Utazni vagy nem utazni? – Jótanácsok fiatal kutatóknak
2023-05-16 15:23:59
A nemzetközi mobilitás kínálta előnyöket járták körül a Magyar Tudományos Akadémia fiatal kutatók számára szervezett fórumán május 10-én.
Minden kutatóban felmerülnek bizonyos kérdések már PhD-s évei során, ezek közül az egyik legfontosabb, hogy utazzon vagy ne; s ha igen, mikor, mennyi időre és milyen ösztöndíjjal. Ezekre már nincs egyértelmű, mindenkire érvényes válasz, de egy bizonyos – érdemes minél korábban elkezdeni.
A fiatal kutatók legfontosabb motivációja a mobilitásra a nemzetközi kapcsolatok kiépítése. Sokkal fontosabbnak tartják a nemzetközi kapcsolatokat és mobilitásokat, mint a hazait. Egy felmérésből kiderült, hogy a kutatók nagy része évente csupán egyszer utazik.
Miért fontos, hogy utazzunk?
Ahhoz, hogy jó kutatók legyünk, ki kell alakítani láthatóságunkat egy releváns közönség számára.
Megkönnyíti a partnerkeresést. Sokkal könnyebben tudunk személyesen megfelelő partnereket találni, akár egy konzorciumba való bekapcsolódáshoz, vagy egy kutatási ötlethez.
A konferenciákon való részvétel, a külföldi partnerek aránya jár magas idézettséggel.
Fontos, hogy minél több emberrel ismerkedjünk meg és lássunk új módszereket, új kutatási csoportokat.
Hogyan legyünk láthatóak, hogyan keressünk külföldi partnereket?
Az első és legfontosabb, hogy merj keresni. Mindenki más is partnert keres, ki kell lépni a nemzetközi piactérre.
Érdemes minél több felületen és helyen felbukkanunk, hiszen annál nagyobb az esélye, hogy lehetőségeket, partnereket találjunk.
Vegyél részt „matchmaking” partnerkereső rendezvényeken!
Készíts magadról szakértői ajánlást bizonyos felhívásokra! Ezek az ajánlások azt tartalmazzák, hogy egy bizonyos felhíváshoz mivel tudunk kapcsolódni, milyen tudást tudunk nyújtani.
Készíts bemutatkozó videót magadról! Ez sokkal személyesebbé teszi a keresést.
Legyél aktív a social média felületeiden! Itt elsősorban a LinkedIn vagy a Twitter a legfontosabb felületek. Ezek betekintést nyújthatnak kutatási életedbe. A legfontosabb, hogy úgy használd ezeket a felületeket, ahogy neked kényelmes.
Milyen pályázati lehetőségeink vannak kutatói-oktatói mobilitásra? Mely oldalakat érdemes felkeresni?
További információért és eligazításért fordulj bizalommal az egyetem nemzetközi pályázástámogatási munkatársaihoz (horizon@uni-corvinus.hu)!
Vágólapra másolva
Süti és adatkezelés
A legjobb élmények biztosítása érdekében technológiákat, mint például sütiket használunk az eszközinformációk tárolására és/vagy elérésére. Ezekhez a technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra az olyan adatok feldolgozását, mint a böngészési magatartás vagy egyedi azonosítók ezen az oldalon. A hozzájárulás megtagadása vagy visszavonása negatívan befolyásolhat bizonyos funkciókat és jellemzőket.
Funkcionális
Always active
A műszaki tárolás vagy hozzáférés szigorúan szükséges a felhasználó vagy előfizető által kifejezetten kért szolgáltatás használatának lehetővé tétele, vagy kizárólag az elektronikus hírközlő hálózaton keresztüli kommunikáció lebonyolítása céljából.
Beállítások
A műszaki tárolás vagy hozzáférés szükséges a felhasználó vagy előfizető által nem kért beállítások tárolásához.
Statisztikák
A műszaki tárolás vagy hozzáférés, amely kizárólag statisztikai célokat szolgál.A műszaki tárolás vagy hozzáférés, amely kizárólag névtelen statisztikai célokból történik. A felhatalmazás hiányában, az internetszolgáltató önkéntes együttműködése nélkül vagy harmadik fél további adatai nélkül, az ezen célból tárolt vagy lekért információk általában nem használhatók fel azonosításra.
Marketing
A műszaki tárolás vagy hozzáférés szükséges a felhasználói profilok létrehozásához, hirdetések küldéséhez, vagy a felhasználó nyomon követéséhez egy vagy több weboldalon hasonló marketingcélokra.