Az energiaválság és a klímaváltozás kihívásaira reagálva jelentősen csökkentettük az épületek energiafelhasználását a téli időszakban, ezúton is köszönjük minden egyetemi polgárnak, hogy együttműködtek ebben. Az intézkedéseknél a takarékosság mellett a komfortérzet megtartása is cél volt, ami a jövőben sem változik.
A téli időszakban elsősorban a gázfogyasztás csökkentése volt a cél, nyáron az áramfelhasználásra kell odafigyelnünk. Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezménye szerint a hűtési igények 2050-re akár a háromszorosára nőhetnek a 2018-as szinthez képest. Magyarországon és világszinten a nyári hőhullámok gyakorisága és intenzitása várhatóan növekedni fog, ami tovább fokozza a lakosság hűtési igényét és az energiafelhasználást. Ez egy ördögi kört eredményez, mert a többletenergia előállítása további kibocsátással járhat az energiamix összetételének függvényében.
Fontos tehát, hogy a nyári időszakban is odafigyeljünk az energiatakarékosságra, és csak annyi áramot használjunk fel, amennyire valóban szükségünk van a komfortérzetünk megtartásához.
Az energiahatékony működés és az ökológiai fenntarthatóság érdekében az alábbi intézkedések bevezetésével szabályozzuk az oktatási épületeinkben a hűtő/fűtő berendezések működtetését a nyári időszakban.
Az Egyetem valamennyi épületében a hűtési szezonban (2023. május 31-től előreláthatólag szeptember 1-ig)
Kérünk benneteket, hogy a hűtőrendszereket az alábbiak szerint használjátok:
Amennyiben a hűtéssel kapcsolatban probléma vagy kérés merül fel, ezt a Főépületben és Sóházban a diszpécser szolgálatnak jelezhetitek, a C épületben pedig a főrecepción.
Köszönjük megértéseteket és együttműködéseteket.