Az indiai származású, Franciaországban élő professzor először egy Erasmus-program keretében, 2023-ban látogatott el a Corvinusra, akkor többek között az Executive Master of Business program hallgatóinak tartott előadást, illetve az Operáció és Döntés Intézet munkatársaival is kutatói együttműködései kezdtek formálódni. Ekkor ajánlották figyelmébe a CIAS vendégkutatói ösztöndíjprogramját is, amely jól illeszkedett interdiszciplináris kutatási profiljához.
„Három fő pilléren nyugszanak jelenleg a kutatásaim: a fenntarthatóság, az ellátási hálózatok, illetve a digitalizáció. Az EM Normandie mesterszakjain és doktori képzésén többek között operáció- és ellátásilánc tervezést, ellátásilánc-designt és modellezést, raktározást és elosztást tanítok” – meséli Venkatesh, és azt is hozzáteszi, hogy tanítási és vezetői kötelezettségei miatt Franciaországban kevesebb ideje jut évközben a kutatásra, ezért is volt számára vonzó lehetőség a CIAS ösztöndíja.
Venkatesh több, szakterületén magasan jegyzett nemzetközi folyóirat szerkesztőbizottságának is tagja, például az Operations Management Research Journalnak és az International Journal of Logistics Managementnek. Kutatói munkáján kívül rendszeresen tart tréningeket iparági szereplőknek is: „itt Magyarországon is több ipari szereplővel ápolok régi jó kapcsolatot, a kutatásaim is jelentősen támaszkodnak ipari esettanulmányokra” – teszi hozzá a kutató.
Az elmúlt fél évben Venkatesh három publikáción dolgozott a CIAS-ban, amik a körforgásos beszerzéssel, operációkutatással és a társasági vezetéssel kapcsolatos témákról szóltak, reményei szerint mindhárom publikáció megjelenik hamarosan Q1-es nemzetközi folyóiratokban.
„Minden érdeklődő kutatónak azt ajánlom, hogy ha lehetősége adódik rá, akkor próbáljon meg kiszakadni egy kicsit a napi teendőiből és hosszabb időre eljönni a CIAS-ba. Így tud igazán profitálni az intézet interdiszciplináris profiljából és a rengeteg különböző kutatásból, ami a CIAS-ban folyik” – magyarázza a kutató.
Szabadidejében leginkább olvasással és sétálással töltődik, Budapest belvárosát is sétálva fedezte fel: „nagyon fog hiányozni ez a város, jobban megkedveltem, mint a lakóhelyemet. Ráadásul olyan szerencsés voltam, hogy az egyik első vendégkutató lehettem, aki az új Gellért Campus professzori apartmanjában kapott szállást. Hát mit mondjak, azt a kilátást tényleg nagyon nehéz most itt hagyni” – teszi hozzá mosolyogva.