A Budapesti Corvinus Egyetem Rajk Szakkollégiuma immár évente három különböző díjjal jutalmazza a társadalomtudomány, közgazdaságtudomány és üzleti tudományok olyan nemzetközi viszonylatban kiemelkedő alakjait, akik a kollégisták szakmai fejlődésére nagy hatást gyakoroltak.
Idén tavasszal három díjazott is ellátogat Budapestre, hogy megosszák munkásságuk legfőbb eredményeit a magyar akadémiai szférával, egyetemi polgársággal és egy exkluzív mesterkurzus részként a rajkos hallgatókkal.
Május 17-én 18 órától rendezik meg a 2023-as tavaszi programsorozat első eseményét, a 2020-as Herbert Simon-díj átadóját. Henry Chesbrough “Open Innovation in the 21st century” címmel tart előadást a Közép-Európai Egyetem (CEU) Nádor utca 15. szám alatti épületében. További részletek a Facebook-eseményben találhatók.
További események:
A 2020-as Simon díjas, Henry Chesbrough, az “open innovation” elmélet megalkotója, a Berkeley Haas Garwood Center for Corporate Innovation szakmai igazgatója. Kutatási területe az innovációs stratégiák és a technológiai menedzsment, melynek alapjait számtalan borostyánligás egyetemen végzett oktatói munkával és tanulással fektette le.
A 2021-es Simon díjas, Amy C. Edmondson jelenleg a Harvard Business School-on oktat, egyetemi tanulmányait a Harvardon végezte. A szervezeti magatartás központi szerepet foglal el munkásságában, publikációiban számos alkalommal kereste a szervezeti tanulás és a pszichológiai biztonság, teaming közötti kapcsolatot.
A 2022-es Neumann-díjas, Raj Chetty amerikai közgazdász, aki az oktatás és az egyenlőtlenség területén végzett jelentős munkát. Kutatásai között szerepel a “Moving to Opportunity” projekt, amely a lakóhelyváltás hatását vizsgálja a családok és a gyermekek előrehaladására, valamint a generációk közötti mobilitás és az adórendszer kutatása is. Eredményeit számos díjjal elismerték, többek között 2013-ban megkapta a gyakran a Nobel-díjat megelőző John Bates Clark Medalt is. Egyetemi tanulmányait a Harvard Egyetemen végezte, ahol végzése óta oktat, emellett vezeti az Opportunity Insight kutatócsoportot is.
A Herbert Simon-díjat 2004-ben alapította a Rajk Szakkollégium, melynek tagsága azon elméleti szakembereket ismeri el e díjjal, akiknek akadémiai munkássága kiemelkedően hozzájárult az üzleti problémák megoldásához. Tíz évvel korábban, 1994-ben pedig a John von Neumann-díjat alapították, mely kitüntetést olyan tudósok kapják, akik kiemelkedően hozzájárultak a közgazdaságtan és a kapcsolódó társadalomtudományok fejlődéséhez.