Gáspár György, Hábenczius Bálint, Nagypál Eszter és Zombori Péter mesterszakos hallgatóink és mentoruk Fejes Balázs, képviselték egyetemünket a Münsteri Egyetem által 2024. október 22-27. között megrendezett Uni Münster Case Club – UMCC versenyen.
A csapat első feladatának középpontjában az Agravis, egy német mezőgazdasági vállalat állt, amely strukturális változásokkal és fenntarthatósági kihívásokkal küzd. A Corvinus megoldásával, amely a fenntarthatóságot és a piaci alkalmazkodást helyezte fókuszba, a divíziós fordulóban első helyet szerzett. A második esetben a hangsúly a PwC-re tevődött át, az esetkérdése a mesterséges intelligencia kockázatkezelésre való felhasználására fókuszált az autóipari ágazatban. A csapat AI-integrációs megközelítése a második helyet szerezte meg a divízióban. A harmadik eset, egy 12 órás kihívás az Acture-rel (egy munkavállalóknak wellness szolgáltatásokat nyújtó vállalat), a csapatot a növekedési és márkaépítési stratégiák kidolgozásával bízta meg, amely során a Corvinus ismételten második helyezést ért el a divízióban.
Mindhárom prezentációnk esetében a prezentációs stílusunkat, a koherens és kiegyensúlyozott kommunikációt és a jól megtervezett, szemléltető diákat emelte ki a zsűri, mint a fő erősségeinket.
– Hábenczius Bálint
A versenyre reflektálva a csapat kiemelte a megvalósítható megoldások és a kreativitás egyensúlyának fontosságát. A felkészülés széleskörű volt, négy gyakorló esetet és workshopokat foglalt magába, amelyek erősítették a csapat kohézióját és csiszolták készségeiket. A csapattagok azt is megjegyezték, hogy a csapat egymást kiegészítő dinamikája – az elemzői, stratégiai és prezentációs szerepek egyensúlyozása – nagyban hozzájárult a teljesítményükhöz.
A csapatdinamika nagyon jó volt, általában én kezdtem a prezentációt, Eszti végezte az elemzést, a srácok a stratégiát és a megvalósítást, én pedig a pénzügyi és eredményeket összefoglaló résszel zártam.
– Gáspár György
Zombori Péter, aki számos versenyen képviselte már egyetemünket, a következőképpen osztotta meg gondolatait a versenyzés élményéről:
Mindennek a tetejébe az, hogy a gyönyörű Münsterben szerezhettük meg ezeket az emlékeket, valóban a hab volt a tortán. Lehetőségünk volt a szervezők vezetésével felfedezni a várost, megkóstolni a helyi konyhát, betekintést nyerni az egyetemi életbe egy kampusztúra során, és a megoldásainkat még egy palotában is bemutathattuk.
– Zombori Péter
A csapatnak nem csak a verseny miatt marad emlékezetes az élmény, hanem a világ minden tájáról érkező társaikkal- köztük a Dominikai Köztársaság és Mexikó csapatával – kialakított kapcsolatok miatt is. A jövőbeli esetversenyzőknek azt tanácsolják, hogy fogadjanak el minden kihívást, mivel ezek a versenyek nemcsak az elemzői készségeket finomítják, hanem a kritikus gondolkodás és a kapcsolatépítés terén is életre szóló előnyöket kínálnak.
Nem tudom eléggé ajánlani az esetversenyeken való részvételt, ez egy életre szóló élmény. Úgy gondolom, hogy a Corvinuson a Case Track, és a CCTC, mint a mögötte álló diákszervezet, tökéletes felkészülést nyújthat minden hallgató számára, aki akár alapszakos, akár mester szakon versenyezni készül. A kurzusaiknak, workshopjaiknak, vállalati rendezvényeiknek és sok más lehetőségnek köszönhetően mind szakmailag, mind emberileg rengeteget fejlődtem, amit máshogy nem tudtam volna elérni.
– Zombori Péter
Ezúton is gratulálunk a csapatnak és mentoruknak kiemelkedő eredményükért, valamint köszönjük a CIBS kurzus oktatóinak és a Corvinus Case Track Közösség szeniorainak, különösen Fejes Balázsnak, hogy hozzájárultak a csapat felkészüléséhez.