A versenyző csapatok meghívásos alapon érkeznek Budapestre a világ minden tájáról, a legrangosabb üzleti iskolákból (például Erasmus, Ivey, NUS, Melbourne, USC). A négyfős csapatok egy öt és egy huszonnégy órás üzleti stratégiai esettanulmányt oldanak meg a régió vállalatainak valós és releváns kihívásaira fókuszálva, majd a hallgatók szakmai zsűri előtt mutatják be megoldásaikat. Az idei évben a Navitasoft és a Zene Háza esetén dolgoznak a diákok.
Tavaly a huszonnégy órás esettanulmányt a Schneider Electric adta. A csapatok olyan stratégiákon dolgoztak, amelyek az ellátási lánc és a termékportfólió innovációján keresztül maximalizálják a Schneider Electric fenntarthatósági hatását. A megoldások leadása után prezentálták őket többek között a Schneider felsővezetőinek.
Három év online verseny után idén végre visszatér a CECC a gyökereihez, a Budapesti Corvinus Egyetemre. A versenyzőknek így lehetőségük lesz megismerni egymást, Budapestet és Pajtásaikat, akik a Corvinus hallgatói közül kerültek ki és az a feladatuk, hogy a versenyzőkkel tartsák a kapcsolatot, részt vegyenek velük a közösségi eseményekben és segítsék őket a felmerülő problémákban, kérdésekben.
A döntők mindenki számára nyilvánosak, a 24 órás eset döntőjét pedig április 18-én rendezik a Corvinuson, így ez egy nagyon jó alkalom arra, hogy az érdeklődők élőben lássanak egy üzleti esettanulmányi versenyt, a legjobbaktól tanuljanak prezentációs technikákat és érdekes emberekkel találkozzanak a világ minden tájáról.
Ha szeretnél többet megtudni az eseményről, az esetekről, a versenyző csapatokról, kövesd a CECC-t Facebookon és Instagramon, de a főbb infókat a Corvinus csatornáin is megosztjuk.