A Corvinus BizIT-na csapatoknak két fordulóban kellett helytállniuk és az értékelőket lenyűgözniük, akik között korábbi nemzetközi megmérettetéseken eredményesen szereplő hallgatók is szerepeltek. A versenyt féléves felkészülés előzte meg,
Az első fordulóban, az assessment center stílusú megmérettetésben a csapatoknak két órájuk volt egy eset megoldására és prezentálására, miközben az értékelők végigkövették a munkájukat.
Az első fordulóban a kriptoeszközök vállalati felhasználásának problémáját járták körül, valamint arra a kérdésre keresték a választ, hogy miért és miért nem érdekes kriptoeszközöket használni, akár fizetési lehetőségként, akár vagyonkezelési, befektetési célokkal. A téma több szempontból is aktuális: a Tesla példáján keresztül láthattuk, hogy a vezetői ambíciók, az innováció iránti vágy hogyan találkozik a piac értékelésével és a kriptoeszközök számviteli elszámolásával kapcsolatban. Annak ellenére, hogy a Tesla visszalépett a Bitcoin felhasználásától, sok vállalat elfogadja a kriptoeszközöket, sőt a vállalati treasury funkciók a vagyonkezelési portfolióban is megjelenítik.
A második fordulóban, a döntőben egy hosszabb esetet kellett a hallgatóknak feldolgozniuk, amely egy mezőgazdasági digitális átalakítási kihívás elé állította őket. Míg a legtöbb termelési, termékelőállítási folyamatban az átfutási idők, termékköltségek és várható kimenetek jól számíthatóak, addig a mezőgazdaság természeténél fogva jóval több bizonytalanságot hordoz. Az adatok összegyűjtése, feldolgozása és az ezek alapján számított előrejelzések ellenére rengeteg lehetőséget hordoznak magukban. A versenyzők prezentációi az adat alapú döntéshozatal mellett az automatizáció továbbfejlesztésében láttak további lehetőségeket.
A döntőben a csapatoknak 20 perc állt rendelkezésükre javaslataikat bemutatni. A bírálók a prezentációk alatt és azt követően is feltehették kérdéseiket.
A BizIT nyertes csapatának tagjai: Deák Ádám, Soós Gábor és Várhegyi Botond.
A döntőben azokat a hallgatókat is kiválasztották az értékelők, akik a Simon Fraser University által szervezett CaseIT nemzetközi esettanulmányi versenyen fogják képviselni a Corvinus Egyetemet, ők Bunevácz Regina, Kostyal Dániel,Várhegyi Botond és Zombori Péter.
A kiválasztott csapatok felkészítése folytatódik, hiszen a CaseIT nemzetközi verseny 2022. február 20-án, míg a CoMIS március 23-án kezdődik.