Rangos nemzetközi kutatóhálózat tagja lett a Corvinus

2024-10-25 14:00:00

Az ERCIS (European Research Center for Information Systems) a nemzetközi az információs rendszerek területének fejlesztésében elkötelezett, neves nemzetközi kutatóhálózat, melynek vezető egyetemek és ipari partnerek a tagjai, a közös kutatásra, az innovációra és a tudáscserére fókuszálva.

Örömmel jelentjük be, hogy az ERCIS (European Research Center for Information Systems) 2024. szeptember 23-25. között az olaszországi Viterbóban tartott workshopján a Budapesti Corvinus Egyetem is az ERCIS hálózat tagja lett.

Az ERCIS egy elismert nemzetközi kutatóhálózat, amely elkötelezett az információs rendszerek területének fejlesztése iránt. A hálózatot világszerte vezető egyetemek és ipari partnerek alkotják, a közös kutatásra, az innovációra és a tudáscserére fókuszálva.

Az ERCIS az EU által finanszírozott közös projekteken, kutatócseréken és interdiszciplináris kezdeményezéseken keresztül foglalkozik a digitális átalakulás kulcsfontosságú kihívásaival. A hálózat nemcsak az információs rendszerek kutatásának minőségét és hatását növeli, hanem előmozdítja az intenzív kapcsolatokat is az egyetemek és az ipar között, és ezzel globális szinten gyakorlati megoldásokat és technológiai fejlesztéseket ösztönöz. Magyarországon mi voltunk az első egyetem, amely csatlakozott ehhez a hálózathoz. A szeptemberi találkozón lehetőségünk volt bemutatni kutatási és oktatási hátterünket, és megkezdeni a kapcsolatépítést.

Büszkék vagyunk arra, hogy az Európai Információs Rendszerek Kutatóközpontjának tagjai lehetünk.

További információkért látogasson el a következő weboldalra: ERCIS honlap