Ugrás a fő tartalomra
Vissza a hírekhez2025.03.06.

Szemkamerákkal pásztázzák az emberi viselkedést a Corvinuson

A régió legjobban felszerelt neuromarketing-laborját hozta létre a Budapesti Corvinus Egyetem. A tíz, monitorhoz rögzített és egy hordható szemüveg hatalmas mennyiségű adattal képes kiszolgálni az emberi viselkedés kutatóit a menedzsment, a marketing, a pszichológia és a szociológia területén.
Budapesti Corvinus Egyetem

A kutatóműhely szakmai hátterét Varga Ákos, a Corvinus Digitális Marketing Tanszékének vezetője és Rudolf Alexa, a Corvinus PhD-hallgatója mutatta be március 6-án a sajtó képviselőinek. A tanszékvezető hangsúlyozta: A szemmozgás követésének technológiája, – az eye-tracking vagy attention computing – képes valós idejű, megbízható, robosztus adatokat szolgáltatni az emberi viselkedés kutatásához.  

Az új labor marketinganyagok tervezésében, a vásárlói preferenciák vizsgálatában, a termék- és csomagolástervezésben vagy a felhasználói élmény (UX) fejlesztésében segíthet. Sőt, az egyetemi oktatáshoz a tananyagok hasznosulásának vizsgálatával is hozzá tud járulni. A tudományos munkában minden területhez képes kapcsolódni, amely a vizuális figyelem, kognitív folyamatok mérésével, értelmezésével is foglalkozik – vagyis a vezetés, a marketing, a pszichológia, szociológia kutatásához is.

A laborral nemcsak élvonalbeli technológia, de új kutatási területek, számtalan együttműködési lehetőség, és a hallgatóknak is vonzó tanulási környezet érkezik meg a Corvinusra. A kutatóműhely nemcsak egyetemünk, de az egész magyar innováció számára mérföldkő, hiszen lehetőség nyílik vele piaci igények kielégítésére is

– mondta Varga Ákos. 

A Gellért Campuson található labor a régióban egyedülálló kapacitású: tíz darab, Tobii márkájú, monitoron rögzíthető weboldalakra, képekre, kreatívokra adott reakciók mérésére alkalmas szemmozgást követő eszközt tartalmaz, valamint egy hordható szemüveget, amely mozgásban lévő tesztalanyok, például vásárlók figyelmének monitorozására alkalmas.   

Az esemény vendégei kipróbálhatták a szemkamerás eszközöket, a tanszék munkatársai pedig megmutatták a keletkező adatok vizualizálásának sokféle lehetőségét. A Corvinuson egyre bővülő neuromarketing eszköztár tudományos és oktatásbeli hasznosítására a NEDIMARC (Neuro– and Digital Marketing Research Center) Kutatóközpont vállalkozik. 

Vágólapra másolva
×