A számvitel több területét (nemzetközi adózás, fenntarthatósági jelentések, adatbányászat a könyvvizsgálatban, digitalizáció a nemzetközi számvitelben) érintő esetek megoldása során nem a versenyen, hanem az együttműködésen volt a hangsúly. A különböző országokból, eltérő tudásszinttel érkező hallgatók minden nap új csapatokba rendeződtek, úgy vágtak neki a következő esettanulmánynak.
A partner egyetemek szakmai műhelyeiben készült esetek napjaink aktuális számviteli problémáit dolgozták fel. Ezekben elmélyülve a hallgatók megtapasztalták a nemzetközi csapatokban való együttdolgozás élményét, a számvitel „közös nyelvét”, miközben szakmai és emberi kapcsolatok szövődtek. És történt mindez vidáman, lazán, gyönyörű környezetben, hasonló érdeklődésű társakkal körülvéve, kulturális programokkal tűzdelve.
Az Intensive Study Program a résztvevő nemzetközi mentor-tanár csapatnak is maradandó élményt jelentett. A hallgatók érdeklődését megragadó, nemzetközi környezetben érvényes esettanulmányok kidolgozása mindig izgalmas csapatmunka. A változatos módszerek, a különböző tanulmányi hátterű hallgatók mentorálása pedig igazi oktatói kihívás.
A résztvevő hallgatók:
Szilágyi Renáta, Takács Bálint – számvitel mesterszak
Auman Ákos, Fejős Liliána, Hegymegi Anita, Szabó Kitti – pénzügy-számvitel alapszak
Mentor-tanár: Tarpataki Eleonóra – mesteroktató, Számvitel Tanszék