Az interjúban a dékán többek között arról is beszélt, hogy többféle üzleti orientációjú diplomát lehet szerezni a Corvinuson, az oktatók-kutatók között a nemzetközi arány 12 százalék az egyetemen, és a vállalatokat nagyon sok helyen be tudják vonni a képzésekbe. Hangsúlyozta: az alapképzéseken generálisabb, általánosabb szakokat indítanak, és ezzel hagynak időt a megalapozott karrierdöntésre a sokféle specializációval – ilyen széles választékot máshol nem lehet látni. A gazdálkodási és menedzsment szakon például csaknem húsz specializációt indítottak el, ebből mindenki megtalálja a számára érdekeset, megfelelőt.
A beszélgetésben Szántó Richárd kitér a Corvinus ösztöndíj előnyeire az állami ösztöndíjjal szemben (nincs „röghöz kötés”), és arra, hogy ezt a hallgatók több mint háromnegyede elnyeri. Szó esik a diákok képességfejlesztésének fontosságáról, amelyben például a nemzetközi gazdálkodás szak kiemelkedő, beszámol az egyre láthatóbb nemzetköziesítési törekvéseiről (pl. csaknem minden alapszak elérhető angolul), valamint az oktatásfejlesztés révén adott sokoldalú támogatásról is.
Néhány idézet az interjúból:
„Ne kényszerítsük arra a diákokat, hogy 18 évesen mondják meg, milyen szűk területre képezzék magukat, hogy marketingesek, külkereskedők vagy emberierőforrás-szakemberek akarnak-e lenni. Az első egy-két évben tehát egy általános alapozó tudást adunk, és az utolsó félévekben pedig lehetőséget arra, hogy amikor már van rálátásuk a hallgatóknak a különféle szakterületekre, akkor sokféle irányba specializálódhassanak.”
„…minél több külföldi programunk van, annál több külföldi, neves oktatót tudunk meggyőzni, hogy jöjjön a Corvinusra, és egyre több nemzetközi hallgatót is be tudunk vonzani, hiszen egyre több programunk elérhető angolul, egyre vonzóbb kínálatot tudunk nyújtani. A magyar hallgatók számára pedig olyan környezetet tudunk teremteni, mintha külföldön tanulnának.”
„…[az állami ösztöndíjjal szemben] a végzettjeink később ott dolgoznak földrajzilag, ahol csak szeretnének, akár külföldön, akár belföldön.”
„Nagyon sokszor az a vád éri az egyetemeket, hogy túl elméleti képzést adnak, és nagyon távol áll a valóságtól, amit csinálnak. De azt gondolom, hogy itt a Corvinuson a mindennapi gyakorlat erre látványosan rácáfol.”
„olyan emberekre számítunk, akik tényleg el akarnak érni valamit, és az egyetemi éveikbe is beleteszik az energiát. Mi itt a Corvinuson olyan tudást adunk, olyan képességeket fejlesztünk, amihez aktív partneri részvételre, együtt gondolkodásra, együtt cselekvésre van szükség.”
A teljes interjú itt olvasható.
A Corvinus alapszakjainak kínálatáról itt található bővebb információ.