A PIM egy rangos üzleti felsőoktatási hálózat, amely a hallgatói cserére, a kettős diplomákra és más együttműködési programokra összpontosít. A szervezetet egy háromfős elnöki testület vezeti, ahol mindegyik elnök egy-egy nagy földrajzi területet képvisel. Idén volt esedékes az Európa, Közel-Kelet és Afrika (EMEA) régió elnöki pozíciójának három évre szóló megújítása, amelyről a chilei Santiagóban október végén megrendezett éves konferencián döntöttek. A tisztségre hárman jelentkeztek, és a Rotterdami Erasmus Egyetem, illetve a Warwick Business School képviselőjét megelőzve Fehér Péter, a Corvinus nemzetközi vezetője nyerte el a legtöbb szavazatot a PIM teljes tagsága körében.
Ennek köszönhetően kollégánk bekerült a hálózat elnökségébe, ahol társai az Ázsia–Csendes-óceánt 2025-ig képviselő Seen Meng Chew (a Hongkongi Kínai Egyetemről), valamint az amerikai régiót 2026-ig vezető Alex Markman (az argentin Universidad Torcuato di Tella intézményből). Az elnökök feladata a tagok által a közgyűlésen javasolt egyes stratégiák kialakítása és végrehajtása, a költségvetés kezelése, az éves konferenciák felépítésének és tartalmának eldöntése, valamint az egyesület főbb kérdéseinek kezelése.
A megválasztás eredményeképpen a Corvinusnak jövő októberben lehetősége lesz konferenciát szervezni a Warsaw School of Economics-szal közösen, amely nagyszerű alkalom arra, hogy bemutassuk egyetemünket ennek a szakmailag mérvadó nemzetközi közösségnek
– mondta Fehér Péter, aki 2014 óta képviseli a PIM-ben a Corvinust, részt vett az új tagokról döntő bizottság működésében is.
Hozzátette:
három év alatt a Corvinus átlagosan 335 bejövő hallgatót fogadott, és 374 kimenőt küldött ki külföldre ebben a hálózatban.
A Partnership in International Management a világ legjobb üzleti iskoláinak konzorciuma, több mint 50 éve alapította az HEC Paris, a New York-i Egyetem és a London Business School, jelenleg 67 tagjuk van, Magyarországról egyedül a Corvinus. A csatlakozás szigorú feltétele – a hírnév mellett –, hogy a pályázó intézmény rendelkezzen a három rangos nemzetközi akkreditáció egyikével: AACSB, AMBA, EQUIS. Jelenleg a tagok körülbelül egyharmada mindhárom minősítéssel rendelkezik. A hálózat erősségét jelzi, hogy a nemzetközi akkreditációk és a rangsorokban elfoglalt hely ellenére a hálózatba csak meghívásos alapon, a hálózati tagok többségi szavazataival lehet bekerülni.
A fotón balról jobbra: Jacek Prokop leköszönő EMEA-elnök, Alex Markman, Amerikáért felelős elnök és Fehér Péter, az új EMEA-elnök a Corvinusról a chilei konferencián (az Ázsiáért felelős elnök sajnos nem tudott elmenni).