Bunevácz Regina, Deák Ádám, Pataki Ákos és Sallai Réka az esetversenyen egy jól alátámasztott stratégiát alkottak meg a Melbourne Writers Festival aktuális problémájára. A csapat megoldása a fogyasztói szokások alapos megismerésén alapult, megcélozta a helyi kereskedelmi szektort, valamint a releváns szponzorokat. A szakmai zsűri az értékelés során kiemelte a rendkívül kreatív megoldást és az elemzéssel logikusan alátámasztott javaslatokat.
A versenyt alapos előkészületek előzték meg a Cases on International Business Strategy-től (CIBS), a Vállalatgazdaságtan Piramis esettanulmányi képzés csúcsától kezdve egészen a közvetlenül a csapatra szabott, mentor által vezetett felkészülésig. Mind az esetversenyzés, mind az odáig vezető út rengeteg hasznos, a későbbiekben is alkalmazható szakmai tapasztalattal gazdagítja a résztvevőket.
Sallai Réka így fogalmazta meg a versennyel kapcsolatos gondolatait: „Sokat dolgoztam azért, hogy itt versenyezhessek, és amellett, hogy nagyon megtisztelő volt, rengeteget tanultam a mentoroktól és felkészítőimtől. Remélem a jövőben sikerül ezt a tudást kamatoztatnom.”
Pataki Ákos kiemelte, hogy a tárgyak elvégzése, a felkészülés és a versenyzés során megszerzett tudás által közelebb került a kitűzött szakmai céljai felé.
Deák Ádám gondolatai jól tükrözik azt, hogy nem csak az első helyért érdemes megmérettetnie magát egy csapatnak: „minden egyes verseny egy óriási tapasztalat, és igyekezni kell a lehető legtöbbet tanulni belőle. Amikor nyersz, azért, hogy legközelebb emlékezz a jó gyakorlatra, amikor veszítesz pedig azért, hogy legközelebb minden hibát ki tudj javítani. A nap végén ez a legtöbb, amit haza tudsz vinni magaddal”.
Gratulálunk a csapatnak a szép eredményhez és ezúton bátorítunk mindenkit arra, hogy tapasztalja meg, milyen érzés nemzetközi szinten képviselni a Corvinust, és mellette egyedülálló szakmai tudást szerezni!