„Az Egyetemnek sokféle, régóta jól működő tehetségtámogató kezdeményezése van, gondoljunk csak a szakkollégiumokra, a diákszervezetekre, a tudományos diákköri mozgalomra, vagy az esettanulmány-versenyekre. Az új tehetségprogramot részben azért hozzuk létre, hogy ezt a sok, szerteágazó kezdeményezést egységes keretrendszerbe foglaljuk, illetve, hogy a jövőben a nemzetközi hallgatóinkat is jobban be tudjuk kapcsolni az órarenden kívüli tanulási lehetőségekbe” – foglalja össze a hamarosan elinduló program mögött álló két fontos alapgondolatot Barta Márton.
Az oktatási stratégia részeként megvalósuló tehetségprogram koncepcióját januári ülésén az Egyetem Szenátusa is támogatta. A program hét modul köré épül, ezekhez kapcsolódnak az Egyetemen már meglévő és az újonnan létrejövő kezdeményezések is. A modulok olyan kompetenciacsoportok köré szerveződnek, amelyekben való fejlődés segítségével az Egyetem hallgatói fel tudnak készülni a jövő munkahelyein való sikeres helytállásra.
A hét tematikus modul
A modulokhoz több műfaji újdonság is kapcsolódik majd, például a téli vizsgaidőszakban megvalósítani tervezett intenzív szakmai hetek (téli egyetem), hallgatói publikációs szemináriumok vagy a Gellért Campuson létrejövő Makerspace kreatív workshopjai. Egyes interdiszciplináris szabadon választható kurzusok is integrálódnak majd a tehetségprogramba.
Arra a kérdésre, hogy kiket szeretnének megszólítani a tehetségprogrammal, Barta Márton elmondta: „minden corvinusos diák számára nyitott lesz a program, aki a hagyományos órarendi kereteken kívül tágítani szeretné a horizontját, szeretne a szakmájához kapcsolódóan új dolgokat tanulni, esetleg izgalmas, határterületi projektekben is részt venni”.
Az egyes programelemeken való részvétellel tehetségpontokat gyűjthetnek a diákok, a megfelelő számú tehetségpont elérését pedig az Egyetem több formában el is tudja majd ismerni. A tehetségprogram újdonsága lesz, hogy a hallgatók az elvégzett munkájuk, elsajátított készségeik részletes bemutatására portfóliót építenek, ezzel is növelve diplomájuk értékét. A program első, pilot kezdeményezéseit a tavaszi félévben tervezik elindítani, ősztől pedig már nagy részben az új Campuson zajlanak majd a programok.
Barta Márton úgy fogalmazott: „a tehetségprogram kísérletező szemlélete remélhetőleg rengeteg kreatív energiát szabadít fel közösségünkben, és igazi szellemi vibrálást láthatunk majd az Egyetemen”.