A több mint 30 beérkezett pályázat közül a szakmai zsűri 18-at díjazott, 3-an pedig a legjobbaknak járó különdíjat is hazavihették. A nyertes projektgazdák összesen 18 millió forintos anyagi támogatásban részesülnek. Az ötletpályázatot a Budapesti Corvinus Egyetem Vállalati és Intézményi Kapcsolatok egysége szervezte az Egyetemi Ökoszisztéma Projekt keretében.
Január elején több mint 30 beérkezett pályázattal indult el az idén másodjára megrendezett Proof of Concept Ötletpályázat, amelynek célja, hogy előmozdítsa és fejlessze a hallgatók vállalkozói szemléletét szakmai és pénzügyi támogatás biztosításával. Az idei évben az új ötletek mellett, a tavalyi nyertesek is újra pályázhattak, ezzel biztosítva a már kiforrott projektek további fejlődését és előrehaladását. A pályázatok többek között folyamatoptimalizáló, környezetkímélő és webalapú megoldásokat kínáltak.
Az első forduló után, a szakmai zsűri értékelése alapján 18 projekt jutott be a mentorálás szakaszába, ahol a hallgatók több hónapon keresztül a Dr. Pintér Éva és Dr. Bagó Péter mentorokkal együtt dolgozva fejlesztették tovább ötleteiket pénzügyi, piaci és stratégiai tényezőkre fókuszálva.
Dr. Pintér Éva szerint a pályázók érettebbé is váltak a szakmai fejlődés mellett: „Nemcsak projekteket láttam, hanem Benneteket is. (…) Érettebbé kellett válnotok. Más gondolkodásúak lettetek. Megértetek bizonyos dolgokra, voltak bizonyos bukások, amikből tanultatok és újra felálltatok…”. Dr. Bagó Péter pedig további támogatásról biztosította az ötletgazdákat: „Én jó pár emberrel eléggé sokat vitatkoztam, voltak, akikkel nagyon jót beszélgettem és volt olyan ötlet, ami már akkor kész volt, mikor bejelentkeztetek. Örülök, hogy végül mindannyian itt vagytok. Keressetek továbbra is, lépjünk tovább erről a szintről is.”.
A díjazása 2022. április 29-én megrendezett záróeseményen történt, ahol a szakmai zsűri és a mentorok mellett, az ötletpályázat fővédnöke, Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnöke következő szavakkal vélekedett az ötletekről: „Mindegyik beadott projekt valamitől újszerű, unikális és érdekes, …mind szellemi tulajdonhoz kötődő produktum. (…) Gratulálok mindenkinek és azt kívánom, hogy figyeljetek oda arra, hogy amit létrehoztatok, annak a joga nálatok legyen, hogy ti tudjátok hasznosítani és ne valaki más.”
A 18 nyertes ötlet közül, a szakmai zsűri 3 különdíjas projektet is hirdetett, akik a támogatáson felül, további 500 ezer forintban részesülnek ötleteik megvalósítására. A különdíjakat 3 különböző kategóriában ítélték oda:
Legjobb ötlet:
Sharee / Czvitkó Máté
Legnagyobb fejlődés:
BetMe / Albrecht Máté és Félix András
Legjobb prezentáció:
Állatorvos24 / Márcsev Zsolt és Milla Tamás
A további nyertes pályázatok és ötletgazdáik:
Cidra – Magyar cider / Csébfalvi András, Alföldy Zsigmond
Cloudrobe / Nagy Renáta, Bíró Virág, Kovács Patrik
Horise / Hannya Omar
Jean / Csillag Balázs, Dóka Csilla
Kitchen Hero / Virga Szabolcs, Vincze Ákos
MEVEX / Csukás Máté, Brünner Erik
NumberWin / Balogh Roland
Pack & Go / Fehér-Kaplár Zsombor
Protégé / Horváth Viola, Kiss Márk
Skribe / Kristóf Benjámin, Szlovencsák Viktor, (Fehérvári Zsolt)
SOS Bója / Nagy Tamás
Sportify / Lásztity Milorád, Szabó Vince László, Kravalik Márton
UniStarterKit / Szedmák Borbála
Voovo / Pethes Ambrus, Herman Benedek, Szigeti Ádám, Kovács Viktória, Szalai Réka, Bogár Zsombor
WeSail / Rácz Levente, Kardos Szabolcs, Halmy Mátyás
Ezúton szeretnénk megköszönni a részvételt minden pályázónak és gratulálunk a díjazott hallgatóknak! Bízunk benne, hogy a következő években további jobbnál jobb hallgatói ötletekkel találkozhatunk!
A Proof of Concept pályázat a 2019-1.2.1-EGYETEMI ÖKO-2019-00022 számú projekt keretében, az Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, az Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma pályázati program finanszírozásában valósult meg.