Bemutatkozás
Kedves Látogató,
A Tudományos Diákköri Konferencia (TDK) a tantervi tananyagot meghaladó, tudományos igényű hallgatói munkáknak teremt nyilvános fórumot. Célja a szerzők tudományos, szakmai fejlődésének elősegítése, a tudományos gondolkodás és vitastílus fejlesztése. A dolgozatok elkészítését témavezető segíti, a hallgatók a tudományos konferenciákhoz hasonlóan szekciókban mutatják be dolgozataikat. A dolgozatokat és a prezentációkat szakmai zsűri értékeli a tudományos közleményekre vonatkozó elvárások és normák alapján.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a Corvinus Egyetemen megújult a TDK-szervezés szervezeti felépítése. Az Országos Tudományos Diákköri Tanács mintájára a Corvinus Egyetemen is megalakult az Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács (ETDT) és a három egykori karoknak megfelelően a kari (KTDT), majd tudományterületi tudományos diákköri tanácsok (TTDT).
A 3 tudományterületi tudományos diákköri tanács (TTDT)
A Corvinus Egyetemen hagyományosan a kari, később tudományterületi felelősök szervezik az TDK lebonyolítását. Az ETDT megalakulásával párhuzamosan a korábbi kari TDK-felelősökből kari tudományos diákköri tanácsok (KTDT) szerveződtek, amelyek neve a karok megszűnésével tudományterületi tudományos diákköri tanácsokra (TTDT) változott.
Az egyes tudományterületek TTDT-felelősei, egyben az ETDT delegált tagjai 2021. július 1-től:
- Gazdálkodástudományi tudományterület: Mitev Ariel (elnök), Badics Milán Csaba (titkár)
- Közgazdaságtudományi tudományterület: Csesznák Anita (elnök), Bakó Barna (titkár)
- Társadalomtudományi tudományterület: Jeney László (elnök), Endrődi-Kovács Viktória (titkár)
Korábbi kari és tudományterületi TDK-felelősök
Az egyes tudományterületek TTDT-felelősei, egyben az ETDT delegált tagjai 2020. január 1-től 2021. június 30-ig
- Gazdálkodástudományi tudományterület: Mitev Ariel (elnök), Jenes Barbara (titkár)
- Közgazdaságtudományi tudományterület: Csesznák Anita (elnök), Bakó Barna (titkár)
- Társadalomtudományi tudományterület: Jeney László (elnök), Endrődi-Kovács Viktória (titkár)
Az egyes karok KTDT-felelősei, egyben az ETDT delegált tagjai 2018. július 1-től 2019. december 31-ig:
- Gazdálkodástudományi Kar: Wimmer Ágnes (elnök), Jenes Barbara (titkár)
- Közgazdaságtudományi Kar: Csesznák Anita (elnök), Bakó Barna (titkár)
- Társadalomtudományi Kar: Bartus Tamás (elnök), Jeney László (titkár)
Az egyes karok TDK-felelősei 2018. június 30-ig:
- Gazdálkodástudományi Kar: Wimmer Ágnes (elnök), Jenes Barbara (titkár)
- Közgazdaságtudományi Kar: Rencz Fanni (elnök), Pálvölgyi Dénes (titkár)
- Társadalomtudományi Kar: Jeney László (elnök), Lehoczki Bernadett (titkár)
Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács (ETDT)
2018. július 1-én megalakult az Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács (ETDT), amely 2018. november 7-én tartotta alakuló ülését. Az ETDT első, alapító elnöke Wimmer Ágnes, akitől 2020. január 1-től Mitev Ariel vette át az ETDT elnöki funkciót.
Az ETDT a Budapesti Corvinus Egyetem intézményi és országos Tudományos Diákköri Konferenciához (TDK és OTDK) kapcsolódó kérdésekben önállóan eljáró szerve, mely:
- előkészíti a TDK versenykiírást;
- előkészíti és felügyeli TDK-t, valamint az ahhoz kapcsolódó rendezvényeket;
- dönt a TDK lebonyolítása során felmerült hallgatói és oktatói észrevételekről, kérvényekről, panaszokról;
- kapcsolatot tart az Országos Tudományos Diákköri Tanáccsal, ösztönzi és koordinálja az Egyetem hallgatóinak részvételét az Országos Tudományos Diákkonferencián.
Az ETDT szavazati joggal rendelkező tagjai: az ETDT elnöke, a 3 Tudományterületi Tudományos Diákköri Tanács (TTDT) elnöke, az ETDT titkára, a 3 TTDT titkára, a TDTK vezetője, HÖK tudományért felelős megbízottja, 2 egyetemi szakkollégiumi képviselő és egyéb egyetemi akkreditált diákszervezetek egy képviselője.Állandó meghívottja a TDK adminisztrációs asszisztense (TDK Iroda). Az ETDT munkáját egy a Tanácsadó Testület segíti.
Egyetemi TDT (ETDT) elnöke
E épület, 355/A
Telefon: +36 1 482 5523 • Mellék: 5523
Gazdálkodástudományi Tudományterületi TDT (TTDT) elnöke
E épület, 355/A
Telefon: +36 1 482 5523 • Mellék: 5523
Közgazdaságtudományi Tudományterületi TDT (TTDT) elnöke
Sóház, 3
Társadalomtudományi Tudományterületi TDT (TTDT) elnöke
C épület, 311
Telefon: +36 1 482 7735 • Mellék: 7735
Egyetemi TDT (ETDT) titkára
Gazdálkodástudományi Tudományterületi TDT (TTDT) titkára
E épület, 279.1
Telefon: +36 1 482 5338 • Mellék: 5338
Közgazdaságtudományi Tudományterületi TDT (TTDT) titkára
E épület, 225.1
Telefon: +36 1 482 5165 • Mellék: 5165
Társadalomtudományi Tudományterületi TDT (TTDT) titkára
C épület, 420
Telefon: +36 1 482 7408 • Mellék: 7408
A TANÁCSADÓ TESTÜLET TAGJAI | |
név | érdemek |
Wimmer Ágnes | OTDT Közgazdaságtudományi Szakmai Bizottság elnökhelyettese, volt ETDT elnök, OTDT Mestertanár Aranyérem |
Bartus Tamás | OTDT Társadalomtudományi Szakmai Bizottság elnöke, volt Társadalomtudományi TDT elnök, Szociológiai Doktori Iskola programigazgatója |
Berezvai Zombor | Pro Scientia Aranyérem, Roska Tamás díj |
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) corvinusos képviselői
Szakmai bizottsági képviselők:
- Agrártudományi Szekció: Török Áron (GT)
- Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció: Jeney László (TT)
- Közgazdaságtudományi Szekció: Wimmer Ágnes (elnökhelyettes, GT), Badics Milán (GT), Bakó Barna (KT), Csesznák Anita (KT), Endrődi-Kovács Viktória (TT), Jeney László (TT), Mitev Ariel Zoltán (GT)
- Társadalomtudományi Szekció: Bartus Tamás (elnök, TT), Letenyei László (TT)
TDK-s hagyományok a Corvinuson
Hagyományokra építve
A tudományos diákköri munka és a tudományos diákköri konferenciák szervezése több évtizedes hagyományokkal rendelkezik a BCE különböző karain, s minden tanévben több száz hallgatót és oktatót mozgósít.
A TDK tevékenység szakmai tartalmát tekintve – az egyes karokon belül is – igen sokszínű. A tudományterületek szakmai sajátosságai szerint (ilyen jellemző például a kutatások eltérő eszközigénye a különböző területeken) a tudományos diákköri munka és a kutatások szervezése, a TDK programok lebonyolítása karonként eltérő sajátosságokat mutat, ugyanakkor a fő elvek, a hallgatói tudományos munka és életpálya-tervezéshez kapcsolódó szakmai értékek és célok hasonlóak valamennyi karon.
Egyetemi szinten hasonló kihívásokkal szembesülünk a tudományos diákköri munka ösztönzése és fejlesztése során: a felkészítő tevékenység megújítására és TDK fokozott népszerűsítésére van szükség minden Karon, különösen az elsőéves hallgatók (alap- és mesterképzésben egyaránt) bevonása érdekében. Mindehhez jó alapot jelentenek a tudományos diákköri tevékenység több évtizedes hagyományai és tapasztalatai, melyet folyamatos megújítási, fejlesztési igény is jellemez. Ezt segíti a TDK-munkára jellemző erőteljes hallgatói öntevékenység, melyben a szakkollégiumok és a diákszervezetek is jelentős szerepet vállalnak, s az oktatók aktív részvétele, melyet a vezető oktatók jelentős szerepvállalása mellett a – gyakran a korábban sikeresen TDK-zó – fiatal oktatók, doktoranduszok folyamatos bekapcsolódása is támogat.
A tudományos diákköri tevékenységben, az eredmények disszeminációjában az egyetemen belül szakterületenként szerveződő konferenciák mellett fontos szerepet játszik az országos versenyeken való részvétel. Az OTDK-n részt vevő hallgatóink száma növekszik, s számos OTDK szekcióban eredményesen szerepeltek hallgatóink: a legnagyobb létszámban évről évre a Közgazdaságtudományi és a Társadalomtudományi szekciókban, de emellett például az Agrártudományi, a Fizika, földtudományok és matematikai, a Hadtudományi, az Informatikatudományi, a Műszaki tudományi, a Pedagógia, a Természettudományi és a Tantárgypedagógiai OTDK szekciókban is képviselik egyetemünk karait. Az elmúlt években az országos versenyen résztvevők fele-harmada elért valamilyen helyezést, s több tudományterületen Pro Scientia aranyérmet vehettek át hallgatóink.
Közgáz Diáktudós könyvsorozat
2010-ben indítottuk útjára a TDK Könyvtár – Közgáz Diáktudós könyvsorozatot, mely a Budapesti Corvinus Egyetem karain folyó tudományos diákköri (TDK) munkába kínál betekintést. Köteteinkben a legjobb hallgatók szélesebb közönségnek szánt írásait adjuk közre, amelyek TDK dolgozataik alapján készültek. A könyvsorozatban (ISSN: 2063-7667) eddig kilenc kötet jelent meg, sorozatszerkesztői Wimmer Ágnes és Juhász Péter a BCE Gazdálkodástudományi Karának oktatói.
A sorozat legutóbbi, Gazdaság, közösség, társadalom című kötete nyolc, a 2017-es TDK-konferencián helyezést elért munkára épülő tanulmány mellett tartalmazza valamennyi ez évben díjnyertes dolgozat listáját és az egyetemi tudományos diákköri munka rövid áttekintését és elemzését is.
A kötetek elérhetők a BCE könyvtárának repozitóriumában.
Hírek, események korábbi TDK-król
TDK Mozaik: 2023. december 13. (szerda)
Az Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács idén is megrendezi a Tudományos Diákköri Konferencia hivatalos nyitóeseményét, a TDK Mozaik konferenciát. A konferencián a résztvevők meghallgathatják korábbi sikeres TDK-t író hallgatóink előadását, és hasznos tippeket és tanácsokat kaphatnak a TDK írással kapcsolatban.
Mindenkit szeretettel várunk!
TDK Infóest – Ismerd meg az új regisztrációs felületet!
Időpont: 2022. február 24. (csütörtök) 17:20-tól
Online felület: teams
Kedves Érdeklődő Hallgatónk,
Köszönjük, hogy részt vettél az eddigi TDK felkészítő alkalmak valamelyikén. Ezek szerint tervezel idén TDK-zni. Vannak még kérdéseid? Vagy bizonytalan vagy a következő hetek feladatival kapcsolatban? Vagy csak motoszkál benned a gondolat, de még nem határozódtál el? Szeretnél első kézből tájékozódni az új regisztrációs felületről?
Gyere el az online TDK Infóestre 2022. február 24. (csütörtök) 17.20-tól.
A részvétel regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy a szervezés megkönnyítése, a létszám tervezése érdekében részvételi szándékodat jelezd a regisztrációs űrlapon!
Ha nem szeretnétek lemaradni a rendezvényekről, hírekről, az eseményeket a TDK facebook-oldalán is nyomon követhetitek.
A Corvinus hallgatóinak és témavezetőinek 2021. évi OTDK eredményei itt érhetőek el.
Április 22–24. (csütörtök–szombat) között került sor a 35. OTDK Közgazdaságtudományi Szekciójára az online térben, a Soproni Egyetem szervezésében. A konferencián 50 tagozatban közel 600 dolgozat vett részt, a Corvinus Egyetem is nagy számban, 150 (!) dolgozattal képviseltette magát. Sok más információ mellett a program elérhető a rendezők honlapján.
Ide kattinva elérhető az összefoglalókat tartalmazó absztraktkötet
Az NTP-HHTDK-19-0044 pályázatnak köszönhetően sikeresen megvalósított rendezvényeink
A pályázati forrásból szerencsésen lebonyolítottuk az alábbi eseményeket:
- 2020. február 18.: TDK Információs Nap, ahol a hallgatók a TDK kutatói elemeiben mélyedhettek el. – Az esemény fotódokumentációja
- 2020. november 11.: Haladó prezentációs workshop dr. Veszelszki Ágnes moderálásában, ahol a résztvevők a TDK prezentációs rejtelmeiben mélyedhettek el. – Az esemény fotódokumentációja
Mindkét esemény az NTP-HHTDK-19-0044 pályázat keretein belül került megvalósításra. Nagyon szépen köszönjük a támogatást!