Ugrás a fő tartalomra
Vissza a főoldalra

„Mindannyian maximalisták vagyunk, akik fejlődni szeretnének”

2024-11-13 09:36:00

Az Executive MBA program új résztvevője, Varga Bálint értékeli, hogy az órákon egy sokszínű vezetői csoportban vitathatja meg a szakmai témákat és személyreszabott coaching folyamatban is részt vehet a Budapesti Corvinus Egyetemen.
Budapesti Corvinus Egyetem

Varga Bálint egy sikeres fiatal vállalkozó, a K&V logisztikai és áruszállítási vállalat vezetője. Corvinus hallgatóként már a mesterszakos tanulmányai vége felé közeledve gondolkodott rajta, hogy szívesen elvégezne egy MBA képzést. Azonban ennek később jött el az ideje, amikor már éveket eltöltött vezetői pozícióban:

Pár év után még jobban el szerettem volna mélyíteni a vezetői tudásomat és fejleszteni az üzleti készségeimet.

A Corvinus Egyetem Executive MBA programját választotta, mert meggyőzte az oktatók szakmaisága és a tartalom változatossága. Az volt a benyomása, hogy a képzés felépítése illik az ügyvezető igazgatói beosztásához.

Nagyon fontos számomra, hogy az órák egy hónapban egyszer és főleg hétvégén vannak, hiszen a vállalat mindennapi működésében részt kell vennem.

Bálint 2024 szeptemberében kezdte el a programot, és eddig hatékonyan össze tudta egyeztetni a teendőit.

A többi résztvevő is rugalmas – egyszerűen tudjuk menedzselni a csoportmunkákat is. Nagyon értékelem a program felépítését.

Miközben elméleti és gyakorlati témákról tanulnak, az MBA elsősorban a tudásmegosztásra épül. Bálint sok interaktív órai feladatról és kollaboratív problémamegoldásról számolt be.  

Számomra az MBA legnagyobb hozzáadott értéke abból fakad, amikor üzleti helyzeteket beszélünk meg közösen. A csoportunk sokszínű: a résztvevők tapasztalt vezetők, akik különböző területeken és szervezettípusokban dolgoznak. Például nemrég volt egy óránk a kulturális különbségek menedzseléséről, és őszintén megleptek a szektorok és az országok közötti különbségek.

Bálint egy 35 éves magyar családi vállalkozást vezet, és készen áll arra, hogy ezt az egyedi nézőpontot bevigye az órai beszélgetésekbe. A testvérével, Varga Viktorral a második generációt képviselik a cég élén, és a generációváltás sikeresnek tekinthető. A fiatal vállalkozók idén megnyerték a K&H Családi Vállalatok Kiválósági díját a „Sikeres generációváltás” kategóriában.

A pályázatban megmutattuk, hogy a vállalat fenntartható, és elmagyaráztuk, hogyan őrizzük meg a családi értékeket a generációváltás alatt és hosszú távon.

Ez a siker is motiválta Bálintot, hogy továbbfejlessze a vezetői képességeit.

Nagyon tetszik, hogy az MBA csoportos coachingot és mentorálást is tartalmaz. Négy-öt fős csoportokban egy vezetőfejlesztési folyamatban veszünk részt, és együtt dolgozunk egy mentorral, hogy feltárjuk a vezetői viselkedésmintáinkat. A kiscsoport lehetővé teszi, hogy megnyíljunk a szakmai kihívásainkkal kapcsolatban, és egy biztonságos környezetben érezzük magunkat.

Ez a folyamat közvetlenül és azonnal befolyásolja a résztvevők mindennapi munkáját. Például Bálint egy alkalmat követően elkezdett jobban odafigyelni arra, hogy milyen gyakran és milyen stílusban ad visszajelzést a beosztottjainak.

A képzésben mindannyian maximalisták vagyunk, akik fejlődni szeretnének – ez a hozzáállás segít, hogy értékes kapcsolatokat építsünk, és tanuljunk egymástól.

Vágólapra másolva
X
×