A havonta megjelenő Vezetéstudomány szakfolyóirat a gazdálkodástudomány és a vezetéselmélet meghatározó, 55 éves múltra visszatekintő, MTA “A” kategóriába sorolt tudományos lapja. A folyóiratban megjelenő cikkek a szervezetek működésének számos aspektusát vizsgálják: a struktúra, a folyamatok és a teljesítmény vonatkozásai mellett egyforma figyelmet szentelve a kulturális, magatartási és technológiai kérdéseknek. A Vezetéstudomány fontos értéknek tartja multidiszciplináris hátterét, a gazdálkodástudomány nézőpontja mellett épít a szociológia, a pszichológia, a közgazdaságtan, a politikatudomány és a kommunikációelmélet eredményeire is.
A folyóirat teljes tartalma elérhető online a Vezetéstudomány folyóirat honlapján. Weboldalunkon tájékozódni lehet a kéziratok beküldésével kapcsolatos információkról és a szerzői útmutatóról is. Aki szívesen értesülne havonta a legfrissebb szám tartalmáról és a különszám felhívásokról egy rövid e-mailben, az feliratkozhat hírlevelünkre is.
A legfrissebb LV. évfolyam 5. szám tartalma:
– Halász Ágnes – Kenesei Zsófia
Online learning acceptance in higher education – Do we know everything?
A szerzők kutatásukban a technológiaelfogadás egyes faktorainak jelentéstartalmának és hatásainak mélyreható elemzését követően kidolgoztak egy olyan keretrendszert, amely segít betekintést nyújtani a technológiaelfogadással kapcsolatos legmodernebb kutatásokba a felsőoktatás kontextusában.
– Esayas Degago Demissie – Daniel Kibet Koech – Molnár Edina
A tanulmány célja a munkahelyi stresszorok szerepének elemzése a foglalkozási stressz kapcsán. Eredményeik alapján a szociális támogatás és a munkakontroll fordítottan függ össze a foglalkozási stressz szintjével, míg a szerep kétértelműsége és a szereptúlterhelés azonban közvetlenül hat a foglalkozási stressz nagyságára.
– Syrine Bassi – Kolos Krisztina
Study-abroad decision-making – Combining marketing and behavioral economics perspectives
A tanulmány célja, hogy a marketing és a viselkedési közgazdaságtan összekapcsolásával mélyebb ismereteket lehessen szerezni arról, hogy a felsőoktatás esetében hogyan hoznak a hallgatók külföldi tanulmányokkal kapcsolatos döntéseket.
– Salma Choulli
A szerző, jelen tanulmányban – amely a konfigurációs megközelítés elvein alapul – azt kívánja meghatározni, hogy a vállalat üzleti tervéhez igazodó, jól koordinált humánerőforrás-menedzsment rendszerek hogyan teljesítenek a társadalom és a környezet szempontjából.
– Norbert Griszbacher
Back to the nature and travelling off the beaten path? – The explicit and implicit examination of ‘new’ destination choices and travel decisions in the shadow of the COVID-19 pandemic
Jelen tanulmány egy innovatív explicit-implicit megközelítést alkalmazva vizsgálja a pandémia óta reneszánszát élő természetjárás jelenségét az utazási és desztinációválasztási döntéseink függvényében.
– FELHÍVÁS
Az MTA IX. Osztály Gazdálkodástudományi Bizottság Ipar- és Vállalatgazdaságtan Albizottsága, Marketingtudományi Albizottsága és Vezetés- és Szervezéstudományi Albizottsága ismét Publikációs Nívódíjat hirdet. A díjakra 2023-ben megjelent nyomtatott és/vagy online publikációkkal lehet pályázni, illetve javaslatot tenni a következő három kategóriában, megjelölve, hogy mely albizottsághoz nívódíjára javasolják az adott publikációt:– szakkönyv / tanulmány szakkönyvben,– magyar nyelvű folyóiratcikk,– idegen nyelvű folyóiratcikk. Kérik a Gazdálkodástudományi Bizottsághoz kapcsolódó köztesületi tagokat, hogy legkésőbb 2024. május 31-ig tegyenek javaslatot azon 2023-ban megjelent publikációkra, melyek megítélésük szerint sikerrel pályázhatnak a Nívódíjakra! Ajánlásukat a következő formanyomtatvány kitöltésével tehetik meg: https://forms.office.com/e/TYVuB4ZBze .
Kövesse az “55 éves a Vezetéstudomány” folyóirat Facebook oldalát!
Folyóiratunkat 1970-ben az Országos Vezetőképző Intézet alapította Vezetőképzés címmel, így idén, 2024-ben már az 55. évfolyamot olvashatjuk. Szeretnénk az idei jubileumról méltóképpen megemlékezni és 2024 során feleleveníteni a lap 55 éves történelmét. Így minden héten egy-egy ízelítővel jelentkezünk az egyes évfolyamokból.
Heti cikksorozatunk elérhető a Vezetéstudomány Facebook oldalán – szeretettel várjuk követőink között!