthető könyvtári képzések célja, hogy a hallgatókkal megismertessék a hatékony szakirodalmi keresés módszereit és eszközeit, tájékoztassanak a nyomtatott és elektronikus szakirodalmi és statisztikai-üzleti forrásokról, a szabadon hozzáférhető, illetve előfizetett elektronikus tartalmakról. Támogatják az etikus forráshasználatot, ismertetik a hivatkozás szabályait, hasznos segédprogramokat, alkalmazásokat kínálnak.
Egyéni/csoportos konzultáció
A könyvtár tudományterületeit és szolgáltatásait lefedő konzultációkat kínálunk a Corvinus oktatói és doktori hallgatói számára az év során folyamatosan. A konzultációkat kérhetik egyénre szabottan, vagy akár egy adott intézet/tanszék oktatói számára.