A Corvinus Kutatási Kiválóság elismerés a Corvinus oktatói-kutatói által publikált tudományos munkákat díjazza, így a CKK a nemzetközi mércével is kiemelkedő, az Egyetem szempontjából releváns kutatási eredmények ösztönzésének és elismerésének eszköze. A díjra – ami a megelőző év tudományos munkásságát értékeli – nyílt pályázaton lehetett jelentkezni.
Idén 4 kategóriában összesen 135 pályázatot nyújtottak be, ezekből 111 pályázat került díjazásra, közel 127 millió forint értékben. Fontos kiemelni, hogy tavalyhoz képest 28%-kal többen jelentkeztek, és 22%-kal több pályázó részesült CKK-díjban. Különösen örömteli, hogy a pályázók számának legnagyobb mértékű növekedése a junior nem-kutatáshangsúlyos kategóriában történt. A díjazottak listája kategóriánként itt olvasható.
Szántó Zoltán Oszkár kutatási rektorhelyettes a díjátadó során nyitóbeszédében kiemelte, hogy a Corvinus Kutatási Kiválóság díj a kutatási teljesítmény ösztönzésének legfontosabb eszköze az Egyetemen, és a pályázók és díjazottak növekvő száma arra utal, hogy ez az ösztönző jól működik. Ugyanakkor hozzátette, hogy a publikációs és a kutatásértékelési gyakorlatok megváltozására reagálnia kell a CKK-nak is, ezért a jövő évi pályázati kiírás kis mértékű módosítására lehet számítani.
A Budapesti Corvinus Egyetem elkötelezett amellett, hogy a fenntarthatóság elvei kiemelt szempontként teljeskörűen áthassák tevékenységeit és működését. Az Egyetem célja, hogy összhangban az Egyetem stratégiájával, 2030-ig nemzetközi hatású fenntarthatósági kiválósági központtá váljon, többek között azáltal, hogy a fenntarthatósági kihívások megoldását érdemben segítő tudományos eredményekkel áll elő. Ennek érdekében idén először a CKK-hoz kapcsolódóan „Ethics, Responsibility, Sustainability” (ERS) Publikációs Nívódíj is kiosztásra került, amelynek célja hosszú távon az ERS témájú kutatások számának növelése.
Munkatársainknak szívből gratulálunk és sok sikert kívánunk további munkásságukhoz!
A díjátadón készült fotók itt tekinthetők meg.