A Corvinus kutatói bemutatták azokat a jelentős támogatásokat, amelyeket a fenntartható és háztartásfinanszírozási kutatások elő

A Pénzügy Intézet hétfői (03.10.), értekezletén három jelentős, az intézet kutatói által sikeresen elnyert nemzetközi pályázat került bemutatásra, amelyek fontos szociálpolitikai és környezetvédelmi kérdések megoldásával, valamint az innováció támogatással foglalkoznak, miközben hozzájárulnak az intézmény nemzetközi elismertségének erősítéséhez.
Dr. Helena Naffa, a Fenntartható Pénzügyek Kutatóközpontjának (SFRC) vezetője bevezette a résztvevőket a fenntarthatósági törekvéseket meghatározó kulcsfogalmakba, megteremtve ezzel a keretet annak megvitatására, hogyan indíthatnak el az interdiszciplináris kutatások a való életben is kézzelfogható változásokat.
Ezt követően Dr. Leyla Yusifzada ismertette a két elnyert pályázatot: a Biodiversa támogatást, amely egy nyolc országot összefogó konzorcium része a “BioSolar – Solar farms: an opportunity to recover biodiversity in farmlands” című projekttel, valamint az INTERREG Europe támogatást, amelynek keretében a Corvinus vezető konzorciumi partnerként vesz részt a “NATUREFIN – Align Nature Impacts of Regional Development with Sustainable Finance Regulation” című kutatásban. A kutatás célja a természeti kockázatok kezelése és a biodiverzitás megőrzése innovatív fenntartható pénzügyi megoldásokon keresztül, valamint a regionális fejlesztési szakpolitikai eszközök fejlesztésének támogatása.
Emellett Dr. Huszár Zsuzsa Réka, a CEEC-HF vezetője, bemutatta a Közép– és Kelet-Európai Háztartási Pénzügyek Központ (CEEC-HF) és a Visegrádi Alap által támogatott projekt munkáját, amely a cseh, magyar, lengyel és szlovák kutatók közötti regionális együttműködést, valamint a regionális szociális és gazdasági kérdésekkel kapcsolatos kutatásokat ösztönzi, például a lakhatás és a nyugdíj-előtakarékosság területén. A 17 kutatóból álló csapat egy egyedülálló regionális adatbázis létrehozásán dolgozik, amely a háztartásfinanszírozás területén kívánja erősíteni a kutatási kapacitásokat és láthatóságot. E célkitűzéssel összhangban április 14-15-én a CEEC-HF megrendezi az 1. Nemzetközi V4 Lakáspiac Kutatási Workshopot Budapesten.
Dr. Huszár Zsuzsa Réka ösztönözte a résztvevőket, hogy csatlakozzanak a projekthez és a kutatási központhoz, kiemelve a további közös pályázati és publikációs lehetőségeket, különösen a Visegrádi Alap 25. évfordulója kapcsán, amely új projektek finanszírozásának kapuit is megnyitja. A kutatás mellett a csapat elkötelezett a közéleti szerepvállalás és a médiamegjelenés iránt, biztosítva, hogy munkájuk ne csupán az akadémiai közegben maradjon, hanem szélesebb körben is ismertté váljon.
Az korábban bemutatott nemzetközi pályázatok mellett a Pénzügyi Intézet oktatói számos hazai magyar pályázatban is aktívan részt vesznek, mint projektvezetők, amelyeket az OTKA, vagy a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap (NKFIH) támogat, és a hallgatói dolgozatok témavezetőiként is tevékenykednek az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) keretében.