A Könyvtár az alábbi három tréninget hirdeti meg plágiumvizsgálat témakörben.
1.Szövegegyezést vizsgáló programok az Egyetemen – témavezetőknek, kutatóknak
A tréningen a szövegegyezést vizsgáló (plágiumkereső) szoftverek használatát mutatják be. Az előadás két részből áll:
A vizsgálatok eredményét közösen értelmezik a csoportok. Az online tréning időtartama 40 perc, a csatlakozási információt válaszlevélben kapják meg a jelentkezők.
Időpontok:
A tréninget Li Robert tartja.
A jelentkezés az alábbi linken érhető el.
2. Plágiumvizsgálat, szövegegyezést vizsgáló programok az Egyetemen – hallgatóknak, tanszéki ügyintézőknek
A szövegegyezés vizsgálat folyamatát, az Ouriginal szoftver alkalmazását bemutató tájékoztató alkalmakat hirdetnek a Könyvtárban. Ismertetik a Corvinus szakdolgozat beadási folyamatát és az ehhez kapcsolódó Moodle modul gyakorlati alkalmazását. Az előadás második felében bemutatják a vizsgálat eredményének értelmezését.
Az online tréning időtartama 40 perc, a csatlakozási információt válaszlevélben kapják meg a jelentkezők.
Időpontok:
A tréninget Li Robert tartja.
A jelentkezés az alábbi linken érhető el.
3. „Ctrl c – Ctrl v”: plágiumról, hivatkozásokról – alapszakos hallgatóknak
Szeretnéd elkerülni a plagizálást? Nem ismered a hivatkozási szabályokat? Kérdéseidre választ kaphatsz a könyvtár online tréningjén.
A magyar nyelvű foglalkozások időpontjai:
Az angol nyelvű foglalkozások időpontjai:
A csatlakozási információkat válaszlevélben küldik el.
A magyar nyelvű tréninget Fischer Monika tartja.
Az angol nyelvű tréninget Kőrösi Krisztina tartja.
A magyar nyelvű tréningre az alábbi linken érhető el a jelentkezés.
Az angol nyelvű tréningre az alábbi linken lehet jelentkezni.