November végén megjelent a HVG Diploma 2025 kiadványa, benne az egyetemek és főiskolák rangsorával. A képzésterületi rangsoroknál figyelembe vették az elsőhelyes jelentkezők számát, a felvettek pontátlagát, a nyelvvizsgával rendelkezők arányát és a középiskolai versenyeken helyezést elérő hallgatók számát.
A magyar rangsorok tetején
A gazdaságtudományi és a társadalomtudományi rangsorban is a Corvinus áll az élen idén is.
A gazdasági részrangsorok közül a Corvinus toronymagasan az első helyet szerezte meg a felvettek pontátlagában 461 ponttal (a másik helyezett ELTE-GTK pontátlaga csak 431 pont, a bronzérmes Debreceni Egyetem karáé 400). Szintén kimagasló eredménnyel az első helyet szerezte meg a Corvinus a középiskolai versenyen helyezettek számában (50 fő, míg Debrecenbe 36, az ELTE-GTK-ra 33 versenyző jelentkezett).
A társadalomtudományi részrangsorokban szintén kényelmesen vezeti a Corvinus a felvettek pontátlagát 459 ponttal (a 2. az ELTE-TÁTK 425-tel, az ELTE BTK 422-vel), a középiskolai versenyen helyezettek számát (20 fő, szemben a két másik dobogós helyre szorult ELTE-karral, 9, ill. 5 fővel), valamint a nyelvvizsgát jelölők arányát (77,88%, a 2. helyezett az ELTE-TÁTK 71,53%-kal, a 3. a BME-GTK 71,72%-kal).
Az informatikai képzésterületi rangsorban a négyből két részrangsorban szintén éllovas a Corvinus, összesítésben a 4. helyet szerezte meg. Első a felvettek pontátlagát tekintve (456 pont) és a nyelvvizsgával rendelkezők számát tekintve is (86,55%).
A karok szerinti hallgatói kiválóság rangsorában a Corvinus a 2. lett. Ezen belül két indikátorban is toronymagas első helyet szerzett: a felvettek pontátlagának összintézményi rangsorában 460 ponttal, valamint az elsőhelyes jelentkezők számában 2311 fővel.
Interjú a rektorral: a Corvinus globális szereplő lesz
A HVG Diploma 2025 kiadványban „Országos bajnokként nemzetközi szinten kell játszanunk – interjú Bruno van Pottelsberghével, a Corvinus új elnök-rektorával” címmel megjelent beszélgetésben a Corvinus vezetője hangsúlyozza: A magyar felsőoktatás akkor léphet be a nemzetközi ligába, ha nagy számban vonzza a külföldi diákokat, oktatókat és kutatókat is, és ennek érdekében szándéka, hogy a Corvinus mint országos bajnok egyetemet is világszínvonalra emelje.
Az interjúban a rektor bemutatja a Corvinus átfogó stratégiáját és célkitűzéseit a nemzetköziesedés, a hallgatói sokszínűség és a kutatási láthatóság növelésének területén. Kiemeli, hogy a Corvinus célja a külföldi hallgatók arányának növelése, elsősorban angol nyelvű programokon keresztül, miközben a magyar diákok számára is vonzóbbá kívánja tenni az egyetemet. Azt is leszögezi, hogy a nemzetközi oktatók arányát is növelnék, valamint hogy az angol nyelvű publikációk arányának növelése kulcsfontosságú.
Az interjúban szó esik arról is, hogy az elit szemlélet megőrzése mellett fontos, hogy a különböző háttérből érkező tehetségeket is bevonzzák, például a vidéki hallgatók nagyobb arányát. Az angol nyelvű programok, a kettős diploma lehetősége és a nemzetközi oktatói környezet segíthet abban, hogy a magyar diákok később menjenek külföldre.