A sikeres pályázatoknak köszönhetően a nyertesek többek között kutatásokat végezhettek, publikációkat, esettanulmányokat adtak közre magyar és idegen nyelven, konferenciákon jutottak előadási lehetőséghez, ösztöndíjakban részesültek disszertációíráshoz, kutatásokhoz, prezentációs és tudománykommunikációs tréningeken vettek részt. A Budapesti Corvinus Egyetem konzorciumvezetőként valósította meg az idén május 31-én zárult ötéves projektet három másik intézmény – a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem – közreműködésével.
Az uniós támogatású pályázat azt célozta, hogy a felsőoktatási társadalomtudományi tehetséggondozási rendszert fejlessze, és a kutatói utánpótlást a doktori képzéseken keresztül segítse. Olyan egyetemistákat és oktatókat támogatott, akik magas képzettségükkel, teljesítményükkel eredményesen állják meg helyüket a nemzetközi versenyben és a munkaerőpiacon. A projekt pénzügyi keretére 1 831 diák, 724 fiatal kutató pályázott sikerrel. A támogatások révén 514 előadást tartottak tudományos konferenciákon, valamint 406 – ebből 189 idegen nyelvű – publikációt jelentettek meg. A támogatásoknak köszönhetően 126 kutató az életpályájában szintet léphetett, magasabb beosztásba jutott. A projektben részt vevő fiatalok emellett többek között prezentációs, tudománykommunikációs és a könyvtári kutatómunkát segítő tréningeken vehettek részt, disszertációírásra, kutatásokra szóló ösztöndíjakra pályázhattak, megmérethették kreatív ötleteiket, esettanulmány-versenyen indulhattak. A projekt forrásából 34 rendezvényt is tartottak a kutatói életpálya népszerűsítésére.
„A projekt támogatott abban, hogy friss doktoranduszként részt tudjak venni az első nemzetközi konferenciámon, ahol elnyertem a Best Paper díjat is. Ez megalapozta az akadémiai karrieremet. Minden friss pályakezdő kutatónak kifejezetten fontos, hogy tapasztalatot szerezzen.” – mondta el Yosef Katul, a Corvinus Gazdálkodástani Doktori Iskolájának hallgatója.
„A kutatócsoporti munkában megtanultam, hogyan kell felosztani a munkát, hogyan kell egymással hatékonyan kommunikálni. Én magam is kezdeményezőbb lettem, így több doktorandusztársammal vágtunk bele közös projektekbe.” – számolt be projektbeli élményeiről Szabó Lilla, a Corvinus Szociológia és Kommunikációtudomány Doktori Iskolájának hallgatója.
„A predoktori ösztöndíj a legjobbkor jött számomra, így befejezhettem az irodalomkutatásomat és a doktori értekezésem tervezetére koncentrálhattam, amit sikeresen meg is védtem. Nagyon hálás vagyok, hogy részt vehettem ebben a projektben, és remélem, hogy az utánam jövő generációnak is hasonló lehetőségei lesznek.” – közölte Vajda Éva, a Corvinus Gazdálkodástani Doktori Iskolájának hallgatója.
A Budapesti Corvinus Egyetem, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem konzorciuma a Felsőoktatási hallgatók tudományos műhelyeinek és programjainak támogatására 2022. május 31-én zárta az EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00007 azonosítószámú „Tehetségből fiatal kutató – A kutatói életpályát támogató tevékenységek a felsőoktatásban” című, 2017 szeptemberében indult projektet. A kezdeményezés az Európai Unió, Magyarország és az Európai Szociális Alap társfinanszírozásából 1 806 750 000 forint támogatást kapott. A projektről bővebb információ a fiatalkutato.uni-corvinus.hu oldalon olvasható, amely beágyazható rövid videókat is tartalmaz néhány nyertes pályázóról.