Ugrás a fő tartalomra
Vissza a főoldalra

Hongkongi Esetverseny: Corvinusos hallgatók a nemzetközi élmezőnyben

2024-10-18 09:22:00

Egyetemünk a nemzetközi színtér legszínvonalasabb esetoldó csapataival versenyezett a HKUST Nemzetközi Esettanulmányi Versenyen Hongkongban.
Budapesti Corvinus Egyetem

Négy alapszakos hallgató, Kozma Bánk, Lázár Kitti, Lukács Dorka és Nagy Melina képviselte egyetemünket a HKUST International Case Competition 2024 üzleti esettanulmányi versenyen Hongkongban, a Hong Kong University of Science and Technology egyetem szervezésében. 

A hallgatók a Cases on International Business Strategy (CIBS) illetve Cases in Business Strategy (CBS) kurzusok sikeres elvégzése után kerültek kiválasztásra a Case Track kurzussorozat részeként. A versenyre való lelkes, kitartó felkészülést Pistrui Bence László, a Vállalkozás és Innováció Intézet adjunktusa vezette. 

A verseny egy 5, majd 24 órás komplex üzleti eset megoldását foglalta magában, mindkét esetet a HSBC bank biztosította a The Thompson Center for Business Case Studies hozzájárulásával. A felkészülési idő után a csapatok bemutathatták megoldásukat a szakmai zsűrinek, 10 és 15 percben, amit mindig egy kérdés-felelet rész követett. Ezután a zsűri – melynek az esetet biztosító HSBC bank vezetői közül is érkezett tagja – kérdéseit válaszolták meg. 

Mindkét megoldandó eset banki témakört ölelt fel, ami a csapat számára különösen izgalmas volt, hiszen egy olyan iparágba nyerhettek betekintést, amely dinamizmusával és változatosságával sokak szerint kiemelkedik a gazdaság más területei közül. 

Az első esetben hallgatóink a HSBCnet Helpdesk ügyfélszolgálatos munkatársainak megtartására hoztak innovatív ötleteket, majd a 24 órás esetben az ügyfélszolgálat hatékonyságát növelni hivatott kreatív technológiai megoldásokat dolgoztak ki, amellyel a vállalat által kitűzött cél, az egyszerű kérdések automatizálása válhat lehetővé. A 24 óra alatt a csapat szigorú időbeosztást követett, de ennek ellenére is meghatározó élményben volt részük. 

A készülés alatt a szervezők által összeválogatott különleges helyi ételeket is megkóstolhattunk, és a kevés alvás ellenére is úgy éreztük, hogy a végső megoldásunk az eddigi legjobb teljesítményünk volt. Hálás vagyok a lehetőségért, hogy részt vehettem a versenyen tehetséges csapattársaimmal és támogatást nyújtó felkészítőnkkel. A készülés és a verseny is több értékes készségekre tanított, mint amennyit azelőtt valaha el tudtam volna képzelni, hogy belevágtam ebbe az útba.

– nyilatkozta Nagy Melina. 

A csapat felkészülése zökkenőmentesen haladt, az esetoldás témaköreit izgalmas workshopokon mélyítették el. A nyár folyamán számos 5 és 24 órás gyakorló esetet oldottak meg, különösen figyelve arra, hogy a hongkongi vállalati kultúrához igazítsák megoldásaikat, amely segítette összekovácsolni a csapatot. 

Mind a versenyzőink, mind mentoruk büszkék megoldásukra és teljesítményükre. A saját javaslatuk kidolgozásán túl a döntős csapatok megoldásait megtekintve hasznos tapasztalatokra tettek szert, hiszen ők először képviselték Egyetemünket a hongkongi versenyen. Ezek az élmények a csapatot követő hallgatók további versenyein is felbecsülhetetlen segítséget fognak nyújtani a felkészülésben, hiszen első kézből ismerhették meg a világ legszínvonalasabb gazdasági egyetemei közül kikerült csapatok esetoldó kultúráját és prezentációs módszereit.  

A fő tapasztalatom a HKICC versenyről, hogy a nyertes csapatok egy átfogó specifikus megoldást alkalmaztak, amelyben először a fő ötleteiket mutatják be, majd ezután részletezik az azok megvalósításához szükséges lépéseket, természetes, jól érthető dinamikus előadásmóddal.

– osztotta meg tapasztalatait Kozma Bánk. 

A verseny nem csupán a komoly csapatmunkát igényelő, való életből származó vállalati problémákra éleződik ki, hanem a kultúrák közötti megértésre és barátságok megköttetésére is teret enged. Ennek keretében csapatunk megismerhette a verseny által szervezett vezetett városnézésen Hongkong nevezetes látnivalóit, köztük a több mint 34 méter magas Buddha-szobrot Ngong Ping faluban, majd Tai O halászvárost.  

Lázár Kitti számára az egyik legkedvesebb emlék a “party villamos” volt, ahol a csapatok felhőkarcolók között utazva gyönyörködhettek a városban, miközben a házigazda egyetem hallgatóival beszélgetve ismerkedtek.

Az esemény rengeteg élményt nyújtott számomra, hiszen találkozhattam a világ minden tájáról érkezett emberekkel. Különleges érzés volt látni, hogy ennyi különböző egyetem és szak területéről érkező hallgatót összeköt egy izgalmas kihívás: a vállalati problémák kreatív megoldása

– nyilatkozta. 

Lukács Dorka hozzátette, hogy a Corvinus Case Track Community (CCTC) diákszervezet és esetoldó közösség által nyújtott segítség és fejlődésre bíztató közeg sokban járult hozzá ahhoz, hogy a hallgatók a nemzetközi színtéren is kipróbálhassák magukat.

Rendkívül hálás vagyok a CCTC keretein belül megvalósuló egyéni mentorálásnak, és a Case Track tanárai és közössége által nyújtott értékes tudásnak a gazdaság szerteágazó területeiről. A nemzetközi versenyzés nemcsak szakmai, de személyes fejlődésünket is gyarapította, felejthetetlen élményekkel és tapasztalatokkal gazdagítva egyetemi éveinket, amelyre mindig büszkén emlékezhetünk vissza.

Gratulálunk a csapatnak, mentoruknak és a további Case Track oktatóknak! Büszkék lehetünk a kitartó felkészülésre és a kemény munkára, amely lehetővé tette, hogy egyetemünk a nemzetközi színtér legszínvonalasabb esetoldó csapatai mezőnyében versenyezhessen. 

Vágólapra másolva
X
×