Online workshop: Jelentős PV-kapacitás hatása a hazai villamosenergia-rendszerre
A REKK online workshopja a naperőművi technológiák elterjedésének korlátairól és lehetőségeiről MagyarországonA hazai energiapolitikai tervek kiemelt szerepet szánnak a naperőművi technológiának. Az Energiastratégiában definiált (és kiválasztott) PV-központú forgatókönyv 2040-re több mint 10.000 MW napelemes beépített kapacitással tervez.
A jövő villamosenergia-piacán kulcskérdés, hogy van-e elegendő flexibilis kapacitás a változó, időjárásfüggő termelés kiegyensúlyozására, illetve kihívást jelenthet a szükséges tartalékkapacitás rendelkezésre állása is.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium megbízásából végzett kutatásunk azt vizsgálja, hogy különböző flexibilis kapacitásokkal – legyen szó földgáztüzelésű erőműről, villamosenergia-tárolókról, vagy fogyasztói oldali rugalmassági eszközökről (DSM) – kielégíthetőek-e a szükséges tartalékkapacitások, elegendő kínálat áll-e minden órában rendelkezésre, hogy a fogyasztást kiszolgálják, illetve elemezzük a nagykereskedelmi árakra és a nettó import pozícióra gyakorolt hatásokat is.
A workshopon bemutatjuk és a hazai villamosenergia-szektor szereplőivel megvitatjuk a modellezés során előállt főbb eredményeket.
Előadók:
- Mezősi András, kutató főmunkatárs, REKK
- Kiss Evelin, rendszerirányìtás ès piacműködtetès-fejlesztèsi igazgató, MAVIR
A panelbeszélgetés résztvevői:
- Alföldy-Boruss Márk, főosztályvezető, ITM
- Gerse Pál, portfólió menedzsment igazgató, MET Asset Management
- Kiss Evelin, rendszerirányìtás ès piacműködtetès-fejlesztèsi igazgató, MAVIR
- Mezősi András, kutató főmunkatárs, REKK
A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
A regisztráció itt érhető el