A látogatók 20 különböző szekcióban összesen mintegy száz Corvinusos kollégával, hallgatóval, és vállalati partnerrel találkoztak, hogy alaposan megismerjék az intézmény működését az AACSB sztenderdek szempontjából. A tematikus megbeszéléseken részt vettek az egyetem akadémiai és szolgáltató területeinek vezetői, magyar és külföldi hallgatók, oktatók és kutatók, de az egyetem volt hallgatói és a partnervállalatok képviselői is.
Ez a látogatás volt az utolsó mérföldköve annak a többéves akkreditációs folyamatnak, amelyet még a Gazdálkodástudományi Kar kezdett el, és az átalakulást követően maga a Corvinus folytatott. Az amerikai AACSB a legmagasabb presztízsű globális intézmény-akkreditációk egyike. Ezt gazdaságtudományi egyetemeknek ítélik oda, és a Corvinus Magyarországon elsőként szerezheti meg.
Hosszabb felkészülést követően az idei év márciusában nyújtotta be az egyetem az esedékes önértékelési jelentést, ezt követően március végén előzetes látogatást tartott a Corvinuson Alan T. Shao, a “peer review team” elnöke. A találkozók és az írásos kérdések megválaszolása után történt meg a team többnapos júniusi látogatása, mely rendben lezajlott.
A látogatást követően, a “peer review team” ajánlásai alapján, az AACSB akkreditációs bizottság fog dönteni arról, hogy elnyeri-e a Corvinus az akkreditációt. A döntés kihirdetése idén ősszel várható, bizakodással várjuk az eredményt.