A folyóirat alapítói és laptulajdonosi jogainak átadása és átvétele hozzájárul ahhoz, hogy a pénzügyi területen született kutatási eredmények az oktatáson és a tudományos konferenciákon keresztül még szélesebb réteghez érjenek el, folytatva az Állami Számvevőszék (ÁSZ) által az elmúlt évtizedekben elvégzett egyedülálló értékteremtést, valamint ezzel elősegítve a hazai pénzügyi kultúra fejlesztését. Az átadás-átvételről szóló dokumentumot Windisch László, az ÁSZ elnöke, valamint Takáts Előd, a Corvinus rektora írta alá.
A negyedévenként megjelenő Pénzügyi Szemle közpénzügyi szakfolyóiratot 1954 májusában a Pénzügyminisztérium alapította, így közel 70 esztendős múltra tekint vissza. A lap elsősorban monetáris és fiskális politikai témában született kutatásokat közöl, amelyek egyaránt magukba foglalják az elméleti és az empirikus megközelítéseket. A Pénzügyi Szemlében megjelenő publikációk célja, hogy hiteles képet adjanak a pénzügyi rendszerről, valamint – a legfontosabb pénzügyi összefüggések tükrében – a közszféra és a nemzetgazdaság működésének főbb vonásairól, a felzárkózási, jövőépítési törekvésekről és a kapcsolódó szakmai vitákról.
A Budapesti Corvinus Egyetem a modellváltás óta eltelt négy esztendőben megtöbbszörözte a magasan jegyzett nemzetközi folyóiratokban megjelent publikációinak számát. Emellett egyre több nemzetközileg is elismert szaktekintély érkezik a Corvinusra, elsősorban az egyetemen működő Corvinus Institute for Advanced Studies meghívására. A közgazdasági és társadalomtudományi tudásteremtésben és -terjesztésben a Corvinus nemcsak hazai, hanem nemzetközi szinten is fontos szereplővé vált, a jövő társadalmi és gazdasági elitjének kiképzésében vállalt szerepe elvitathatatlan.