Petrovicz Emma, Shu JingPei (Suzy), Szappanos János és Tóth Róbert Máté alapszakos hallgatóink képviselték egyetemünket a Sydney-i Egyetem által 2024. október 6-11. között megrendezett Sydney International Business Competition versenyen.
A hallgatókat Kozma Miklós, a Vállalkozási és Innovációs Intézet docense választotta ki és készítette fel a versenyre, miután elvégezték a Cases on International Business Strategy és más Case Track kurzusokat. A verseny során mentorként is segítette őket.
A felkészülés már júniusban elkezdődött, számos workshoppal, amelyek célja a hallgatók készségeinek fejlesztése volt, mint például a prezentáció logikai fonalának, történetének felépítése, valamint a nonprofit szervezetek működésének megértése, ami a verseny során rendkívül hasznosnak bizonyult.
„A nyár közepe óta folyamatosan készültünk workshopok és gyakorló esetek formájában, ami szerintem meghozta gyümölcsét, hiszen a verseny bebizonyította, hogy sok társunknál magasabb szinten tudtunk teljesíteni.”
– mondja a felkészülésről Tóth Róbert.
A verseny során a csapatnak két esetet kellett megoldania. A huszonnégy órás esetet a Telstra – Ausztrália vezető telekommunikációs vállalata – biztosította. Az eset kérdése az volt, hogy milyen típusú API-t alkalmazzanak és milyen formában a vállalat további stratégiájában.
A hatórás esetet a Communiteer – egy közösségi vállalkozás (social enterprise), amely az önkéntes munkát vállaló diákoknak szóló ökoszisztéma kiépítésére összpontosít – adta, és arra kérte a csapatokat, hogy adjanak megoldásokat arra, hogyan tudnák jobban integrálni a nemzetközi diákokat. A Corvinus csapata nyerte a hatórás eset utolsó fordulóját, miután a divíziós fordulókból a döntőbe jutott.
“A hatórás eset megnyerése több volt, mint jó teljesítményt és megoldást nyújtani. Benne volt a hónapok kemény munkája és a csapatunk precizitása, amely lehetővé tette számunkra, hogy kiemelkedő elemzést nyújtsunk arról, hogy a Communiteer hol tudná jobban elérni a diákokat, biztosítva ezzel a sikerünket.”
– magyarázza Petrovicz Emma.
A prezentációk után a csapat lehetőséget kapott arra, hogy közelebbről is megismerje a Communiteer képviselőit.
„Az egyik legmeghatározóbb élmény az volt, hogy a vállalat képviselőitől megerősítést kaptunk arról, hogy a mi megoldásunk nem csak hasznos, hanem az összes csapat közül a legértékesebb meglátáson alapult.”
– teszi hozzá Szappanos János.
Amellett, hogy az esetmegoldó versenyeken folyamatosan fejlesztik tudásukat, diákjaink életre szóló élményekkel gazdagodnak, hiszen a szakmai programok mellett számos szórakoztató közösségi programon is részt vesznek.
“A világ minden sarkából származó diáktársakkal kerültem kapcsolatba, és minden egyes találkozás gazdagította a különböző kultúrák és gondolkodásmódok iránti megértésem. Sydney felfedezésének közös pillanatai, az ikonikus nevezetességektől a rejtett helyi gyöngyszemekig, még különlegesebbé tették az élményt, a versenyt a sokszínűség, az ambíció és az élethosszig tartó tanulás ünnepévé változtatták.”
– írja le tapasztalatait Shu JingPei.
Kozma Miklós foglalta össze benyomásait a csapat teljesítményéről:
“Öröm volt a Corvinus csapatát tanítani, miközben felkészültek a kihívásokkal teli globális versenyre Ausztráliában, egy számunkra kevéssé ismert országban és üzleti kultúrában. A csapat gondosan figyelt és követte az útmutatást, figyelemre méltó bátorságról, elszántságról és mindenre kiterjedő elkötelezettségről tett tanúbizonyságot. Abszolút mértékben megfeleltek a kihívásnak, mindvégig alázatosak maradtak, és vállalták a felelősséget, hogy a Corvinus közösségén belül támogatják a jövő versenyzőit. Elkötelezettségük és kitartásuk igazán dicséretes, biztos vagyok benne, hogy továbbra is inspirálni fognak másokat.”
Ezúton is gratulálunk a csapatnak és mentoruknak, valamint köszönjük a CIBS kurzus oktatóinak és a Corvinus Case Track közösség seniorainak, különösen Fejes Balázsnak, Kölber Csongornak, Gál Bencének és Kostyal Dánielnek, hogy hozzájárultak a csapat felkészüléséhez.