Konferencia
4. Nemzetközi Családi Vállalatok Konferencia - BudapestKvalifikáció a” Vállalati Bundesligába”: Hogyan járulhat hozzá a professzionalizáció a további növekedéshez, a nemzetközivé váláshoz, sőt még az utódláshoz is a családi vállalatokban?
Tervezett program
08:30-9:00 Regisztráció
09:00-9:30 Megnyitó és köszöntők
Prof. Dr. Reinhold Mayer, A Corvinus Családi Vállalatok Központ Tanácsadó Testületének tagja (a Péter Horváth Stiftung képviseletében)
Dr. György László, államtitkár, Kulturális és Innovációs Minisztérium
9:30-10:10 Előadás – Markus Handtmann, tulajdonos, Handtmann Csoport
Hogyan lehet professzionálisan kezelni egy innovatív technológiai vállalat többgenerációs tulajdonosi családját?
10:10-10:50 Előadás – Csányi Attila, tulajdonos-vezérigazgató, Bonafarm Csoport
A 21, század agrár-élelmiszeripari vállalkozását építjük – Eredmények és kihívások
10:50-11:20 Kávészünet
11:20-12:00 Pódiumbeszélgetés 1.: A tulajdonlás, az irányítás és a szervezeti kultúra professzionalizálása a családi vállalatokban
Résztvevők:
• Markus Handtmann, tulajdonos, Handtmann Csoport
• Ékes Ákos, az Üzletfejlesztési Főosztály és a Családi Vállalatok Központ vezetője, K&H Csoport
• Dr. Ránky Anna, partner, Klart Legal
Moderátor: Dr. Drótos György, a Corvinus Családi Vállalatok Központ vezetője
12:00-12:30 Előadás – Kenneth McCracken, az Igazgatóság tagja és titkára, Family Firm Institute (UK)
Sikeres családi vállalkozások fejlődése az Egyesült Királyságban
12:30-13:30 Ebédszünet
13:30-14:00 Előadás – Fazekas Bálint, kereskedelmi ügyvezető, Euronics
Párhuzamos fejlesztések az értékesítésben, a logisztikában, a marketingben, a termékkínálatban, erőteljes digitalizáció – a második generáció színre lép (munkacím)
14:00-14:30 Előadás – Gódi Attila, tulajdonos-vezérigazgató, Terrán Tetőcserép Gyártó Kft.
Manufaktúrából térségi multinacionális vállalat – A Terrán 100 éves története és annak legfontosabb tanulságai a harmadik generáció szemével
14:30-15:00 Előadás – Dr. Palanovics Norbert, Magyarország tokiói nagykövete
Kiterjesztett valóság –Az évszázados japán családi cégek különleges világa
15:00-15:20 Kávészünet
15:20-15:50 Pódiumbeszélgetés 2.: Vállalati funkciók és rendszerek professzionalizálása a családi vállalatokban
Résztvevők:
- Dr. Bodnár Viktória, ügyvezető partner, IFUA Horváth
- Fazekas Zsolt, alapító tulajdonos és ügyvezető, Vöröskő Kft. (Euronics Műszaki Áruházlánc)
- Taródy Zsolt, ügyvezető igazgató, Iniciál Autóház
Moderátor: Dr. Drótos György, a Corvinus Családi Vállalatok Központ vezetője
15:50-16:30 Előadás – Dr. Wieszt Attila vezető kutató és Dr. Drótos György, a Corvinus Családi Vállalati Központ vezetője
A Corvinus Egyetem kutatási eredményei és ajánlásai a családi vállalkozások professzionálisabb működéséhez
16:30-17:00 Összefoglalás és lezárás
* A rendezvény nyelve angol és magyar, mindkét nyelvre szinkrontolmácsolást biztosítunk.
Egy vállalat professzionalizálódása olyan, mint a felnőtté válás: egyre kevésbé függünk a szüleinktől (vagyis az alapítóktól), és cselekedeteinket egyre inkább az értelem, mintsem az érzelem vezérli. Bár életünk lényegesen bonyolultabb, mint korábban, mégis képesek vagyunk azt uralni, többek között a gyerekkorban megtanult szabályok követésével, az elsajátított módszerek és rutinok alkalmazásával.
A családi vállalatokban az alapítók személyes jellemzői, példáulkivételes vállalkozószellemük, dinamizmusuk, munkaképességük, kreativitásuk és karizmájuk hosszúidőre lelassíthatják vagy akár el is halaszthatják vállalatuk érését. Azonban minden vállalat életciklusában van egy pont, amikor e tényezők erősségekből gyengeségekké válnak, amelyek akadályozzák a növekedést azáltal, hogy a cég már nem mindig képes többet, változatlanul magas minőségben, és minden ügyfélelvárásnak megfelelően szállítani. A professzionalizáció talán még fontosabb, ha a családi vállalat nemzetközi piacokat keres, akár exporttal, franchise-zal, vagy külföldi irodák megnyitásával: a potenciális üzleti partnerek bizalmát ugyanis csak akkor lehet elnyerni, ha az újonnan érkező megfelel az iparági szabványoknak és az elvárt üzleti kultúrának. Mindezek mellett a professzionalizáció akár az utódlás mozgatórugója is lehet: nem nehéz felismerni, hogy egy átlátható, jól szervezett, és adatvezérelt módon működő vállalat vonzóbb a potenciális utódok számára, legyenek azok családon belül vagy kívül.
A professzionalizáció azonban nem megy végbe egyik napról a másikra, hanem evolúció. Nem egyenlő egy külső vezérigazgató felvételével – az egész vezetési és szervezeti kultúrát át kell alakítani, amelyben azonban a családtagok továbbra is kulcsszerepet játszhatnak. Nem lehet „letudni” a legdrágább vállalatirányítási vagy üzleti intelligencia rendszer megvásárlásával sem: átfogó üzleti stratégia, a mögöttes folyamatok megváltoztatása, és új döntéshozatali eljárások bevezetése nélkül mindez csak pénz- és időpocsékolás. Végül, ha a cég már professzionális, de a tulajdonosi család nem működik összehangolt és kiszámítható módon, akkor az továbbra is fenyegető kockázat marad a vállalat jövőjére nézve.
A professzionalizáció lehet, hogy kemény dió, de az erőfeszítés kifizetődő! Konferenciánkon iparágvezető családi cégek képviselői (külföldiek és hazaiak egyaránt) beszélnek arról, hogyan mentek keresztül rajta, hogy tagjaivá váljanak a Legjobbak Ligájának.
Idei rendezvényünk – ahogy korábban is – egyaránt nyitott a családi vállalatok tulajdonosainak, a családtag és nem-családtag vezetőknek, a témakör kutatóinak és az érdeklődő egyetemi hallgatóknak, valamint a családi vállalatokat támogató állami szereplők és professzionális szolgáltatók képviselőinek.
Várjuk a jelentkezését és az aktív részvételét mind a helyszínen, mind az online csatornánkon!
Konferenciánkon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Költségvetésünk korlátozott, ezért ha úgy gondolja, hogy szívesen támogatná a Corvinus Családi Vállalatok Központ munkáját, az alábbi számlaszámra történő utalással tudja megtenni. Igény esetén a beérkezett adományokról az Egyetem igazolást állít ki. Köszönjük!
- OTP Bank Nyrt. 11784009-22229896-00000000
- Kérjük a közleményben mindenképpen tüntesse fel a központ nevét („Corvinus CSVK”) és az alábbi azonosítót: A1ET02001T
Külföldről indított utalás esetén:
- IBAN szám: HU92 11784009 22229896 00000000
- SWIFT kódja: OTPVHUHB