Újra várják a nagyközönséget a corvinusos oktatók szeptember utolsó péntekén az egyetem Fővám téri főépületében, hogy megmutathassák a fiataloknak és az örök kíváncsiaknak, mennyi magával ragadó, felfedezni való témában lehet kutatni. A mintegy kéttucatnyi programon például kísérleti játékokon keresztül ismerhetjük meg, hogyan mérik a közgazdászok a személyiségjegyeket, ezek közül pedig megvannak-e bennünk a pénzügyi sikerhez szükséges jellemzők, milyen új fogyasztói magatartás húzódik a Lime rollerek és a Netflix sikere mögött, és hogyan befolyásolja a matematikai képzettségünk a döntéshozatalunkat. Tudományos segítséggel mérlegelhetjük környezetbarát magatartásunkat: mennyire vagyunk készek saját jólétünk árát másokkal megfizettetni, üzleti fenntarthatósági játékon vehetünk részt és a klímaválság tudatában szakmai érvekkel sorra vehetjük, hogyan lehetne meghaladni a növekedéscentrikus gazdasági szemléletet, és górcső alá vehetjük, vajon a jelenlegi társadalmi-gazdasági változások összevethetők-e a XIX. századi ipari forradalommal.
Kiderül az is néhány uralkodó példáján keresztül, jó vezetők-e a királyok, királynők, mit tanulhatunk a karmesterektől a menedzsmentről, mennyire szembesülnek hátrányos megkülönböztetéssel az idősek a magyar munkaerőpiacon, mire való a családi alkotmány, miért érdemes válságban váltót használni és gyakorlati bemutatót kaphatunk egy minigyár hatékonyságáról. Megtanulhatjuk, hogyan használhatjuk a legót problémamegoldásra és kreatív ötletek kitalálására, milyen szerepe lehet a mesterséges intelligenciának a turizmusban és az e-learningben, miképpen befolyásolnak vagy akár manipulálnak bennünket a háborús metaforák, milyen következtetésekre juthattunk a magyar koronavírus-statisztikákból, és konzerválta-e a nemi szakadékot a digitális technológiák használata a covid alatt. Megtudhatjuk, van-e racionalitás a szélsőséges politikai vélemények mögött, mi lehet az oka Latin-Amerika válságának a közelgő brazíliai választások fényében és mik a hasonlóságok és különbözőségek a közép-európai kapitalizmusok között.
A Corvinus teljes programkínálatáról részletes tájékoztatás napokon belül az egyetem honlapján, illetve a Kutatók Éjszakája országos ernyőoldalán olvasható, az egyetem nemcsak magyar, de angol nyelvű előadásokkal is készül. A részvétel ingyenes, és a gazdaság- és társadalomtudományok iránti érdeklődők számára kihagyhatatlan.
Az eseményhez a Facebookon itt lehet csatlakozni.