Újabb nemzetközi sikert ért el a Budapesti Corvinus Egyetem, első alkalommal mérettethette meg magát a QS MBA (Master of Business Administration) képzési rangsorában, amelyet szerdán tettek közzé. Itt olyan felsőoktatási intézmények versenghetnek, amelyek megszerezték a három mérvadó nemzetközi akkreditációt (AACSB, AMBA, EFMD), teljes munkaidőben, zömében jelenléti oktatással tanítanak, és átlagosan legalább 15 diák vesz részt a programjukban.
Magyarországon egyedül a Corvinus full-time MBA-képzése felel meg ezeknek a kritériumoknak, és a globális listán 58 ország 340 képzése közül a 150-200. helyet érte el. Az európai rangsorban 91 intézmény képzése szerepel, a közép-kelet-európai régióból három. A Corvinus itt a legjobb régiós helyezést érdemelte ki, megosztva a horvát Zagreb School of Economics and Managementtel, ami egyúttal az európai 50. pozíciót jelenti.
A QS MBA-rangsorában öt dimenzióban vizsgálják az intézményeket: elhelyezkedési kilátások, megtérülési mutató, vállalkozási és alumni sikerek, tudományos vezető szerep és hallgatói-oktatói sokszínűség.
„A Corvinus eredménye a nemzetközi MBA-rangsorban nagyszerű visszaigazolást jelent arról, hogy az egyetemünk évről évre növelni tudja nemzetközi súlyát. Különösen büszkék vagyunk arra, hogy az elhelyezkedési kilátásokat illetően a Corvinus full time MBA-programja még előrébb, a globális rangsor 80. helyén végzett, és az átlag felett teljesített a sokszínűségi értékelési szempont szerint is”
– mondta Varga Ákos, a Corvinus executive és szakirányú továbbképzésért felelős megbízott dékánja.
A globális MBA-lista élén amerikai egyetemek – a Stanford Graduate School of Business, a Penn (Wharton) és a Harvard Business School – állnak. Európa legjobbjai a London Business School, a HEC Paris és a Cambridge (Judge) képzései lettek – ezek rendre a világranglista 5., 6. és 7. helyét foglalják el egyben.