Ugrás a fő tartalomra
Vissza2025.03.18.

Innovatív hallgatói projekteket díjaztak a társadalmi felelősségvállalás és közösségépítés jegyében

Ismét megrendezték a „Döntési Technikák Jó Gyakorlat Díj” átadó ünnepségét a Budapesti Corvinus Egyetemen, ahol a hallgatók valós hatást elérő, az érintetteket bevonó, kreatív akcióit díjazták.
Budapesti Corvinus Egyetem

A „Jó Gyakorlat Díj” célja, hogy elismerje a Döntési technikák kurzus keretében megvalósított legjobb hallgatói akciókat, valamint ösztönözze a társadalmi célú, fenntarthatósági és közösségi kezdeményezéseket. A díjra olyan csoportok pályázhattak, amelyek a kurzus során elsajátított döntési technikák alkalmazásával hoztak létre értékteremtő projekteket.  

A pályázatokat több szempont alapján értékelték, beleértve az elért hatást, a kreativitást, a közösségi bevonást és a tanulási folyamatot. 

  • Elért hatás – milyen mértékben hozott valós társadalmi, közösségi, környezeti változást a projekt a probléma tekintetében. 

  • Kreatív megvalósítás – mennyire egyedi, innovatív és inspiráló a probléma megközelítése. 

  • Közösségi bevonás – milyen mértékben sikerült az érintetteket, közösségeket aktívan bevonni. 

  • Tanulási folyamat – a csoport milyen tapasztalatokat szerzett, és mennyire fejlődtek a projekt során. 

 

A díjazott projektek 

    • Akció: Közösségi futások szervezése az egyetem környékén a hallgatók mozgásra ösztönzése érdekében 
    • Értékelés: Releváns problémát azonosított a csapat, hiszen a rendszeres mozgás hiánya sok hallgatót érint. Egyszerű, mégis hatékony megoldást választottak a hallgatók, amely nem igényelt nagyobb erőforrást, mégis motiváló volt. Az értékelők emellett kiemelték a kisközösség elérését, valamint azt is, hogy a csapat tagjai számára személyes fejlődési élményt is nyújtott a projekt. 
    • Csapattagok: Fischer András, Halmosi Péter, Juga Márton, Mesits Maxim, Sipos Dorka, Zsengellér Dániel 
    • Szemináriumvezető: Szathmári Attila
  • KOM csapat (Jó Gyakorlat Díj) 
    • Akció: Egy Instagram-oldal létrehozása, amely segíti a diákokat a külföldi tanulmányi lehetőségek megismerésében
    • Értékelés: Aktuális és releváns problémát azonosított a csapat, amely sok hallgatót érint. Innovatív, kreatív és átgondolt kommunikációs megoldást hoztak létre, amely könnyen elérhető a célcsoport számára. A személyes érintettségből fakadó motiváció segítette a hitelességet, valamint a meglévő erőforrásokra (pl. személyes kapcsolatok) építve hatékony és fenntartható projektet hoztak létre.
    • Csapattagok: Nagy Kincső, Kőrössy Eszter Piros, Lukács Annamária, Kalmár Panni, Horváth Emma, Fanici Jázmin Sarolta
    • Szemináriumvezető: Munkácsi Adrienn

    • Akció: Idősotthonban szervezett társasjáték-délután az idősek közösségi életének gazdagítására. 

      Értékelés: Empatikus és érzékeny volt a témaválasztás, amely figyelembe vette az idősek magányának valós társadalmi problémáját. Erős személyes motiváció jelent meg, amely a projekt elkötelezettségét és sikerét biztosította. A közös gondolkodás és partneri hozzáállás az idősotthonnal értékes emberi kapcsolatok kialakulásához vezetett, amely hosszú távú hatást eredményezhet. 

      Csapattagok: Andor Viktória Éva, Fónai Karolina Fanni, Horváth Álmos István, Horváth Zoé, Musek Annaliza 

      Szemináriumvezető: Kiss Julianna, Krátki Noémi 

  • Lélektér (Legjobb Gyakorlat Díj) 

    • Akció: A hallgatók tudatos stresszkezelése érdekében egy sportprogramokat (táncot és jógát) és pszichológus által vezetett beszélgetést kombináló esemény megvalósítása.  

      Értékelés: Komplex megközelítést alkalmazott a csapat, amely ötvözte az elméleti tudásátadást és a gyakorlati tapasztalatokat. A hallgatók saját erőforrásaikra (pl. tánc, jóga) is építve hoztak létre egy egyedi programot. Kreatív kommunikációs elemekkel széles közönséget értek el, ami pozitív attitűdváltozást és jelentős tanulási élményt eredményezett. 

      Csapattagok: Biró Leona Éva, Butor Anna, Verbovszky Milán Dávid, Szabó-Nagy Milán, Komlós Barnabás, Jászonyi Júlia Ilona 

      Szemináriumvezető: Kiss Julianna, Krátki Noémi 

  • Smiley (Legjobb Gyakorlat Díj) 
    • Akció: Adománygyűjtés a Budapesti Krízisambulancia számára, valamint egy érzékenyítő előadás a témáról az egyetem hallgatóinak részvételével
    • Értékelés: Fontos társadalmi problémát céloztak a hallgatók, erre valódi segítséget nyújtottak. A témában szakértő szervezettel működtek együtt, amely erősítette a projekt hatékonyságát. Igény alapú támogatás született, amely nemcsak anyagi segítséget, hanem tudatosságnövelést is biztosított, valós változást eredményezve a résztvevők gondolkodásában és attitűdjében. 
    • Csapattagok: Budai Borbála; Vesztróczy Balázs; Kovács Márk; Kapros Konrád; Kovács Lázár; Tóth Áron István
    • Szemináriumvezető: Lajos Veronika

    Következő lépések 

    A nyertes csapatok projektjeiket az egyetem hivatalos kommunikációs csatornáin is bemutatjuk ebben a cikkben, hogy ezzel még nagyobb közösséghez érjenek el.  

    Az esemény nem csupán az elért eredmények ünneplése volt, hanem egyben inspiráció is a hallgatóknak arra, hogy kreativitásukat és döntéshozatali készségeiket társadalmi és fenntarthatósági problémák megoldására használják. 

    Gratulálunk minden díjazottnak! 

Vágólapra másolva
×