A világ legrangosabb üzleti iskoláinak csapatai versenyeztek a Case Solvers és a Budapesti Corvinus Egyetem közös esetversenyén. A vetélkedőre Hong Kongból és Sidney-ből is érkeztek hallgatók, akik két valós üzleti esettanulmányt oldottak meg 5, illetve 24 óra alatt. A versenyen a Queen’s University és a Maastricht University, valamint University of Technology Sydney és a City University of Hong Kong csapatai vihették haza a trófeát.
A benevezett 16 csapatnak két valós üzleti esettanulmányt kellett megoldania 5, illetve 24 óra alatt. Az 5 órás esettanulmány a Lime magyarországi vállalatának stratégiai kérdéseiről szólt, míg a 24 órás feladatot a Wizz Air légitársaság egyik aktuális esete adta.
A Közép-európai Esetverseny versenyzői általában olyan hallgatók, akik első diplomájukat szerzik valamely üzleti alapszakon, és utolsó éves egyetemisták. Ezúttal magyarok nem jutottak a döntőbe, de fontos tapasztalatokra tehettek szert a verseny alatt. Hermann Dénes, a Corvinus Egyetem idei csapatának tagja, az intézmény nemzetközi gazdálkodás szakán tanuló harmadéves hallgató így idézi fel élményeit:
„A 24 órás esetet reggel 9 órakor kaptuk meg és másnap reggel 9-ig volt időnk dolgozni rajta. Körülbelül 3-4 órát aludtunk, mert nyilván ez egy kemény munka, de mind a munka, mind pedig az eredmény prezentálása nagyon jó hangulatban telt és örökre szóló élményt adott számunkra”.
Hozzátette, hogy a verseny révén nemzetközi kapcsolatokra, barátságokra is szert tettek, illetve megismerhették, hogyan állnak a problémákhoz a világ legrangosabb egyetemeinek hallgatói.
„Minden vállalat arról álmodik, hogy nagyon sok tehetséges diák vegyen részt az esetoldó versenyén. Azonban gyakran nagyon kevesen jelentkeznek a megmérettetésekre, és a megoldással sem feltétlenül foglalkoznak sokat. A Corvinus Egyetemnek viszont több évtizedes hagyománya és gyakorlata van a komplex üzleti eseteken keresztüli oktatásban. Hallgatóink több féléven át tanulnak eseteket oldani, ezáltal megértik, milyen fontos ennek a készségnek a fejlesztése”
– fejtette ki Kozma Miklós, a verseny akadémiai igazgatója, a Corvinus docense.
A teljes cikk itt olvasható.