Ugrás a fő tartalomra
Vissza2025.02.11.

Szoros verseny és fontos tanulságok: A Corvinus Egyetem csapata értékes tapasztalatokkal zárta a nemzetközi versenyt

A Corvinus Case Track Community csapata képviselte egyetemünket Budapesten, a 2024-es CECC versenyen.
Budapesti Corvinus Egyetem

A 2024-es CECC (Central European Case Competition) nemzetközi esettanulmányi verseny, amely idén november 24-29. között került megrendezésre Budapesten, különleges élményeket és egyedülálló tapasztalatokat hozott a Corvinus Egyetem csapata számára. A csapat tagjai, Balázs Bence, Hermann Dénes, Spilák Levente, és Török Sára alapszakos hallgatókból álltak, akik a CIBS és case track kurzusokon nyújtott teljesítményük alapján kerültek kiválasztásra, felkészülésükről Zombori Péter gondoskodott. 

Az idei esetverseny igazi próbatétel volt csapatunk számára: egy ötórás Lime-stratégia és egy összetett, huszonnégy órás WizzAir stratégiai terv kidolgozása során mérhették össze tudásukat más neves, nemzetközi egyetemek, így például a holland Maastricht University, a kanadai Queens University, a holland Erasmus University és a thaiföldi Chulalongkorn University hallgatóival. 

Az ötórás Lime-eset során csapatunknak egy átfogó stratégiát kellett kidolgoznia, amelyet egy 10 perces prezentációban mutattak be a zsűrinek, majd további 10 percük volt a feltett kérdések megválaszolására. Az eset megoldása magába foglalta új célcsoportok bevonását, a meglévők bővítését, a flotta-optimalizációt és új bevételi források kialakítását a vállalat számára. Az időkeret miatt a csapatnak komoly figyelmet kellett fordítania a megfelelő fókuszpontok meghatározására a prezentáció során. Fontos volt kiemelni mely kérdések a leglényegesebbek és eszerint bemutatni a stratégiát. A CCTC csapata a kreativitásra és vizualizációra helyezte a hangsúlyt, ugyanakkor a zsűri az implementáció kidolgozottságát is kiemelt szempontként értékelte, ami árnyalta a megoldásuk megítélését. 

A 24 órás WizzAir-eset során a csapatnak a bevételek átcsoportosítására és terjeszkedési stratégiára kellett megoldásokat bemutatnia egy 15 perces prezentációban, amelyet egy 15 perces kérdés-válasz szekció követett. Számos kreatív ötlet született, és bár az időbeosztás némi kihívást jelentett, a csapat eredményesen helyt állt. A zsűri szempontjai között a kreativitás és a részletes implementáció közötti egyensúly volt hangsúlyos, ennek tükrében a csapat a divízió 2. helyét szerezte meg, amelyről Spilák Levente így nyilatkozott: 

Azt is meg kell tanulnunk, hogy mindenki máshogy gondolkozik és mást keres a megoldásokban.

Zombori Péter, mesterszakos hallgató, tapasztalt versenyző, a csapat felkészítője, a következőképpen nyilatkozott a csapat megoldásairól és a felkészülésről: 

Kifejezetten jó volt látni, hogy milyen sokat fejlődtek mind egyénileg, mind pedig csapat szinten még egy ilyen szűkös felkészülési időszak alatt is, és szerintem teljesen megtérült az az idő és energia, amit belefektettek a verseny előtt és alatt. Mi sem bizonyítja mindezt jobban, mint hogy mindkét megoldásuk abszolút megállta a helyét 15 ilyen neves egyetem rutinos csapataival szemben, és teljesen reális lehetett volna még a döntőbe jutás is. Annak ellenére, hogy ez utóbbi sajnos végül nem sikerült, az mindenképp pozitív, hogy az esetet adó cégek is nagyra értékelték a csapat teljesítményét. A WizzAir kiegészítő termékekkel foglalkozó csapatának vezetője például elmondta, hogy olyan megoldásokat hallott a csapattól, amik már a WizzAir to-do listáján is rajta vannak, és a csapat prezentációja alapján akár már másnap el is tudná kezdeni megvalósítani őket a vállalat, ami szerintem mindenképpen nagyon pozitív visszajelzés.

Hermann Dénes a csapatösszhang fontosságát hangsúlyozta: 

Nagyon sok élménnyel gazdagodtunk, és a felkeszülés első megbeszélésétől az utolsó prezentációig egy igazi csapattá értünk, ami köszönhető szerintem mind a csapattagok, mind a tanácsadónk hozzáállásának. Azt gondolom talán ez a folyamat, és a versenyen tanultak szolgálták a legnagyobb szakmai tapasztalatokat.

A verseny során a csapat tagjai számos értékes tapasztalatra tettek szert. Nemcsak a szakmai tudásuk bővült, de lehetőségük nyílt arra is, hogy megismerjék a nemzetközi üzleti világ kihívásait, és kapcsolatokat építsenek más országok hallgatóival. 

Mindig is éreztem, hogy egy nemzetközi esetverseny hatalmas élmény kell legyen, és szerencsére ez be is igazolódott. Peti, a tanácsadónk, remekül felkészített minket és sok olyan praktikát tanultunk tőle, amit a jövőben is szívesen fogok alkalmazni. Mind a Lime és WizzAir esetek izgalmasak voltak, és jó volt betekintést nyerni a felépítésükbe. Úgy gondolom, hogy hasznos és kreatív ötletekkel álltunk elő, amiket mi magunk is szívesen látnánk implementálva.

– mondta Balázs Bence, aki kiemelte, hogy az időkorlát ellenére is szórakoztató volt együtt dolgozni.  

A verseny során határozottan kiderültek az erősségeink és gyengeségeink ahogy a többi csapat prezentációját néztük a döntőben. A legpozitívabb része számomra az egésznek a networking volt – számos remek tanulóval találkoztam és beszélhettem a világ különböző részeiről – Új-Zélandtól kezdve Ausztrálián és Hong-Kongon át egészen Bécsig lettek új ismerőseim. A csapatunk is remekül működött, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy egy hónappal a verseny előtt kezdtük meg a felkészülést, remekül összeszoktunk és működtünk együtt.

– egészítette ki Spilák Levente.  

Az egymástól való tanulás fontosságát Török Sára is kiemelte:

Ez egy olyan hét volt, amit mindenképp hatalmas élményként raktározok el életem hátralévő részére. Maga a verseny szakmailag is hatalmas tapasztalatot adott, úgy gondolom, sikerült egy olyan teljesítményt felmutatni, amit az osztályterem falai között nem szoktunk tudni. Nagyon sokat tanultunk más csapatok megoldásaiból, a zsűritől kapott visszajelzésekből, az egymás közt megosztott véleményeinkből, és nem utolsó sorban tanácsadónktól, Petitől, aki a szakmai felkészítése mellett hatalmas motivációt is adott.

Iskolánk csapata a CECC 2024 során lehetőséget kapott arra, hogy nemzetközileg elismert egyetemek hallgatóival versenyezve megmutassa tehetségét és tudását. A verseny kiváló alkalmat biztosított számukra, hogy fejlesszék szakmai készségeiket, és értékes tapasztalatokat szerezzenek a globális üzleti környezetben. 

A csapat felkészítő mentoraként számomra is kifejezetten pozitív volt a verseny, nagyon szerettem a csapattal együtt dolgozni. Jó érzés volt látni a fejlődésüket, illetve ezen túl az is fókuszban volt, hogy értékes élményekkel gazdagodjanak a verseny alatt, ami szintén maximálisan sikerült is. Remek példája volt tehát ez a verseny is annak, hogy milyen színvonalas hallgatók kerülnek ki egyetem esetoldással foglalkozó CCTC diákszervezetéből, illetve, hogy az egyetem Case Track programja abszolút fel tudja venni a verseny a világ bármely egyetemének hasonló képzésével.

– foglalta össze Zombori Péter.  

Akadémiai igazgatóként rendkívül büszke vagyok a versenyünk által képviselt alapvető értékekre. A kooperáció és verseny egyedülálló keveréke lehetővé teszi, hogy a világ különböző részeiről érkező diákok együttműködjenek, miközben a kiválóságra törekednek. Ez a tapasztalat nemcsak az akadémiai és szakmai készségeiket fejleszti, hanem egy nemzetközi hálózatot is épít a jövő vezetői számára. Különösen büszkék vagyunk a Corvinus csapatára a kiemelkedő részvételükért és azért, hogy készen állnak a jövőbeli lehetőségek megragadására.

 – hangsúlyozta Kozma Miklós, a verseny akadémiai igazgatója, a Vállalkozás és Innováció Intézet docense. 

Gratulálunk a csapatnak és mentoruknak, és köszönjük a Case Track kurzusok oktatóinak, valamint a Corvinus Case Track Community senior tagjainak a felkészülésben nyújtott segítséget! 

Vágólapra másolva
×