Ahogy egy sikeres vállalkozásnak, úgy egy sikeres vállalkozásfejlesztési képzésnek is kulcseleme a jó csapat. Így a csapatépítés szellemében, egyben a szakmai fejlődést is szem előtt tartva szerveztek egésznapos rendezvényt a Budapesti Corvinus Egyetem vállalkozásfejlesztés mesterszakos hallgatói számára 2023. május 16-án. A szakmai nap a Corvinus Vállalkozás és Innováció Intézete és az YCON Egyesülettel közös szervezésben, az Ifjúsági Vállalkozásélénkítő Egyesülettel együttműködésben az OFA Nonprofit Kft. támogatásával valósult meg.
A nap során vendégül látták a szervezők az MVM Smart Future Lab csapatát, akik gyakorlati vállalkozásfejlesztés témában tartottak előadást a hallgatóknak. Emellett betekintést nyerhettek a robotikai innovációk világába is Papp Richárd, az UNEXMIN Georobotics ügyvezető igazgatójának jóvoltából. A szakmai előadások között játékos programok színesítették a napot és biztosítottak további networking lehetőséget. A nap egyik fénypontja a Vállalkozásfejlesztés szakdolgozat verseny döntője volt, ahol öt tehetséges végzős hallgató prezentációját hallgatta meg az akadémiai és üzleti szakemberekből álló zsűri.
A verseny harmadik helyezettje Rádai Zoltán lett, aki az oktatási piac jövőjét tárta fel a digitalizációs trendek tükrében. A képzeletbeli dobogó második fokára Krátki Alexanda állhatott fel, aki a magyar zöld innovációk sikertényezőit és fenntartható üzleti modelljeit vizsgálta. A zsűri döntése alapján az első helyezést Füredi Anita szerezte meg, aki dolgozatában a pénzügyi szektor technológiai innovációira fókuszált, a magyarországi kereskedelmi bankok digitalizációs törekvéseit elemezte.
Füredi Anita, a Vállalkozásfejlesztés szakdolgozat verseny 2023. évi nyertese
A győztes dolgozatok és a nap témái jól illusztrálják a Corvinus vállalkozásfejlesztés mesterszak sokszínű profilját. A szak a vállalkozások létrehozására, menedzselésére és az üzleti megújítására készíti fel a hallgatókat. Célja, hogy a hallgatók megismerkedjenek az új és meglévő szervezeteken belüli vállalkozói tevékenységekkel, és az üzletfejlesztés elméleti hátterét a vállalkozói folyamat gyakorlatával kombinálva szerezzék meg azokat a korszerű tudományos és gyakorlati ismereteket és képességeket, melyek az üzleti ötletek piacra viteléhez, az új vállalkozások indításához, a meglévő szervezetek fejlesztését szolgáló stratégiák, rendszerek és programok tervezéséhez, menedzseléséhez nélkülözhetetlenek.
A szakmai nap keretei között a szakon hagyományt jelentő Vállalkozásfejlesztés Alumni Mentorprogram okleveleit is átadták, a résztvevő mentoroknak és hallgatóknak egyaránt. A mentorprogramban a hallgatókat a Corvinus vállalkozásfejlesztés mesterszakján korábban végzett szakemberek mentorálják a tanév során. A személyes kapcsolat kialakítása mellett a hallgatók rálátást kaphatnak az adott szakterületeken, iparágakon, illetve a cégeken belüli karrierlehetőségekre, feltehetik szakmai kérdéseiket, közös szakmai programokon vehetnek részt és építhetik kapcsolati hálójukat. Az oklevélátadás egyben néhány rövid beszélgetésre is lehetőséget nyújtott: az egykori hallgatók a jelenlegi munkakörükkel kapcsolatos tapasztalataikat osztották meg.
Marchel-Kulcsár Eszterrel, a BCE vállalkozásfejlesztés mester alumnájával Dr. Aranyossy Márta szakfelelős beszélget
“A jó hangulatú nap végén láthattuk, érezhettük, hogy a résztvevő közel 60 hallgató nemcsak szakmai tudást és élményeket vihetett magával haza, hanem a szak valóban erősebb csapattá is kovácsolódott” – írták az eseményről a szervezők.
Borító: Marchel-Kulcsár Eszterrel, a BCE vállalkozásfejlesztés mester alumnájával Dr. Aranyossy Márta szakfelelős beszélget