Ugrás a fő tartalomra
Vissza2025.03.11.

A Neumann János Paradoxon és az EU AI törvénye

2025. február 25-én Theodore S. Boone, a Corvinus Egyetem Gazdasági Jogi Tanszékének mesteroktatója online előadást tartott az University of Illinois Jogi Karának tanárai és hallgatói számára "A Neumann János Paradoxon: Az oroszlánok elválasztása a bárányoktól az EU új AI törvénye alatt" címmel.
Budapesti Corvinus Egyetem

Sokan úgy vélik, hogy az Európai Unió új AI törvénye potenciális aranyszabvány lehet az AI szabályozásában. Az előadás az EU kockázatalapú megközelítését vizsgálta az AI szabályozásában, Neumann János azon nézeteinek tükrében, hogy valóban lehetséges-e elválasztani a technológia hasznos alkalmazásait a károsaktól. Ebben a kontextusban az EU erőfeszítései, hogy egyensúlyt teremtsenek az alapértékek, mint az igazságosság, az elszámoltathatóság és az adatvédelem, valamint az innováció és a gazdasági fejlődés elősegítése között, szintén megvitatásra kerültek. 

 

Az University of Illinois, amely több mint 59 000 hallgatóval rendelkezik, 1867-ben alakult, és egy vezető amerikai oktatási és kutatási intézmény. 

Vágólapra másolva
×