A világgazdaság új realitásai – például a globalizáció lassulása, a gazdasági nacionalizmus térnyerése, a digitális technológiák megjelenése, a fenntarthatósági és klímakérdések középpontba kerülése – kiegészülve a Covid és az ukrajnai háború okozta bizonytalan üzleti környezettel, jelentős alkalmazkodási kényszert okoznak a multinacionális vállalatok számára. Ez az international business (nemzetközi gazdálkodás) tudományterület tudósai számára is számos új kutatási kérdést vet fel – hangzott el a Nemzetközi Üzleti Akadémia (Academy of International Business – AIB) közép- és kelet-európai tagozatának X. éves konferenciáján, amelyet a Budapesti Corvinus Egyetem szervezett meg.
Az eseményen interjút adott a lapnak Stocker Miklós, a Corvinus Vezetéstudományi Intézetének vezetője, a konferencia egyik szervezője, akit az AIB régiós tagozatának egyik alelnökévé is megválasztottak. Az interjúban többek között hangsúlyozta:
Nagy előnye az AIB-hez hasonló tudományos közösségeknek, hogy kiterjedt együttműködések jönnek létre a hálózatban résztvevő tudósok között, aminek eredménye nemzetközi kutatások, pályázatok és közös publikációk lehetnek. Számos szerzőtársamat ebben a tudományos közösségben ismertem meg.
A teljes Portfolio-cikk itt olvasható. A szöveg angol nyelvű fordításához javasoljuk használni a böngészőkbe beépített fordítóprogramokat.