A 2024. november 26-án, Budapesten megrendezett nemzetközi ESG konferencia magyar, osztrák, német és amerikai szakértőket hozott össze, hogy megvitassák az ESG (környezeti, társadalmi és vállalatirányítási) gyakorlatok jelenlegi helyzetét. A neves előadók között szerepelt Dr. Naffa Helena, a Budapesti Corvinus Egyetem Pénzügyi Intézetének docense és a Fenntartható Pénzügyi Kutatóközpont vezetője. Előadásában azt hangsúlyozta, hogyan léphet túl az ESG a megfelelési kötelezettségeken, hogyan segítheti a vállalatokat a kockázatok hatékony kezelésében és új üzleti lehetőségek kiaknázásában.
A konferencia az új, 2024-ben bevezetett ESG szabályozások által jelentett kihívásokkal és lehetőségekkel foglalkozott. Több mint ezer magyar vállalat készül a 2025-re esedékes kötelező fenntarthatósági és ESG jelentéstételre. Az eseményen olyan témák kerültek előtérbe, mint a due diligenge kötelezettségek teljesítése, a kockázatkezelési rendszerek fejlesztése és az ESG napi gyakorlatba történő integrálása. Naffa Helena hangsúlyozta a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási elemek egyensúlyának fontosságát a bizonytalanságok kezelésében és a hosszú távú válságállóság megteremtésében.
A résztvevők értékes ismereteket szereztek az ESG gyakorlati alkalmazásairól, beleértve annak potenciálját a piaci előnyök növelésében és a működési fenntarthatóság erősítésében. Az előadások során az ESG keretrendszer elemeit, az ellátási láncok hatékony átvilágítását, valamint az anyagi jelentőség vizsgálatának követelményeit vitatták meg. Az esemény lehetőséget biztosított a vezető szakértők számára, hogy megosszák legjobb gyakorlataikat, és ezzel segítsék a szakembereket abban, hogy az ESG kötelezettségeket az innováció és a növekedés lehetőségeivé alakítsák.