Van egy olyan nemzetközi menedzsmentképzés a Budapesti Corvinus Egyetemen, aminek elvégzésével a magyar hallgatók egy fél évet a világ top egyetemein is tanulhatnak tandíjmenetesen. A corvinusos mesterszak mellé felvehető egyéves, angol nyelvű CEMS programot elvégző diákok a normál szakjuk mellé kapnak egy olyan nemzetközi menedzsmentdiplomát is, amelynek nagyon jól cseng a neve a nagy tanácsadó- és multinacionális vállalatoknál.
Az egyik legnépszerűbb magyar hírportál a Szántó Richárddal, a CEMS akadémiai vezetőjével, Tóth Fruzsina CEMS-hallgatóval, a CEMS Club diákszervezet elnökével és Vad Márkkal, a CEMS-programban nemrég végzett fiatal szakemberrel beszélgetett a képzésről, a felvételiről és a CEMS-es életről.
A lap többek között feltette azt a kérdést is, mit jelent a CEMS a résztvevőknek:
Számomra arról szól, hogy kipróbálhatom magam vezetőként, felkészülhetek, milyen lehet menedzserként dolgozni a karrierem során, valamint részese lehetek egy nemzetközi közösségnek itthon is és a cserediákságom alatt is.
Tóth Fruzsina
Nekem egy olyan globálisan elismert nemzetközi program, ami a nemzetközi menedzsment területébe enged bepillantást. Különlegessége, hogy nagyon gyakorlatorientált, mert a képzést követően a hallgatóknak egy legalább 8 hetes szakmai gyakorlaton is részt kell venniük külföldön. Ez nagyban növeli a diplomájuk értékét.
Szántó Richárd
A program híd az akadémiai és az üzleti világ között is. Rendszeresen és aktívan megjelennek vállalati partnerek a képzésekben, sok exkluzív eseményt szerveznek, és a munkahelyi kiválasztásban is látszódik, hogy a CEMS-es hallgatók kapnak egy pluszt. Fontos az is, hogy nincs tandíja a képzésnek, és így van lehetőségünk a világ top üzleti egyetemein tanulni, ahol egyébként akár 20-30 ezer dolláros tandíjak is lehetnek.
Vad Márk
A ma megjelent cikk teljes terjedelemben itt olvasható.