Ugrás a fő tartalomra
Vissza a hírekhez

A Budapesti Corvinus Egyetem globális szakértőkkel rendezett pénzügyi konferenciát

2024-11-22 13:12:00

A 15. éves Pénzügyi Piaci Likviditás (AFML) Konferencia a világ minden tájáról érkező szakértő előadók részvételével összehozta a legjobb tudósokat és iparági szakembereket, hogy a pénzügyi kutatások legújabb eredményeit megvitassák.
Budapesti Corvinus Egyetem

Egy olyan időszakban, amikor a globális pénzügyi kihívások gyakran fenyegetőnek tűnnek, Renée B. Adams, az Oxfordi Egyetem professzora egy kényszerítő kérdést vetett fel: „Hogyan menthetjük meg a világot?” Ő volt az egyik fő előadója a 15. Éves Pénzügyi Piaci Likviditás (AFML) Konferencián, amelyet 2024. november 14-15-én rendeztek meg a Budapesti Corvinus Egyetemen.   

A Corvinus rektora, Bruno van Pottelsberghe által megnyitott rendezvényen több mint 100 vezető szakértő vett részt a tudományos és ipari életből, hogy a pénzügyi piaci likviditás széles területének aktuális társadalmi vonatkozású kérdéseivel foglalkozzon. A megnyitó beszédében Adams professzor arra ösztönözte a résztvevőket, hogy gondolják át az érdekeltek szerepét a jövő alakításában, és kiemelte a kritikus gondolkodók képzésének fontosságát, hogy a megalapozott politikai döntéshozatalt egy igazságosabb és fenntarthatóbb világ felé tereljék. 

A Budapesti Corvinus Egyetem Pénzügy Intézete által a HUN-REN Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Játékelméleti Kutatócsoportjával, az ESSEC Üzleti Iskolával (Franciaország) és az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel (ELTE) közösen szervezett konferencián számos előadás hangzott el. Olyan neves tudósok, mint Robert Faff, a Queensland Egyetem (Ausztrália) és a Corvinus Egyetem munkatársa a felelős pénzügyi kutatásról tartott előadást, míg Jonathan Batten, az RMIT Egyetem (Ausztrália) munkatársa a vállalati portfóliókezelést vizsgálta az árfolyambizonytalanság mellett. 

További kiemelkedő témák voltak Albert J. Menkveld (Vrije Universiteit Amsterdam, Hollandia) elemzése az árképzés varianciájáról egy tűzoltási modellben, Thomas Walker (Concordia Egyetem, Kanada) vizsgálata a helyi önkormányzatok természeti katasztrófákra való felkészültségéről, valamint Rose Liao (Rutgers Egyetem, USA) előadása a munkaerő-piaci szabályozás sokkjainak az amerikai vállalatokra gyakorolt hatásáról. 

A főelőadók különböző nézőpontjai megalapozzák a globális pénzügyi piacok előtt álló kihívások és lehetőségek mélyreható elemzését. A konferencia párhuzamos szekciói emellett olyan érdekes témákat is vizsgáltak, mint a vállalati pénzügyek, a piaci mikrostruktúra és a fenntarthatóság szerepe a pénzügyekben. Végül Lianne van der Zant, az Elsevier munkatársa betekintést adott a pénzügyi folyóiratokban való publikálás világáról.   

Az öt kontinensről érkező résztvevőkkel a rendezvény értékes kapcsolatépítési lehetőségeket kínált, elősegítve a tudományágak közötti együttműködést. Ebben az értelemben az AFML 2024, amelyet a szervezők, a szponzorok (Morgan Stanley és Keler CCP) és az előadók közös erőfeszítései tettek lehetővé, platformot biztosított a pénzügyi piaci likviditás és annak messzemenő következményei tanulmányozásának előmozdításához. 

Vágólapra másolva
X
×