A Kopp Mária Intézet a Népesedésért és Családokért 2018-ban alakult azzal a céllal, hogy a családtudományok területén kutatásokat és elemzéseket végezzen a családügyi intézkedések szakmai hátterét biztosítva. A KINCS alap- és alkalmazott kutatásokat végez, illetve szakpolitikai elemzéseket készít többek között a házasság, a gyermekvállalás, az intergenerációs családi kapcsolatok, a mentális egészség, a család és nevelés, a család, mint szociális és kulturális közeg témáiban. Több hazai egyetemi és a kutatóközponti partnerrel, illetve egy nemzetközi szakmai hálózat fontos részeként a KINCS szakmai programja kivételes lehetőséget nyújt egyetemi hallgatók, fiatal kutatók és szakemberek számára, hogy tapasztalataikat és tudásukat bővítsék a családtudomány és családügy területén.
A KINCS PRO célja
Egyetemi hallgatók szakmai továbbképzése a KINCS által kutatott témakörökben a családtudományi kutatások, illetve szakmai elemzések elvégzése területén.
Amit a KINCS PRO nyújt
10 hetes gyakornoki program, 3 képzési alkalommal, önálló és résztvevői kutató-elemzői munkával. A hallgatók díjazásban részesülnek.
A gyakornoki program sikeres elvégzése (illetve az egyetemi diploma megszerzése) után további együttműködésre nyílhat lehetőség.
A jelentkezés feltételei
A gyakornoki programba jelentkezhetnek a Corvinus bármely alapképzésének hallgatói, tanulmányaik 2. évétől, illetve bármely mesterképzés hallgatói tanulmányaik 2. félévétől, 3.5-ös tanulmányi átlag felett.
A jelentkezéshez szükséges dokumentumok
A jelentkezés, részvétel folyamata
A program elvégzésének feltétele
A gyakornoki program ütemezése
1.képzési alkalom: csapatépítés, találkozás a mentorokkal, szakmai témák diszkutálása, kutatási/ elemzési témák kijelölése
2. képzési alkalom:
– Kutatásmódszertani alapelvek
– Szakpolitikai elemzések módszertana
– Nemzetközi kapcsolatok építése és gondozása
– Prezentációs és szakszövegíró útmutató
3. képzési alkalom: Kutatási/elemzési munkák bemutatása, Q+A
(A változtatás jogát – megfelelő tájékoztatás mellett – a KINCS fenntartja)