A kiürítési gyakorlatok lebonyolításával fel tudunk készülni egy esetleges valós vészhelyzetre, egyúttal jogszabályi kötelezettségünknek teszünk eleget. A gyakorlat során megismerjük a tűzjelzést, az Egyetem kiürítési útvonalait, a szabadba vezető vészkijáratokat, az épület elhagyását követően a gyülekezési helyet. A kiürítési gyakorlat során azt is gyakoroljuk, hogy tűzjelzés esetén az épületet hogyan hagyjuk el a lehető a leggyorsabban és a lehető legrövidebb útvonalon.
Tűzjelzés esetén a szirénák megszólalnak, ekkor a tanulást – vagy azt a tevékenységet, amit éppen végzünk – azonnal abba kell hagyni és el kell hagyni a helyiséget, ahol tartózkodunk:
A menekülés irányát a menekülési irányfények fogják jelölni.
A gyülekezőhelyek az egyes épületek kiürítése során:
A kiürítés során az épület fala és bejáratai mellett nem szabad várakozni – minden esetben a gyülekező helyre kell menni. Egy éles esetben balesetveszélyes lehet az épület közvetlen közelében tartózkodni, valamint a tűzoltó egységek beavatkozását is korlátozzuk.
A gyakorlat akkor tekinthető sikeresnek, ha minden épületben tartózkodó személy – legyen az az egyetem saját munkavállalója, hallgató, külsős szakcég munkavállalója – elhagyta az épületet a kiürítés normaidején belül (8 perc).
Tűzjelzés esetén a liftek nem működnek, ezért kérjük sem a gyakorlat alatt, sem egy éles helyzetben senki ne kísérelje meg azokat használni!
A gyakorlatokat az alábbi időpontokban bonyolítjuk le:
Köszönjünk az együttműködést!