Sokszínű programok közül válogathatnak a Kutatási Hét résztvevői
A Kutatásmenedzsment szervezésében immár kilencedik alkalommal rendezik meg a Corvinus tudásmegosztó szakmai eseményét június 10-13. között.Az idei tematikus programsorozat lehetőséget nyújt az akadémiai közösség számára, hogy bemutassák legújabb kutatási eredményeiket és megismertessék szakterületüket az érdeklődő oktató-kutató kollégákkal.
A hétfői nap kiemelt témája a kutatással kapcsolatos különböző intézményi és egyéni stratégiák lesznek. A rövid megnyitót követő kerekasztal-beszélgetésen az Egyetem kutatási stratégiájának megvalósításában érintett egyetemi vezetők, illetve olyan kutatók vesznek részt, akik jelentősen hozzájárulnak a Corvinus nemzetközi beágyazottságához és kutatási teljesítményéhez. Az ezt követő panelbeszélgetés a megváltozott publikációs környezet által generált elvárásokra adott válaszlehetőségeket járja körül, délután pedig az Egyetem fenntarthatósági és kutatási stratégiájának összehangolása kerül fókuszba.
Kedden a mesterséges intelligenciára és a modern technológiákra helyeződik a hangsúly. A napot Baranyi Péter plenáris előadása nyitja az AI-vezérelt rendszerekről, ezután két program is foglalkozik az okostelefonos adatgyűjtés lehetőségeivel, emellett valós vállalati digitalizációs projektekbe nyerhetünk bepillantást.
A szerdai nap központi motívuma a fenntarthatóság lesz. Plenáris előadásában Köves Alexandra a fenntarthatóság különböző megközelítéseit mutatja be, a nap további részében pedig szó lesz arról, hogyan jelenik meg a fenntarthatóság a turizmusban, a vállalati stratégiákban és a banki működésben. Mindezek mellett szerdán rendezik meg a Corvinus ÚNKP-ösztöndíjasainak kutatásait bemutató konferenciát, amelynek részletes programja itt olvasható.
A csütörtöki zárónapot egészségügyi közgazdaságtani előadások nyitják, és két Science Shopos programra is sor kerül. A tematikus programokon kívül a Kutatási Héten kutatóközpontok (Centre for Contemporary Asia Studies, Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont, Versenyképesség Kutatóközpont), CIAS vendégkutatók és PhD hallgatók mutatják be kutatásaikat, a Nemzetközi Felsőoktatási Kutatások Központja két konferenciát rendez a héten a fiatal kutatók, illetve az akadémiai szabadság témakörében, emellett egyéni vagy kiscsoportos konzultációt tart az Egyetemi Könyvtár (LibCafé) és az ERGO (GrantCafé).
A fenti felsorolás természetesen nem teljes körű, de bepillantást enged a Kutatási Hét sokszínű programkínálatába. A részletes program itt böngészhető.
A hétfő délelőtti programokat követően állófogadásra várjuk a Kutatási Hét résztvevőit. A kerekasztal-beszélgetéseken, illetve az állófogadáson való részvétel regisztrációhoz kötött, regisztrálni ezen a linken lehet június 5-ig.
Találkozzunk a Kutatási Hét programjain június 10. és 13. között!