A Projekt 1 és a Projekt 2 tantárgy során az adatelemzési és a módszertani feladatokat a hallgatók csoportban végzik. A hallgató a Projekt 1 és 2 tantárgyak során sajátítja el a tudományos megnyilvánulás azon elemeit, amelyek használata a 3. fejezet sikeres megírásához elengedhetetlen.
Közgazdaságtan Intézet
Ahmet a Bilkent Egyetemen szerzett matematika BSc diplomát, a METU-n közgazdasági MSc diplomát, az ESSEC Business Schoolon pedig közgazdasági PhD fokozatot. Doktori fokozatát 2024 júniusában szerezte meg.
Legutóbbi munkái a globális pénzügyi piacoknak a helyi monetáris politika transzmissziójára gyakorolt hatására és az árfolyamoknak a vállalati szintű eredményekre gyakorolt hatására összpontosítanak. Kutatásaiban a mikroszintű adatok különböző formáit használja a pénzügyi idősoros adatok mellett. Eddig az ESSEC-en docensként tanította a „Nemzetközi pénzügyek” és a „Makroökonómia” tárgyakat. Jelenleg a Corvinuson a PPE programban makroökonómiát tanít.
Az elkövetkező években ezt a kutatási programot a bankok mikroszintű adatai és a legmodernebb módszerek felhasználásával történő bevonásával kívánja bővíteni, és munkáit a terület vezető folyóirataiban kívánja publikálni. Emellett nagy hangsúlyt fektet arra, hogy az évek során felhalmozott tudását megossza diákjaival, és saját útjukon végig kísérje őket.
Pénzügy Intézet
Badics Milán Csaba a Budapesti Corvinus Egyetemen szerezte felsőfokú végzettségeit. Rövid adatbányászattal kapcsolatos tanácsadói munka után, 2014 szeptemberében kezdte el a doktori képzését a Közgazdasági Doktori Iskola keretei között. 2017-ben abszolutóriumot szerzett, ekkor fejezte be az MNB PADS alapítványának PhD hallgatóknak szóló képzését is. 2017 szeptembere óta a Pénzügy Intézetben tanársegédként oktat, több éven keresztül koordinálta a Befektetések mesterszakos tantárgyat, jelenleg az alapszakos Pénzügyi Adatelemzés, a Pénzügy mesterszakos Investments kurzus és a Pénzügyi ökonometria tantárgy tárgyfelelőse. Az oktatási feladatok mellett Milán aktív szerepet játszik az Egyetem tehetséggondozásában. Az elmúlt években összesen 50 helyezést elért TDK dolgozatnak volt konzulense, emellett diákjai 22 OTDK díjat is nyertek. 3 hallgatója nyert Pro Sciencia díjat, 2021-ben az Év-oktatójának választották. Kutatási területe a pénzügyi ökonometrián belül a nagy dimenziós adatok és az ezeken alapuló hálózatok modellezése. Disszertációjában egy új regularizációs eljárást (joint adaptive LASSO) mutatott be, amit a pénzügyi intézményrendszer hálózatának vizsgalátára használt. Állampapírokból számolt hozamgörbék közötti kapcsolatokról és a FED döntések hálózatra való hatásáról szóló tanulmánya jelent meg Q1-es folyóiratban 2023-ban. Egyetemi munkája mellett 2016 és 2019 között a Falkstenen AB FX derivatívák kereskedésével foglalkózó részlegének volt kutatója. 2020 óta a GOLIAT Trading Technology Kft. szoftverfejlesztő cég társalapító tulajdonosa. |
Társadalom- és Politikatudományi Intézet
Balázs Péter 2019-ben végzett a Corvinus Egyetemen közgazdálkodás és közpolitika szakon, majd a Gazdálkodástudományi Doktori Iskolánál kezdte meg tanulmányait, ahol 2023-ban summa cum laude védte meg disszertációját “Direkt és Indirekt életminőség mércék komparatív elemzése témában”. Az Egészségpolitika tanszéken 2021 januárja óta dolgozott gyakornokként, majd tanársegédként, és 2023. februártól kutatáshangsúlyos adjunktusként. Fő kutatási területe az egészség gazdaságtani elemzések és szisztematikus irodalomkeresés.
Fenntartható Fejlődés Intézet
Czaller László a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa és a HUN-REN Gazdasági és Regionális Kutatások Központjának tudományos munkatársa. Korábban a HÉTFA Kutatóintézet közpolitikai elemzőjeként dolgozott, és egy évtizeden át az ELTE külsős oktatója volt. Jelenleg az agglomerációs gazdaságosság és a helyi munkaerőpiacok kutatásával foglalkozik. Az ELTE-n szerzett PhD-fokozatot 2021-ben. Doktori disszertációjában a régiók növekedését modellezte kereskedelem és a tényezőmobilitás jelenlétében. Jelenleg egy OTKA projekt vezetője, melynek témája a munkaerő-piaci illeszkedés szerepe az agglomerációs előnyök kialakításában.
Oktatási Minőségfejlesztési és Módszertani Központ
Csillik Olga az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán magyar nyelv és irodalom, illetve pedagógia szakon szerezte meg diplomáit. Ezt követően az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Neveléstudományi Doktori Iskolájában szerzett PhD fokozatot. Disszertációja a tanári hatékonyság ökoszisztéma alapú vizsgálatára fókuszált.
2003. óta dolgozik a Budapesti Corvinus Egyetemen, jelenleg az Oktatási Minőségfejlesztési és Módszertani Központ Oktatásmódszertani csoportjának vezetője. 2019 óta a Magyar Akkreditációs Bizottság szakértője, és alapító tagja a Magyar Rektori Konferencia Felsőoktatási Módszertani és Oktatásinformatikai Fórumának.
Marketing- és Kommunikácótudományi Intézet
Davinia Thornley kutatási területe a média, a kommunikáció és a kultúra elmélete, a filmfesztiválok, a nemzeti filmművészet, az őshonos média és a közönség/identitás tanulmányozása. Tudományos pályafutása kezdetén számos cikket és könyvfejezetet publikált az őslakosok kérdéseiről és eseményeiről, a nemzetiségről és az új-zélandi aotearoa-i moziról. Kiáltványa, a Cinema, Cross-Cultural Collaboration, and Criticism (Mozi, kultúrák közötti együttműködés és kritika): Filming on an Uneven Field (Palgrave Macmillan, 2014) című publikációja mindezekkel a területekkel foglalkozott, és kutatási fókuszát az adaptáció felé tolta el.
Ő vezette a 2017-es nemzetközi Screenwriting Research Network konferenciát Aotearoában, mivel különösen érdekli, hogy a forgatókönyvek hogyan tárgyalják a valós események és a kulturális emlékezet közötti kapcsolatot. Szerkesztett gyűjteménye, a True Event Adaptation: Scripting Real Lives (Palgrave MacMillan 2018) című kötete ebből az eseményből nőtt ki.
Újabban kutatásait egy olyan téma felé irányítja, amely saját megélt tapasztalatát képviseli: a gyermekmentes személyként való identitásának tárgyalása (és kommunikálása!). A Childfree across the Disciplines című könyv szerkesztőjeként: Academic and Activist Perspectives on Not Choosing Children (Rutgers UP, 2022) szerkesztőjeként büszke arra, hogy ezt a gyűjteményt egy nagyobb kutatási program első lépéseként hozta nyilvánosságra, amely a gyermekmentes demográfia reprezentációit vizsgálja.
Életen át utazó – élt és dolgozott Aotearoa Új-Zélandon, Ausztráliában, Japánban, Amerikában, Angliában és most Magyarországon -, Davinia a kutyájával, Pace-szel érkezett ide.
Globális Tanulmányok Intézet
Denis Ivanov a Budapesti Corvinus Egyetem politikai gazdaságtan tanszékének adjunktusa. Kutatási területei közé tartozik a gazdasági egyenlőtlenség, a populizmus, az átmenet politikai gazdaságtana és a kvantitatív módszerek. Számos rangos díjat kapott, többek között a CKK Research Excellence Award (2024), a Hans Raupach Best Paper Award (2020) a 12. Közös IOS/EACES Nyári Akadémia Közép- és Kelet-Európáról című rendezvényen, legutóbb pedig az EACES Doctoral Award (2024) az összehasonlító gazdasági rendszerek témakörében készült legjobb doktori disszertációért. Munkái a European Journal of Political Economy, a Comparative Economic Studies és az East European Politics folyóiratokban jelentek meg.
Vezetéstudományi Intézet
Fülöp Zoltán egyetemi tanulmányait nagyrészt a Corvinus Egyetemen töltötte. Alapszakon Gazdasági és Vidékfejlesztési BsC képzésen végzett, majd Vállalkozásfejlesztés mesteren később Üzleti Közgazdaságtan és Vállalatgazdaságtan specializáción PhD fokozatot szerezett. Már tanulmányai során bekapcsolódott a kutatásba és az oktatás támogatásába, demonstrátori programon keresztül. Eleinte munkaerőpiaccal, foglalkoztatással és termelékenységgel foglalkozott a kutatások során, majd azt kutatta, hogy a digitalizációs változások és az ipar 4.0 trend miként hat ezekre. Ezt követően sokkal inkább a globális értékláncok alakulását, a nemzetgazdaságok helyzetét és hozzáadott értéket vizsgálta kutatásaiban. Munkái során a makro szintű kutatások a jellemzőek, de gyakran némely részlet kibontásra kerül mikro szintű adatfelvétellel és elemzéssel is. Oktatási tevékenységét a PhD képzés mellett tanársegédként először fél-, majd főállásban is végezte. Az elmúlt 6 évben számos tárgyat oktathatott, például vállalatgazdaságtan, stratégiai menedzsment, tervezés és kontrolling stb. Az akadémiai karriere mellett vállalkozó is, így nagy hangsúlyt fektet az egyetemi-vállalati együttműködésekre, valamint az aktuális, gyakorlati tapasztalatok oktatásba történő integrálására. Egyik legnagyobb eddigi eredményének tartja, hogy több olyan tehetséges alumni hallgatóval dolgozik együtt, aki korábban valamely óráját látogatta és azóta vagy vállalati munkákban, vagy egyetemi kutatásokban is aktív, PhD tanulmányokat fontolgat.
Vezetéstudományi Intézet
Ginovszky-Bodnár Szilvia a Vezetés és Szervezés Tanszéken adjunktusként kezdte meg egyetemi pályafutását 2024 szeptemberében. A PhD képzést summa cum laude 2020-ban végezte el a Corvinus Egyetem Gazdálkodástani Doktori Iskolájában, ahol a disszertációja központi témája a múzeumi látogatói élmény volt. Az elmúlt években széleskörű akadémiai és üzleti tapasztalatra tett szert, számos alkalommal külföldön végezve tanulmányait és munkáját (Belgium, Anglia, Skócia, Olaszország). Ezek a tapasztalatok megalapozták, hogy most magabiztosan kezdjen bele egy nemzetközi környezetben végzett izgalmas akadémiai karrierbe.
Az üzleti szférában töltött évek során bepillantást nyert mind a magán-, mind pedig az állami szervezetek működésébe. Közel 10 éven keresztül dolgozott EU-s és kormányzati támogatásokkal megvalósított fejlesztési projekteken a turisztikai szektor számos területén, kiemelten a Nemzeti Kastélyprogram és Nemzeti Várprogram megvalósításán, ahol Turisztikai Osztályvezetőként felügyelte a projektek tervezését, kivitelezését. Mindeközben a Corvinus Egyetemen vendégelőadóként tartott órákat a kulturális turizmushoz, turisztikai menedzsmenthez kapcsolódóan.
Az állami szférában dolgozva realizálta, hogy milyen kiemelt szerepe van az alkalmazott vezetési és szervezési módszereknek főként a változó és kihívást jelentő piaci környezetben. A turisztikai attrakciók pénzügyi, környezeti és szociális szempontú fenntartható fejlesztése és üzemeltetése nagyban függ a szervezeti struktúrától és menedzsment kérdésektől. Ezek alapján kutatásait főként a szervezetközi hálózatok vállalatirányítási, a változásmenedzsment, valamint a közszférát érintő kérdéseire szeretné fókuszálni a turisztikai szektorban.
Társadalom- és Politikatudományi Intézet
Hajdu Miklós a Budapesti Corvinus Egyetem Szociológia Tanszékének adjunktusa, ahol 2016-ban PhD-hallgatóként kezdte tudományos pályafutását, majd 2017-ben egyetemi tanársegédként kezdett dolgozni, 2019-ben pedig a Társadalomepidemiológiai Kutatócsoport tagja lett. Ekkorra a már Corruption Research Center Budapestnél és a Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézetben több éves tapasztalatot szerzett a korrupcióval és munkaerőpiaccal kapcsolatos kutatások terén, mesterszakos diplomáját az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, a survey-statisztika szakon szerezte 2014-ben. Statisztikusként közreműködött piackutatási és orvosi kutatási projektekben is, továbbá 2018-ban a G7.hu nevű, gazdasági témákra szakosodott portálhoz is csatlakozott adatújságíróként. Szívesen foglalkozik módszertani és statisztikai problémák megoldásával, valamint a gazdaságszociológiához kapcsolódó különböző témák (korrupció, jó kormányzás, uniós források felhasználása) és a deviáns viselkedés vizsgálatával, továbbá a közelmúltban az ellenállás kultúrái iránt kezdett el érdeklődni. Főként módszertani kurzusokat oktat, de bevezető szociológiai órákat is tart. Közreműködött hazai és nemzetközi folyóiratcikkekben és könyvekben – többek között a CEU Press és a Palgrave Macmillan kiadványaiban –, valamint az Európai Bizottság által használt jelentések elkészítésében.
Célja ezen eredményeket és munkákat bővíteni.
Vezetéstudományi Intézet
Hirra idén szeptemberben csatlakozott a Corvinus Egyetemhez a Stratégiai és Menedzsment Intézet (OB és HRD Tanszék) adjunktusaként. A Corvinus előtt a Malajziai Monash Egyetemen és a kínai Anhui tartománybeli Chaohu Egyetemen dolgozott előadóként.
Tudományos karrierjének alapjait Kínában fektette le, ahol mechatronikai mérnöki alapdiplomát szerzett. Ez a műszaki háttér olyan egyedi látásmódot biztosított számára, amelyen keresztül a szervezeti rendszereket és folyamatokat látja, majd MBA diplomát szerzett, ami felkeltette érdeklődését a vezetés és a szervezeti viselkedés emberi oldala iránt. Formális képzésének csúcspontja a Kínai Tudományos és Technológiai Egyetem vezetéstudományi doktori fokozatának megszerzése volt 2021 júliusában. Ez a szigorú program csiszolta kutatói készségeit, és megalapozta jelenlegi kutatási érdeklődését.
Akadémiai törekvéseinek középpontjában a pozitív szervezeti tudományosság iránti mély érdeklődés áll – egy olyan tudományterület, amely az emberi állapot legjobb oldalának megértésére és előmozdítására törekszik a szervezeti környezetben. Kutatásait egy alapvető kérdés vezérli: Mitől érdemes dolgozni? Az ebben a kérdésben rejlő kíváncsiság több, egymással összefüggő terület feltárására késztette, ahol azt vizsgálta, hogy a munkahelyi kapcsolatok és a munkahelyi/dolgozói interakciók hogyan alakítják a (különböző) munkavállalók munkahelyi tapasztalatait és eredményeit. Munkáját a vezető-követő dinamika és annak hatása a munkahelyi eredményekre, a vezetési gyakorlatok kultúrák közötti különbségei (és hasonlóságai), a mindenki számára működő EDI, valamint az üzleti oktatás pedagógiáját eredményessé tevő eszközök és gyakorlatok terén végzi. Tudományos etikája szerint a kutatásnak nemcsak a kutatók közötti vitát kell kiváltania, hanem új és továbbfejlesztett gondolkodásmódokhoz is kell vezetnie a való világban. Arra törekszik, hogy olyan kutatásokat végezzen, amelyekkel a világot egy-egy projektben jobbá teheti.
“Világpolgárnak tartom magam, és Magyarország az 5. ország, ahol élek. Tudományos és személyes utam országokon és kontinenseken át vezetett. Ezek a nemzetközi tapasztalatok kiszélesítették azt a szemüveget, amelyen keresztül látom a körülöttem lévő világot, és alakították az élethez, tanításhoz és kutatáshoz való hozzáállásomat. A jövőre nézve izgatottan várom, hogy együtt dolgozhassam kollégáimmal a Corvinuson, hogy hozzájárulhassak az intézmény céljaihoz, és hogy új magyarországi tapasztalatokon keresztül egyénileg is fejlődhessek! További információ a kutatásomról és az oktatásomról a honlapomon található: https://sites.google.com/view/hirrapervezbutt.”
Pénzügy Intézet
Társadalom- és Politikatudományi Intézet
Jacob Thomas (Ph.D., UCLA, M.A. University of Chicago, B.A. UC Berkeley) a Budapesti Corvinus Egyetem Szociológia Tanszékének adjunktusa és a Princeton Egyetem Migrációs és Fejlesztési Központjának tudományos munkatársa. Váltott módszerekkel végzett kutatásai azzal a kérdéssel foglalkoznak, hogy miért nem vándorolnak vagy utaznak többen nemzetközileg, a migránsok szelektivitásával, az államok korlátozott képességével a migráció ellenőrzésére, valamint azzal, hogy a migrációs lehetőségek hogyan rétegződnek különböző, egymást keresztező dimenziók mentén. Kutatásait a Theory and Society, a International Migration, az European Journal of Sociology, az International Migration Review és az International Journal of Sociology folyóiratokban publikálta, hamarosan megjelenő könyve pedig a Denial, Deterrence, and Disenchantment: Why Many Never Immigrate (Miért nem vándorolnak be sokan?) a Cambridge University Press kiadásában jelenik meg 2025-ben.
Társadalom- és Politikatudományi Intézet
Jekatyerina Dunajeva a Budapesti Corvinus Egyetem Közpolitika Tanszékének adjunktusa, politikatudományi PhD fokozatát az Oregoni Egyetemen szerezte. A Corvinushoz való csatlakozása előtt a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen tanított, ahol a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar egyik legnépszerűbb oktatójaként ismerték el. Kutatási területei közé tartozik az oktatáspolitika, a kisebbségi befogadás és az identitáspolitika, különös tekintettel Kelet-Európára és Oroszországra. Munkája kvalitatív és multidiszciplináris módszerekre épül, amit különböző régiókban végzett terepmunka gazdagít. Számos tudományos cikket publikált ezekben a témákban vezető tudományos folyóiratokban, beleértve a „Constructing Identities over Time” című könyvet.
Pályafutása során Dr. Dunajeva több nemzetközi kutatási projektben vett részt, amelyek oktatási egyenlőtlenségekkel és társadalmi befogadással foglalkoztak. Kutatásai az elméleti vizsgálódás és a szakpolitikai relevancia közötti szakadék áthidalására irányulnak, biztosítva a kutatás gyakorlati megvalósíthatóságát.
Jövőbeli tervei közé tartozik, hogy továbbra is hozzájáruljon a magas színvonalú tudományos publikációkhoz, bővítse nemzetközi kapcsolatait, és tovább vizsgálja a globális kihívásokat a befogadó és méltányos rendszerek előmozdítása érdekében.
Pénzügy Intézet
Jiyuan Huang a Budapesti Corvinus Egyetem pénzügyi tanszékének adjunktusa. Pénzügyekből doktorált a Zürichi Egyetemen 2023-ban, szakterülete az empirikus vállalati pénzügyek és a bankügyek. Kutatási területe a vállalati pénzügyek, a pénzügyi közvetítés, az alkalmazott ökonometria és a gépi tanulás.
Dr. Huang munkáját széles körben elismerték a tudományos közösségben. Kutatásait vezető nemzetközi konferenciákon mutatta be, többek között az IAAE 2023 Oslóban, a 2023-as AMES Pekingben és Szingapúrban, az EEA-ESEM 2023 Barcelonában, az EFA 2023 Amszterdamban és a FIRS 2024 Berlinben. Ezeken a konferenciákon való részvétele az empirikus pénzügyek és az ökonometria fejlesztése iránti aktív elkötelezettségét tükrözi.
A jövőre nézve Dr. Huang kutatásai továbbra is a fejlett ökonometriai technikák és azok empirikus pénzügyekben való alkalmazásának feltárására irányulnak. Hosszú távú kutatási programja továbbra is az empirikus vállalati pénzügyekre és banki tevékenységekre összpontosít, a gépi tanulást felhasználva új felismerések létrehozására és a terület módszertanainak javítására.
Vezetéstudományi Intézet
Kárpáti Zoltán Soma doktori tanulmányait 2019-ben kezdte meg a Vezetéstudományi Intézetben. Doktori képzésének utolsó félévét Erasmus+ ösztöndíjas hallgatóként, a Wirtschaftsuniversität Wien-en töltötte, értekezését 2024 márciusában védte meg summa cum laude minősítéssel, amiben a hazai családi vállalatok professzionalizációját és versenyképességét vizsgálta.
Soma a doktori képzése során számos saját és társszerzős tanulmányt publikált a legmagasabban rangsorolt Vezetéstudomány című folyóiratban a menedzsmenttudományok területén hazai környezetben, valamint legutóbbi társszerzős publikációja SJR szerinti Q1-es lapban jelent meg. Hazai és nemzetközi konferenciákon egyaránt aktív előadó, kutatási eredményeit ismertette többek között Miskolcon, Pécsen, Budapesten továbbá 2021-ben a legrangosabb nemzetközi családi vállalati kutatásokat tömörítő International Family Enterprise Research Academy konferencián.
Doktori tanulmányai alatt elnyerte a Corvinus Családi Vállalatok Központ ösztöndíját, valamint részt vett a Tématerületi Kiválósági Program 2020 – Nemzeti Kihívások kutatócsoportjában is. A doktori képzése alatt két alkalommal is elnyerte az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) ösztöndíját, valamint azt követően az Egyetemi Kutatói Ösztöndíjat (EKÖP) fiatal kutató kategóriában. 2024 tavaszán Corvinus Kiválósági Díjban is részesült fiatal kutató kategóriában. Kutatói munkássága mellett elkötelezetten dolgozott a doktori program népszerűsítésén is, 2022-ben nagykövetként népszerűsítette a Corvinus Doktori Iskolák képzésének programjait. 2024 augusztusa óta dolgozik egyetemi adjunktusként.
Közgazdaságtan Intézet
Katona Márton Tamás alapszakos diplomáját 2014-ben alkalmazott közgazdaságtan szakon, míg mesterszakos diplomámat 2016-ban vezetés és szervezés szakon, controlling és teljesítménymenedzsment szakirányon szerezte a Corvinuson. Ugyanebben az évben kezdte meg doktori tanulmányait az Általános és Kvantitatív Közgazdaságtani Doktori Iskola (ma: Közgazdasági és Gazdaságinformatikai Doktori Iskola) intézményi közgazdaságtan szakirányán, ahol 2023-ban szerezett fokozatot. Doktori kutatásában a közszolgáltatások előállításának intézményi kérdéseit vizsgálta. Kutatóként részt vett több hazai (EFOP) és nemzetközi kutatócsoportban (H2020; COST), ezek keretében közszolgáltatásokkal és a közszektor innovációjával foglalkozott. Oktatásba először PhD hallgatóként, majd 2018-tól egyetemi tanársegédként kapcsolódott be, ahol többek között intézményi közgazdaságtan, közösségi gazdaságtan és összehasonlító gazdaságtan kurzusokat tartott. Emellett szakkollégiumban is vezet kurzusokat. 2021-ben elnyerte az Év Oktatója díjat.
Operáció és Döntés Intézet
Kiss Julianna a Budapesti Corvinus Egyetem Operáció és Döntés Intézete Döntéselmélet Tanszékének adjunktusa. PhD fokozatát 2018-ban szerezte az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi Karának szociálpolitika programjában summa cum laude minősítéssel. Disszertációjában a társadalmi vállalkozások magyarországi megjelenését és intézményesülését vizsgálta. Emellett angol nyelv és irodalom, kommunikáció és szociológia szakos MA diplomával rendelkezik (beleértve a tanári képesítést is). A tudományos területen való elhelyezkedése előtt hét évig különböző, az aktív állampolgári részvételre és a sérülékeny társadalmi csoportok megerősítésére fókuszáló civil szervezetekben dolgozott kutatóként és projektkoordinátorként. 2016-ban az akadémiai szférában helyezkedett el, eleinte a Miskolci Egyetem kutatási projektjeiben vett részt. 2018 óta a Budapesti Corvinus Egyetem Döntéselmélet Tanszékén tudományos segédmunkatársként, később tudományos munkatársként dolgozott, majd a 2020 májusa és 2023 októbere közötti gyermeknevelési szabadsága után adjunktusi kinevezést kapott. A szociális gazdaság és a társadalmi vállalkozások témájában számos nemzetközi projektben és hazai kezdeményezésben vett részt és/vagy vezetett, több folyóiratcikk és könyvfejezet szerzője, valamint workshopok, konferenciák szervezője. A Döntési technikák c. kurzust (BA szint) magyar és angol nyelven, a Társadalmi vállalkozások és a szociális gazdaság c. kurzust (MA szint) magyar nyelven oktatta, továbbá a tanítás mellett a tantárgyak fejlesztésében is részt vett.
Pénzügy Intézet
Lakatos Zsolt 2023 novembere óta a Pénzügyi intézet adjunktusa. Zsolt még 2016-ban kezdte meg doktori tanulmányait a Budapesti Corvinus Egyetemen (BCE) és 2023 júliusában sikeresen megvédte doktori disszertációját. Zsolt korábban szerzett gépészmérnöki oklevelet, elvégezte a Nemzetközi Bankárképző Központ Bank Diploma képzését, valamint a BCE jogelődje, a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetemen szerzett egyetemi közgazdász oklevelet pénzügyi szakon. Zsolt 2016-ban a Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy mester képzésén szerzett egyetemi diplomát befektetéselemző specializáción. Zsolt az egyetemi doktori képzés mellett tanulmányokat folytatott a Magyar Nemzeti Bank Pallas Athéné alapítványának kiegészítő doktori képzésén is. Emellett Zsolt EFFAS (Európai Befektetéselemzők Szövetsége) diplomát is szerzett. Zsolt 2018 és 2021 között részt vett az Innovációs és Technológiai Minisztériuma által meghirdetett Tématerületi Kiválósági Programjában, melynek keretében két tanulmánya is publikálásra került, egy továbbit hamarosan publikálnak. Zsolt 2016 ősze óta folyamatosan tanít pénzügyi tárgyakat angol és magyar nyelven. Zsolt következő célja természetesen elnyerni az egyetemi docens kinevezést. Ennek a célnak az elérése érdekében Zsolt igyekszik javítani az oktatásának minőségét, MyView és CTE eredményeit. Ezentúl Zsolt igyekszik megfelelni a kutatás területén az egyetemi elvárásoknak és jelenleg is egy kutatáson dolgozik. Zsolt kutatási területei közé tartozik a vállalatirányítás (vállalatkormányzás), vállalati pénzügyek, vállalatértékelés, empirikus eszközárazás. Zsolt CTE, Bloomberg és Refinitiv felelős is.
Társadalom- és Politikatudományi Intézet
Molnár Csaba 1991. szeptember 3-án született Gyulán, négy testvér között legidősebbként. Egyetemi tanulmányait 2010-től a Budapesti Corvinus Egyetemen végezte politológia szakon. Az Erasmus program keretében a Nottingham Trent University-n tanult. 2023-ban megszerezte a PhD fokozatot.
2014 februárjától az MTA (jelenleg HUN-REN) Politikatudományi Intézetének Comparative Agendas Project-jében dolgozik, immáron tudományos munkatársként. Ezen túl részt vett többek között a poltextLAB projektben is, valamint Kiss Lászlóval közösen a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Labor egyik részprojektjét is vezették. 2019 óta oktat a BCE Politikatudományi Tanszékén.
Előadóként huszonöt nemzetközi konferencián vett részt. Nyolc tudományos folyóiratcikke jelent meg, ebből öt angolul, minden esetben legalább Q1-es besorolású folyóiratban. Egy-egy könyvnek társszerzője, illetve társszerkesztője. Huszonöt könyvfejezete jelent meg, ebből négy angolul. Százhárom független idézője van, Hirsch-indexe hat. Munkája elismeréseként 2021-ben az ELKH Társadalomtudományi Kutatóközpont Politikatudományi Intézetében elnyerte az év fiatal kutatója díjat. 2024-ben elnyerte az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíját.
Nős, három gyermek, Torda, Illangó és Göncöl apja.
Operáció és Döntés Intézet
Munkácsi Adrienn 2008-ban szerezte közgazdász tanári diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetemen, melyet 2013-ban jeles minősítésű szakközgazdász diploma követett logisztika és ellátásilánc-menedzsment szakon. 2015-ben pedagógus szakvizsgát -mentorpedagógus szakterületen- tett, melyet a doktori fokozat megszerzése követett. PhD fokozatát Summa Cum Laude minősítéssel 2024-ben a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástani Doktori Iskola Ellátásilánc-menedzsment specializációján szerezte.
Kutatási érdeklődését a logisztikus hallgatók duális képzésében szerzett tapasztalatai alapozták meg, disszertációjában a munkaerőpiacon elvárt kompetenciákat vizsgálta az ellátásilánc-menedzsment területein hallgatói és munkáltatói aspektusból. Számára nagy jelentőséggel bír kutatási eredményeinek minél szélesebb körben való megismertetése, melyet hazai és nemzetközi konferenciákon való részvétellel, illetve az újabb kutatási eredményeinek folyamatos publikációjával szeretne elérni. Elkötelezett híve a LLL elméletnek, melynek fontosságára a tudás megosztása során a hallgatók figyelmét is felhívja. A pedagógiai módszerek színes eszköztárának alkalmazása meghatározó szerepet tölt be az életében. A BCE-n 2017 óta lát el oktatói feladatokat először tanársegédi, majd adjunktusi pozícióban.
Marketing- és Kommunikácótudományi Intézet
Nagy-Béni Alexandra a Budapesti Corvinus Egyetem Kommunikáció- és Médiatudomány Tanszékének adjunktusa. Fő kutatási területe az erőszak vizuális megjelenítése az online hírekben, elsősorban a vizuális metonimikus keretezés szemszögéből. Tágabb értelemben médiareprezentációkkal, vizuális kommunikációval és kognitív nyelvészeti eszközök médiakutatásban való használatával foglalkozik. Alapító tagja a Corvinus Metafora Műhelynek, amely célja összefogni a Corvinuson folyó alkalmazott metaforakutatásokat és megismertetni azok eredményeit a szélesebb közönséggel. Rendszeres előadó a Kutatók Éjszakáján, szívügyének tekinti a tudomány népszerűsítését. A közelmúltban megszerezve doktori címét, jelenleg törekszik visszaadni a corvinusos közösségnek és olyan tanulói közeget teremteni, ahol élvezetes és inspiráló a tanulás.
Fenntartható Fejlődés Intézet
Nemes Zsófia egyetemi tanulmányait az ELTE Társadalomtudományi Karán, nemzetközi tanulmányok alapszakon folytatta 2010 és 2014 között. 2014-től 2016-ig ugyanott nemzetközi tanulmányok mesterképzésen tanult, európai fejlesztéspolitika szakirányon.
A 2015/16-os tanévben az ELTE TáTK Európa Tanulmányok Tanszékének demonstrátora volt, majd a diploma megszerzése után 1 évig óraadó oktató nemzetközi tanulmányok alapképzésen.
2017-ben nyert felvételt PhD képzésre a Budapesti Corvinus Egyetem Geopolitika és Fenntartható Fejlődés Doktori Programjába. Az akkori GEO Intézet, majd GEO Tanszék óraadó oktatója lett, doktori tanulmányaival párhuzamosan. 2018 és 2021 között a Nemzetközi Kapcsolatok és Politikatudományi Doktori Iskola projektasszisztense, a PADME Alapítvány által támogatott tevékenységek koordinátora. Számos hazai és nemzetközi projekt, konferencia és egyéb szakmai esemény szervezésében vállalt meghatározó szerepet. Több tanulmány-és konferenciakötet szerkesztője volt. 2021-től főállású tanársegéd, majd 2023 januárjától egyetemi adjunktus a Fenntartható Fejlődés Intézetben, a Fenntarthatósági Menedzsment és Környezetgazdaságtan Tanszéken.
2023 októberében védte meg doktori disszertációját, amelynek címe: A körforgásos gazdasági modell az ipari parkokban – Nemzetközi (jó) gyakorlatok és hazai potenciál.
Kutatási és oktatási fókuszterületei: körforgásos gazdasági modell, ipari szimbiózisok, vállalati környezetmenedzsment, globális és regionális fenntarthatósági kihívások.
2023 februárja óta képviseli a Budapesti Corvinus Egyetemet az ENSZ égisze alatt működő PRME, azaz a Principles for Responsible Management Education nevű szervezetben. Jelenleg a szervezet kelet-közép-európai tagozatának megválasztott titkára, 2027-ig.
Főbb kutatási területei a figuratív nyelvhasználat és az alkalmazott metaforakutatás a politikai kommunikációban.
Pénzügy Intézet
Németh-Durkó Emilia a Budapesti Corvinus Egyetem Pénzügy Intézetének adjunktusa. PhD fokozatát 2022-ben szerezte, doktori disszertációjának címe: “Környezet, növekedés, pénzügyek. A környezeti Kuznets-görbe hipotézis empirikus tesztelése.” Főbb oktatott tantárgyai a Vállalati Pénzügyek és a Green Finance. Kutatási területe a pénzügyek klímaváltozást érintő és fenntarthatóság témájú aspektusai, főként zöld pénzügyekkel foglalkozik, és a zöldkötvény-kibocsátás vállalati innovációs teljesítményére gyakorolt hatását vizsgálja. Mindig is közel állt hozzá a környezetvédelem és a környezetgazdaságtan területeinek gazdasági fókuszú megközelítése. 2013-ban tudományos diákköri dolgozatával az Országos Tudományos Diákköri Konferencián 1. helyezést ért el, majd Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben részesítette a Magyar Tudományos Akadémia. Zöld Pénzügyi Tudományos Talentum Díjjal 2023-ban Németh-Durkó Emiliát jutalmazták kiemelkedő kutatói munkájáért.
Pénzügy Intézet
Noémie Aimée Cabau co-tutelle Ph.D. Közgazdasági diplomát szerzett a Concordia Egyetem (Kanada) és a Paris Dauphine (Franciaország) között a Fonds de Recherche du Québec en Sciences Sociales ösztöndíjjal. A szakterületek a nem kooperatív hálózatépítés, az információközlés (meggyőzés) és a gyógyszerárazás. Korábban a BME QSMS Kutatócsoportjának posztdoktori ösztöndíjasa volt. Korábbi oktatott kurzusok: Mikroökonómia (Bachelor), Játékelmélet (Master), Makroökonómia (Bachelor), Matematika közgazdászoknak (Bachelor).
Adatelemzés és Informatika Intézet
O. Szabó Rebeka egyetemi adjunktus a Kollektív Tanulás Központban, ahol a Szervezeti Dinamika Kutatócsoportot vezeti, illetve a Hálózattudományi Tanszék oktatója az Adat- és Információs Rendszerek Intézetében. Rebeka a CEU-n szerzett Ph.D. fokozatot Hálózat-és Adattudományból. Előtte, társadalomtudományokat tanult szervezetszociológiai fókusszal. Kutatásai a szervezettudomány, az alkalmazott szociálpszichológia és a komplexitástudomány metszéspontjában helyezkednek el, különös tekintettel a csapatdinamikára, az együttműködési hálózatokra és a szerepszerkezetekre. Jelenleg társadalmi csapatdinamikákat tanulmányoz szabadulószobák, melyeket társas laboratóriumokként kezel.
Rebeka a Northwestern Egyetem Kellogg School of Management és a Northwestern Institute of Complex Systems meghívott, látogató kutatója volt. 2022-ben elnyerte a Corvinus Kutatói Kiválósági Díjat. Kutatásaival a társadalmi, különösképp a szervezeti problémák gyakorlati megoldásához szeretne hozzájárulni, adatokra és innovátív ötletekre támaszkodva.
Vállalkozás és Innováció Intézet
Pistrui Bence László kutatási területe a digitalizáció hatásai a kiskereskedelemben. Elkötelezett, nyitott, motiváló oktató, különös érdeklődéssel az esettanulmányos oktatás, a digitális megoldások oktatása és használata és a fiatalok mentorálása iránt.
Alapszakos és mesterszakos tanulmányait is már a Budapesti Corvinus Egyetemen végezte el 2010-2016 között. 2017-től beiratkozott a Gazdálkodástani doktori iskolába, ugyanúgy a Budapesti Corvinus Egyetemen.
2014 óta vesz részt az oktatásban, először mint demonstrátor, majd külsős oktató, később Phd-hallgatóként, majd tanársegédként.
2020 óta demonstrátor-koordinátor először a Vállalatgazdaságtan Intézetben majd később a Vállalkozás és Innováció Intézetben. 2023 óta TDK szekciótitkár a Business Studies szekcióban.
2019-ben és 2022-ben részt vett a Varsóban megrendezett SGH Collegium of World Economy PHD workshop-on majd 2023-ban a CEEMAN-IMTA Bled-i képzésén.
2021-ben több kollégával közösen Publikációs Nívódíjban részesült szakkönyv kategóriában. 2022-ben elnyerte a Budapesti Corvinus Egyetemen az Év oktatója díjat.
Felkészítő oktatóként részt vesz nemzetközi esettanulmány versenyeken. Az egyetem saját szervezésű nemzetközi esetversenyének a Corvinus Undergraduate Business Experience-nek a projektmenedzsere.
Marketing- és Kommunikácótudományi Intézet
Sabrina Pasztor a University of Illinois at Chicago (UIC) kommunikáció és média szakán szerzett doktori fokozatot, nemek közötti tanulmányok szakirányon, a Cornell Egyetemen ipari munkaügyi kapcsolatokból (MILR) szerzett mesterdiplomát, a Bryn Mawr College-ban pedig politikatudományból szerzett BA diplomát. 16 éves tapasztalattal rendelkezik a felsőoktatásban tudományos és adminisztratív területen, valamint 14 éves tapasztalattal vállalati és tanácsadói munkakörben.
Dr. Pásztor legutóbb a USC Annenberg School for Communication and Journalism tanára volt. Az USC első igazgatójaként a Kultúra, Etika és Megfelelőség Hivatalában töltött be adminisztratív pozíciót, felügyelve az egyetem átalakítását, amelynek célja az egyetem értékeinek és folyamatainak újradefiniálása, összehangolása és javítása volt, amely 75 000 oktatót, alkalmazottat és hallgatót érintett. 2015-2019 között a USC Marshall School of Business klinikai üzleti kommunikáció tanársegédje volt. A 2023-2024-es amerikai Fulbright-ösztöndíjban részesült, és üzleti kommunikációt és interkulturális kommunikációt tanított a Corvinuson.
A tudományos pályafutását megelőzően Dr. Pásztor vezető stratégiai menedzsment tanácsadó volt a Pricewaterhouse LLP-nél és az IBM-nél, ahol globális szervezeti összehangolást, üzleti folyamatok átalakítását, stratégiai kommunikációt és képzési stratégiát valósított meg a Fortune 500 iparágak közötti ügyfelek számára, valamint egy 18 000 tagot számláló ingatlanipari szakmai szövetség tananyagtervezési és -fejlesztési igazgatója volt.
Dr. Pásztor kutatásai a szervezeti és stratégiai szakmai kommunikációt, a média keretezést, a kritikai kultúrakutatásokat, a kultúrák közötti kommunikációt, valamint az identitás reprezentációit vizsgálják a szervezeti és populáris kultúrában.
Születési és etnikai gyökerei az Illinois állambeli Chicagóból és Magyarországról származnak.
Vezetéstudományi Intézet
Szanyi-Gyenes Xénia 2024 februárjában védte meg doktori dolgozatát. Dolgozatának címe: „Analysis of the Competitiveness of Hungarian Companies from the Perspective of Internationalization”. Kutatási érdeklődése hazai vállalatok versenyképességére, hazai vállalatok nemzetközi növekedési lehetőségére, menedzsment kihívásokra, kis- és közepes vállalatok kihívásaira irányul. Xénia a Vezetéstudományi Intézet munkatársa és évek óta aktív oktatója az egyetemnek, alapszakon Stratégia és Üzleti Tervezést, mesterszakon Stratégiai Menedzsmentet oktat, továbbá a Solving Strategic Problems tárgyfelelőse és oktatója. Xénia nagy hangsúlyt fektet a diákok mentorolására is, az Egyetem Tudományos Diákkörének stratégiai menedzsment szekcióját szervezi. A Vezetéstudományi Intézet „Jövő szervezete és vezetése” kutatói projekt aktív tagja volt, a hazai vállalatok nemzetköziesedésének kutatási irányát gondozta. Az elmúlt évek publikációs eredményei hazai vállalatok versenyképességének és nemzetközi piacon jelenlévő vállalatok versenyképességei tényezőinek vizsgálatára fókuszáltak.
Közgazdaságtan Intézet
CIAS
Túry György az ELTE-n végzett, doktori fokozatát a PTE-n szerezte. Szakmai érdeklődése kezdetben 20. századi és kortárs amerikai kultúrára, médiára és kritikaelméletre fókuszált, ami később mind diszciplinárisan, mind földrajzi értelemben jelentősen bővült. 2005-06-ban Fulbright posztgraduális kutatói ösztöndíjas volt a Columbia Egyetemen.
A 2000-es évek végétől addigi oktatói, kutatói munkája fordulatot vett. Az itthoni kontextusban egy magánegyetem nemzetköziesítéséért felelős vezetője lett (2008 – 2020), USA-beli kontextusban pedig az Ohio State Universityn látta el Fulbright vendégprofesszori és kutatói munkáit 2012 és 2014 között. Közel egy évtizedig (2013 – 2019) volt az Ohio State University budapesti nyári egyetemének akadémiai társigazgatója. Ezen évek során három nagy nemzetközi projektet is vezetett. Magyarul és angolul publikál, társszerkesztett kötete 2025-ben jelenik meg a Palgrave Macmillan Kiadónál.
Eddigi szakmai életútja kettős identitást mutat: egyrészt egyetemi oktató és kutató, másrészt pedig, 10-15 évnyi releváns nemzetközi tapasztalat birtokában, egyetemi közép-, illetve felsővezető, kiemelten is a nemzetköziesítés területén. Corvinus Egyetemi tervei ezen, bő 20 éves hazai és nemzetközi oktatói, kutatói és felsőoktatás-menedzsment tapasztalatokra és eredményekre támaszkodnak.
Adatelemzés és Informatika Intézet
Vásárhelyi Orsolya a Budapesti Corvinus Egyetem Kollektív Tanulás Központjának és az Adat-elemzési és Információs Rendszerek Intézetének adjunktusa, ahol a Számítógépes Egyenlőtlenségek Kutatócsoportját vezeti. PhD fokozatát a Közép-európai Egyetemen (Ausztria) szerezte hálózatkutatásból, korábban a Warwicki Egyetemen (Egyesült Királyság) és a Northwestern Egyetemen (USA, IL) dolgozott. Rendszeresen publikál vezető interdiszciplináris folyóiratokban, mint például a PNAS, a Scientific Reports és az EPJ Data Science. Fő kutatási területe a tudomány és technológia területén megjelenő tudattalan előítéletek. A Stanford Egyetem által alapított Global Women in Data Science kezdeményezés nagykövete, valamint a Data Science for Social Good Alumni tagja.
Pénzügy Intézet
Vaskövi Ágnes a Corvinuson szerzett közgazdász diplomát pénzügy szakirányon, majd különböző neves magyarországi pénzintézeteknél szerzett szakmai tapasztalatot a projektfinanszírozás, kockázati tőke és ingatlanbefektetések területén. 2018-ban tért vissza az egyetemre, ahol jelenleg vállalati pénzügyeket, banki és személyes pénzügyeket oktat, miközben számos, jóléti és szociális pénzügyi témájú mesterszakdolgozatot felügyel. Doktori disszertációjában az öregedő társadalmak nyugdíjra való felkészültségének pénzügyi vonatkozásaival foglalkozott.
CIAS
Veress Tamás a Corvinus Institute for Advanced Studies Gazdaságetikai Központjának adjunktusa. Kutatási tevékenységének középpontjában olyan szervezeti modellek elemzése és fejlesztése áll, amelyek a valódi szükségleteket és az elégségességet, mint a kollektív cselekvés kulcselemeit helyezik előtérbe. Oktatási tevékenysége többek között a Fenntartható értékteremtés, Üzleti etika, Business Opportunities, Digital (non)Disruption és Döntési technikák tárgyakra terjed ki. Ezzel párhuzamosan a The Economy of Francesco ösztöndíjprogramban junior kutatói pozíciót tölt be. Emellett részt vesz az ökoklubok – a fenntartható életmód gyakorlása iránt elkötelezett kis, közösségvezérelt csoportok – szervezésében és megvalósításában. A közelmúltban publikált egy fejezetet Principles and Models of Community Economies címmel a Value Creation for a Sustainable World: Innovating for Ecological Regeneration and Human Flourishing kötetben, illetve társszerzője a The Roles of Community-Based Organizations in Socializing Sustainable Behavior tanulmánynak.
Pénzügy Intézet
A Projekt 1 és a Projekt 2 tantárgy során az adatelemzési és a módszertani feladatokat a hallgatók csoportban végzik. A hallgató a Projekt 1 és 2 tantárgyak során sajátítja el a tudományos megnyilvánulás azon elemeit, amelyek használata a 3. fejezet sikeres megírásához elengedhetetlen.
REKK
Takácsné Tóth Borbála tavaly (2023) védte meg PhD disszertációját a Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok és Biztonságpolitika doktori iskolájában. 2001-ben M.A. fokozatot szerzett nemzetközi kapcsolatok és európai tanulmányok szakon az akkor még budapesti Közép-európai Egyetemen. Borbála közgazdásznak tanult, diplomáját a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen szerezte 1998-ban. 5 évet töltött köztisztviselőként a közigazgatásban, elsősorban az energiaszabályozás területén. 2001 és 2003 között a Magyar Energia Hivatal nemzetközi kapcsolatokért felelős elnöki titkárságának vezetője volt. Ebben a minőségében szorosan együttműködött olyan nemzetközi szabályozó szervezetekkel, mint az ERRA és a CEER. Ezt megelőzően (1998-99) a Gazdasági Minisztériumban dolgozott, elsősorban az autópályák hosszú távú tervezéséért volt felelős.
A REKK-kel számos nemzetközi és hazai kutatási tanácsadási projektben vett részt, amelyek közül sok az európai gázpiaci modellt használta elsődleges elemzési eszközként. Fő szakterületei: regionális együttműködések; ellátásbiztonsági kérdések; energia-geopolitika; jelentős infrastrukturális kezdeményezések a gázágazatban és beruházási ösztönzők; versenyjogi ügyek a gázpiacon; valamint a gázkibocsátási programok hatása az európai gázpiaci versenyre. 2023-ban 5 évre a Corvinus Egyetem Szakszervezeti Bizottságának tagjává választották.
A Projekt 1 és a Projekt 2 tantárgy során az adatelemzési és a módszertani feladatokat a hallgatók csoportban végzik. A hallgató a Projekt 1 és 2 tantárgyak során sajátítja el a tudományos megnyilvánulás azon elemeit, amelyek használata a 3. fejezet sikeres megírásához elengedhetetlen.
Marketing- és Kommunikácótudományi Intézet
Berezvai Zombor a Budapesti Corvinus Egyetem alkalmazott közgazdaságtan alapszakán végzett 2012-ben, majd mesterszakos tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetemen és a Bécsi Egyetem folytatta. 2015-ben a Procter & Gamble-nél helyezkedett el pénzügyi menedzserként. 2016-ban kezdte meg doktori tanulmányait a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástani Doktori Iskolájában, ahol 2021-ben szerezte meg a doktori fokozatot. Doktori disszertációjában a kiskereskedelmi vállalatok stratégiáit és ezek vállalati teljesítményre gyakorolt hatásait vizsgálta. 2019 szeptembere óta a Gazdasági Versenyhivatal vezető közgazdásza, emellett 2020 szeptembere óta a Budapesti Corvinus Egyetem tanársegédje, majd adjunktusa, 2024 augusztusától pedig docense. Kutatási érdeklődése elsősorban a fenntartható közlekedési módokhoz, az oktatásgazdaságtanhoz, a kiskereskedelmi innovációkhoz és a versenypolitikához kapcsolódik. Összesen 14 db D1-es és 5 db Q1-es publikációval rendelkezik, Scopus hivatkozásainak száma 727. 2010 óta végez oktatási tevékenységet különböző hazai egyetemeken, rendszeresen oktat módszertani, mikroökonómiai és versenypolitikai tárgyakat. A Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont gondozásában megjelenő Verseny és szabályozás évkönyv szerkesztőbizottsági tagja. Pályája során több kitüntetést is kapott, többek között Pro Scientia Aranyérmet 2015-ben és Akadémiai Ifjúsági Díjat 2023-ban.
Operáció és Döntés Intézet
Diófási-Kovács Orsolya 2016 óta dolgozik a Corvinus Ellátási-lánc menedzsment Tanszékén. Azért szeret tanítani, mert hisz benne, hogy a tudása és nézőpontja megosztásával hozzájárul a jövő vezetőinek, értelmiségének szemléletformálásához, egy fenntarthatóbb világ kialakításához. Ehhez a kutatási tevékenységei és gyakorlati tapasztalatai is jelentősen hozzájárultak/hozzájárulnak. Jelenleg két EUs finanszírozású projekten és egy OTKA projekten dolgozik. Kutatási területei: ESG/fenntarthatóság az ellátási láncokban, zöld (köz)beszerzés, fenntartható élelmiszer láncok/rendszerek és zöld logisztika. Jelenleg az IB program International Supply Chain Management Specializációját vezeti, a tantárgyi programért és 5 futó tantárgyért felel. A tehetséggondozást különösen fontosnak tartja, szeret lelkes és motivált diákokkal dolgozni, TDK-ra felkészítést mindig szívesen vállal és versenyeken való részvételüket támogatja. Jelenleg két PhD hallgató társtémavezetője.
Globális Tanulmányok Intézet
Endrődi-Kovács Viktória közgazdász, aki egyetemi tanulmányait nemzetközi kapcsolatok szakon (gazdaságpolitika mellékszakon) végezte a Budapesti Corvinus Egyetemen 2004–2009 között. Doktori fokozatát a Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Multidiszciplináris Doktori Iskolájában szerezte meg 2014-ben.
Kutatási területen Viktória széleskörűen publikált a Nyugat-Balkán és kelet-közép-európai országok gazdasági integrációja, valamint kkv-k versenyképessége témákban, munkái olyan neves folyóiratokban jelentek meg, mint a Post-Communist Economies vagy a Regional Statistics. Számos hazai és nemzetközi kutatási projektben vett részt. Kutatói vezető szerepét PhD-hallgatók mentorálásával is bizonyítja, akik sikeresen védik meg disszertációikat és publikálnak elismert hazai és nemzetközi folyóiratokban.
Viktória tudományos karrierje során számos elismerést kapott az oktatásban végzett munkájáért. 2020-ban elnyerte az Év Oktatója Díjat, valamint számos díjat a Tudományos Diákköri Konferenciák keretében végzett munkájáért. Részt vett mind az International Business alapszak, mind a Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszak megújításában, ezzel is növelve az oktatás fejlesztésében való részvételét. Hat évig volt a mesterszak szakkoordinátora, indulása óta pedig a Globális gazdaság és üzlet specializáció felelőse a nemzetközi gazdálkodás alapszakon. Vendégelőadóként járt a Ca Foscari, University of Sarajevo, University of Western Australia és EM Strasbourg egyetemeken.
Közgazdaságtan Intézet
Gregor Bernhard Nicolaus von Schweinitz 2024 szeptemberétől a Corvinus Egyetem docense, egyúttal a Hallei Gazdaságkutató Intézet (IWH) kutatóprofesszora.
Korábban a Lipcsei Egyetemen a kvantitatív makroökonómia tanársegédjeként és a Hallei Gazdaságkutató Intézet (IWH) “”Volatilitás, növekedés és pénzügyi válságok”” kutatócsoportjának vezetőjeként dolgozott. Rövidebb ideig a Rostocki Egyetemen az alkalmazott makroökonómia ideiglenes professzora, a Deutsche Bundesbank vendégkutatója és a Halle-Wittenbergi Martin Luther Egyetem előadója is volt.
Kutatási területe a pénzügyi válságok makrogazdasági következményei. Kutatása három tágabb témakörre terjed ki. Először is, munkája a pénzügyi piacok és a makrogazdasági eredmények közötti empirikus kölcsönhatással foglalkozik. Különösen a hitelkereslet és -kínálat ingadozásának jelentőségét vizsgálja az aggregált ingadozásokban, valamint az államadósság korlátozások (államadós-besorolás vagy államkötvények iránti kereslet formájában) szerepét a költségvetési politikában és a makrogazdasági eredményekben. Kutatása másik iránya a közelgő válságokra vonatkozó időben történő figyelmeztető modellek megvalósításával foglalkozik. A harmadik terület a makrogazdasági és mikrogazdasági adatkészletek kombinációjára összpontosít a strukturális makrogazdasági elemzéshez.
Az elmúlt évek legfontosabb kutatási eredményei közé tartozik a Német Kutatási Alapítvány pályázati támogatása, valamint számos publikációja olyan folyóiratokban, mint a Journal of Financial Stability, a Journal of Banking and Finance, a Journal of International Money and Finance vagy a Journal of Macroeconomics.
Vállalkozás és Innováció Intézet
Havran Zsolt 2017 óta teljes állású kollégája a Corvinus Egyetem Üzleti Gazdaságtan Tanszékének. Munkáját a Vállalatgazdaságtan Intézetben kezdte, jelenleg a Vállalkozás és Innováció Intézet docense. Korábban dolgozott könyvvizsgálati és tanácsadói területen is, többek közt a KPMG és a PwC magyarországi vállalatainál. Egyetemi és doktori tanulmányait a Corvinus Egyetemen végezte. A Széchenyi István Szakkollégium volt tagja és volt igazgatója.
Fő oktatási és kutatási területei a Vállalatgazdaságtan, a Nemzetközi Vállalatgazdaságtan és a Sportmenedzsment. Aktív résztvevője az EURAM (European Academy of Management), az AIB-CEE (Academy of International Business közép-európai szervezete) és az EASM (European Association for Sport Management) szervezeteknek és konferenciáknak. Nemzetközi könyvet szerkesztett az Edward Elgar Kiadónál, Professional Team Sports and the Soft Budget Constraint címmel. Aktuális kutatásainak középpontjában a globális tehetségek migrációjának megértése áll, amelyhez a hivatásos labdarúgók több évtizedes nemzetközi mozgását tanulmányozza szerzőtársaival. 2022 óta tagja az Európai Unió sportstatisztikai harmonizációt célzó projektjének. Kiemelten fontos számára a tehetséges hallgatók mentorálása, számos TDK és OTDK helyezett dolgozat konzulense.
Jelenleg a sportgazdaságtan specializáció felelőse, több sportgazdaságtani kurzus oktatója és célja az angol nyelvű International Sport Business mesterképzés elindítása a Corvinus-on.
Vállalkozás és Innováció Intézet
Kajos Attila 2016-ban csatlakozott a Budapesti Corvinus Egyetemhez, ahol 2022 óta vezeti az Üzleti Gazdaságtan tanszéket. PhD fokozatát 2020-ban szerezte a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karának Gazdálkodástani Doktori Iskolájában. Fő kutatási területe a sport- marketing aspektusai és a hozzá kapcsolódó fogyasztói magatartás. Akadémiai pályafutását a Pécsi Tudományegyetem Sporttudományi és Testnevelési Intézetében kezdte tanársegédként, ahol 2012-től egészen 2019-ig dolgozott. Tanársegédként csatlakozott a Corvinus Egyetemhez, majd később egyetemi adjunktussá lépett elő, végül kiérdemelte a docensi kinevezést.
Erős kutatási háttérrel rendelkezik, érdeklődésének középpontjában a sportfogyasztói motiváció és a sporthoz kapcsolódó fogyasztói magatartás és márkázás állnak. Emellett több hazai és nemzetközi sportgazdasági kutatásban tagja. Számos hazai és nemzetközi folyóiratcikkel, könyvfejezettel, konferencia előadással és bírálói tevékenységgel járult hozzá a tudományos közösségi diskurzushoz, tagként kapcsolódik kutatási területének legfontosabb hazai és nemzetközi tudományos szervezeteihez. Kiemelten fontosnak tartja a tehetséggondozást, számos hallgatója ért el TDK és OTDK helyezést.
Széleskörű oktatási tevékenységet folytat angol és magyar nyelven mind az alap-, mind pedig a mesterképzésben elsősorban a vállalatgazdaságtan és sportgazdasági területeken. Emellett a Vállalat- és gazdaságelemzés szak specializáció vezetői feladatait is ellátja. Oktatói kiválóságát többször is elismerték, 2023-ban pedig az „Év Oktatója” kitüntetéssel díjazták.-
Adatelemzés és Informatika Intézet
Kiss Gergely az ELTE-n szerzett diplomát és doktori fokozatot. Doktori tanulmányai végén, 2013 és 2015 között, két évig tanársegédként dolgozott a BME-n. 2015-ben sikeresen pályázott posztdoktori pozícióra a Luxemburgi Egyetemen, ahol 2018-ig dolgozott. 2019-ben visszaköltözött Magyarországra, és pályázott a Magyar Tudományos Akadémia Premium Posztdoktori Ösztöndíjára, amelyet 2019 és 2022 között töltött be. 2022-ben elnyerte a Bolyai Kutatási Ösztöndíjat, valamint az egyéni OTKA FK pályázatot, amelyek jelenleg is folyamatban vannak. 2024-ben az Erdős Pál-díjjal tüntették ki, amelyet kiemelkedő matematikai eredményeiért kapott. 2024 őszén csatlakozott a Corvinus csapatához. Fő kutatási területei közé tartozik az absztrakt harmonikus analízis, a Fourier-analízis és a függvényegyenletek.
CIAS
Kovács Gábor a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdaságetika Központjának egyetemi docense. „Keresztény és buddhista vállalkozók értékorientációja” című doktori értekezését 2017-ben védte meg. Részt vett a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdaságetika Központjának kutatási projektjeiben, amelyek keretében a magyar vállalatok etikai és ökológiai értékelkötelezettségét vizsgálták. Kutatási területei közé tartozik a buddhista közgazdaságtan (Buddhist economics), a gazdasági spiritualitás (business spirituality), az Össznemzeti Boldogság (Gross National Happiness) és az üzleti etika szerepe az Antropocén korban. A Magyar Bhutáni Baráti Társaság alapító tagja és titkára. 2010 óta tagja a belga székhelyű European SPES (Spirituality in Economics and Society) Institute-nak. Számos, a buddhizmushoz és üzleti etikához kapcsolódó előadást tartott különböző nemzetközi konferenciákon, többek között Thaiföldön, Indiában, Vietnámban, Kínában, Belgiumban, Izraelben, Horvátországban, Ausztriában és Magyarországon.
Társadalom- és Politikatudományi Intézet
Kovács Éva Margit a Budapesti Corvinus Egyetem docense, aki a közpolitika és közigazgatás területére specializálódott. Kutatási területei közé tartoznak a közszolgáltatások, a bevándorláspolitika, a közigazgatási reformok, a kormányzati koordináció, valamint a civil társadalom és a kormányzat közötti együttműködés, valamint a közszektor politizálódása és a patronázs rendszer.
Akadémiai munkássága mellett Éva széleskörű tapasztalattal rendelkezik tehetséggondozás és alumni hálózatok menedzselése terén. Transzeurópai és transzatlanti környezetben dolgozott különböző érintettekkel, beleértve akadémiai intézményeket, több szintű kormányzati szerveket, mint szakpolitikai elemző és tanácsadó, valamint üzleti szervezeteket, mint HR tanácsadó.
Nemzetközi tapasztalatot szerzett az Egyesült Államokban (Indiana Egyetemen) és Észak-Írországban, mint vendégkutató. Számos EU által finanszírozott nemzetközi és hazai projektben vett részt kutatóként, vezető szakértőként és projektmenedzserként, mint például a COST Corex és az FP7 projektekben. Országszakértőként részt vett az Európai Unió számára készített jó gyakorlatok és átfogó országjelentések elkészítésében.
Éva aktív szerepet vállal a tudományos publikációk terén is, szerzőként és bírálóként. Jelentős tapasztalattal rendelkezik köztisztviselők képzésének szervezésében és tantervek, oktatási anyagok kidolgozásában.
Globális Tanulmányok Intézet
Matura Tamás, Ph.D. a Budapesti Corvinus Egyetem docense, a CEPA Washington főmunkatársa, valamint az European Think Tank Network on China magyar talks. Fő kutatási területei a kínai külpolitika, az EU-Kína és a kínai-magyar kapcsolatok. Napjainkban a nemzetközi rendszer tektonikus változásaival foglalkozik, beleértve az USA-EU-Kína kapcsolatokat.
Társadalom- és Politikatudományi Intézet
Metz Rudolf politológus és közgazdász, aki jelentős kutatói és oktatói tapasztalattal rendelkezik a politikai vezetés, politikai pártok és mozgalmak területén. A Budapesti Corvinus Egyetem Politikatudományi Intézetének docense, valamint a Nemzetközi Kapcsolatok és Politikatudományi Doktori Iskola, Politikatudományi Doktori Programjának igazgatója, emellett tudományos főmunkatársként a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont Politikatudományi Intézetében dolgozik.
Tanulmányait a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen kezdte, majd a Corvinus Egyetemen szerezte meg mesterdiplomáit és doktori fokozatát. Tudományos pályája során számos ösztöndíjat és díjat nyert el, többek között a Magyar Tudományos Akadémia Ifjúsági Díját, a Bolyai Kutatási Ösztöndíjat és a Corvinus Kutatási Kiválósági Díjat. Emellett két alkalommal volt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal OTKA programjainak nyertese.
Kutatásainak központjában a karizmatikus vezetés vizsgálata és a vezetéskutatás szociálpszichológiai megközelítéseinek és módszereinek politikatudományi adaptálása áll. Eredményeit olyan vezető folyóiratokban közölte, mint a The British Journal of Politics and International Relations, a Politics and Governance, a Politics, a Leadership és az International Journal of Public Leadership. Ez utóbbi két folyóirat 2023-ban szerkesztőbizottsági tagjává választotta. Emellett 2020-tól vezetőségi tagja a Magyar Politikatudományi Társaságnak és a nemzetközi Academic Network of Public and Political Leadershipnek. Metz Rudolf több oktatási intézményben tartott kurzusokat, köztük a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, a Leopold-Franzens Egyetemen Innsbruckban, valamint a Corvinus Egyetemen.
Marketing- és Kommunikácótudományi Intézet
Moreno Frau a Corvinus Marketing Management Tanszékének docense. A Cagliari Egyetemen (Olaszország) szerzett PhD fokozatot gazdaság- és üzleti tudományokból, ahol kitüntetéssel végzett, és a BI Norwegian Business Schoolban eltöltött kutatási időszakot követően a Doctor Europaeus címet is megszerezte. Kutatási területe a marketing, az értékképzés, a digitális és fenntarthatósági tranzakció, különös tekintettel az agrár-élelmiszeripari ágazatra. Ő vezette a FooDization nevű Marie Curie egyéni ösztöndíjas projektet, amely a digitális adatok szerepét vizsgálja a fenntartható élelmiszertermelés és -fogyasztás előmozdításában. A területhez való hozzájárulását többször is elismerték a legjobb tanulmányért és a legjobb recenzensért járó díjjal. Dr. Frau munkáit olyan neves folyóiratokban publikálták, mint a Journal of Service Research, a Journal of Cleaner Production, a British Food Journal és a Journal of Research in Interactive Marketing.
Globális Tanulmányok Intézet
Özgün Sarımehmet Duman politológia BA diplomával (METU, Törökország) és összehasonlító politika MA diplomával rendelkezik (University of York, Egyesült Királyság), valamint PhD-val politológiából (Ankara Egyetem, Törökország). Posztdoktori kutatását az Európai Bizottság Jean Monnet-ösztöndíjával a Sheffieldi Egyetemen (Egyesült Királyság) végezte. Nemzetközi tudósként a Szingapúri Nemzeti Egyetemen, a London School of Economics and Political Science-en (Egyesült Királyság), a Kelet-londoni Egyetemen (Egyesült Királyság) és a Hacettepe Egyetemen (Törökország) végzett kutatásokat. A Budapesti Corvinus Egyetem Globális Tanulmányok Intézetéhez 2023 szeptemberében csatlakozott adjunktusként, majd 2024 márciusában docenssé léptették elő.
Dr. Sarımehmet Duman tudományos kutatásai elsősorban a globális politikai gazdaságtan széles területét célozták meg, különös tekintettel az állam-piac kapcsolatokra, a neoliberalizmusra, a financializációra, az eurózóna válságára, a munkaerőpiacra, a szociál- és foglalkoztatáspolitikára, valamint a privatizációra. Kutatási eredményeit több mint 70 idézéssel magas rangú folyóiratokban publikálta. A Palgrave Macmillan IPE Series kiadónál megjelent, a görögországi és törökországi munkaerő-piaci struktúrákról szóló monográfiáját később az amerikai Chronicle of Higher Education is jegyezte. Dr. Sarımehmet Duman jelenlegi kutatásai az euróövezetre és Európa nem európai perifériáira, a közbeszerzési politikák és az infrastrukturális kudarcok politikai gazdaságtanára, valamint a törökországi neo-developmentalizmus felemelkedésére összpontosítanak.
Közgazdaságtan Intézet
Selei Adrienn 2007-ben végzett a Budapesti Corvinus Egyetem piacelemző szakirányán, majd 2009-ben diplomázott az ELTÉ-n pszichológia szakon szervezet-, munka- és döntéspszichológia szakirányon. 2017-ben szerzett PhD fokozatot a Budapesti Corvinus Egyetemen, az Általános és Kvantitatív Közgazdaságtan Doktori Iskolában. 2011 és 2015 között az ELTECON oktatója volt, majd 2017-ben csatlakozott a Budapest Corvinus Egyetem Közgazdasági Intézetéhez. Elsősorban a Gazdaság- és pénzügy matematikai elemzés osztatlan képzési szakon és az Energiagazdálkodási szakközgazdász képzésen tanít mikroökonómia és piacelmélet tárgyakat magyar és angol nyelven. 2011 óta dolgozik a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpontban (REKK), ahol kutató főmunkatársként számos hazai és nemzetközi projektben vett részt. Fő kutatási területei a gázpiaci és villanypiaci modellezés, valamint a villamosenergia szabályozási piacok elemzése.
Operáció és Döntés Intézet
Sofía De León Almaraz 2021 óta dolgozik a Corvinus Egyetem Ellátásilánc-menedzsment Tanszékén. Ipari mérnöki diplomával, gazdálkodási mesterdiplomával és a Toulouse-i Egyetemen szerzett folyamat- és környezetmérnöki PhD fokozattal rendelkezik. Sofía (angol nyelven) oktatott tárgyai közé tartoznak az Operations Management, Strategic Problem Solving és Energy Sustainability című kurzusok. Több, mint 10 év ipari tapasztalattal rendelkezik, különböző iparágakban, termék- és folyamattervezésre, optimalizálásra, ellátásilánc-menedzsmentre és folyamatos fejlesztésre koncentrálva.
Sofía 2011 óta végez kutatásokat a hidrogén ellátási láncok fenntartható tervezésének témájában. 2013-ban Sofía PhD eredményeit választotta ki a Toulouse-i Egyetem a Francia Nemzeti Energiaátmenet Vitafórumán való bemutatásra, és doktori munkáját 2014-ben Léopold Escande-díjjal tüntették ki. 2014 és 2016 között posztdoktori kutatóként dolgozott Franciaországban. 2021-ben 10 hónapig CIAS-kutatóként tevékenykedett. Sofía kutatásai a fenntarthatóságra helyezik a hangsúlyt, a gazdasági, környezeti és társadalmi szempontok integrálásával, és kutatási eredményei neves folyóiratokban jelentek meg.
Sofía jelenleg az Operations Management tantárgy felelőse a Corvinus Egyetemen. Kutatási érdeklődése magában foglalja az ellátásilánc-menedzsmentet, az életciklus- és fenntarthatósági értékelést, valamint a hidrogéngazdasághoz kapcsolódó számos interdiszciplináris kérdést. Jelenleg egy OTKA-projekt (2024-2028) vezetője, és részt vesz több nemzetközi, multidiszciplináris kutatási projektben is. 2024 februárjában beválasztották az első European Hydrogen Sustainability and Circularity Panel of the Clean Hydrogen Partnership tagjai közé, amely karrierjének egyik jelentős mérföldköve.
Pénzügy Intézet
Szűcs Árpád a Corvinuson végzett pénzügy szakon, és azóta is a Corvinuson dolgozik. Doktori fokozatát 2016-ban szerezte meg. Kutatási témái közé tartozik a részvények forgalmának napon belüli előrejelzése, a viselkedési pénzügyek, a piaci mikrostruktúra, a pénzügyi likviditás és, a reálopciók. 2020-2024 között a Fudan Corvinus Double Degree MBA programjának volt a szakfelelőse, 2023 óta pedig az Executive Programok szakfelelőse. 2020-ban Corvinus emlékérmet kapott. A Finlab felelőse a terem létezése óta.
Pénzügy Intézet
Tamásné Vőneki Zsuzsanna karrierjét a Magyar Telekom pénzügyi kockázatkezelési területén kezdte, majd 2000-ben az újonnan létrehozott vállalati kockázatkezelési osztály vezetője lett. Két évvel később MBA-diplomát szerzett. 2008 és 2023 között a magyar bankszektor vezető szereplőjének, a tizenkét országban működő OTP Csoportnak a Működési Kockázati Osztályát vezette. 2019-ben befejezte PhD tanulmányait a Budapesti Corvinus Egyetemen, 2023-tól az egyetem Makropénzügyek Tanszékének vezetője. Kiemelt feladatának tekinti az egyetem vállalati kapcsolatainak fejlesztését. Kutatási területei a banki kockázatkezelés, a krízismenedzsment és az ESG kockázatok.
Adatelemzés és Informatika Intézet
Titkos Tamás egyetemi és doktori tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetemen folytatta, matematikus szakon. Az azóta eltelt években oktatott a Budapesti Gazdasági Egyetemen, a Budapesti Műszaki Egyetemen, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, és a Szegedi Tudományegyetemen. 2016 óta a Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet tudományos munkatársa, 2024 óta pedig a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi docense. 2018-ban elnyerte az Akadémiai Ifjúsági Díjat és a Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat, 2021-ben elnyerte az MTA matematika osztályának Alexits Díját. A Periodica Mathematica Hungarica nevű nemzetközi matematika folyóirat, és az Érintő tudományos ismeretterjesztő online folyóirat szerkesztőbizottságának tagja. Munkássága leginkább a matematika funkcionálanalízisnek nevezett ágához köthető.
Társadalom- és Politikatudományi Intézet, CIAS
Varga Attila doktori fokozatát az Arizónai Egyetemen szerezte (2020), ezután pedig az Indiánai Egyetemen volt posztdok (2020-2024). A tudományos kutatás és kommunikáció változó struktúráival foglalkozik. Fő témái a kutatás eltömegesedésének következményei és az egyetemi kutatás kommercializációjának eltérő módjai, és ezen utóbbi hatékonysága. E kérdéskörökkel összefüggésben többféle mérőeszközön dolgozott. Ezek közé tartozik a kutatási érdeklődés hasonlóságának mérése, illetve a szabadalmak újszerűségének indikátora
A Projekt 1 és a Projekt 2 tantárgy során az adatelemzési és a módszertani feladatokat a hallgatók csoportban végzik. A hallgató a Projekt 1 és 2 tantárgyak során sajátítja el a tudományos megnyilvánulás azon elemeit, amelyek használata a 3. fejezet sikeres megírásához elengedhetetlen.
Számviteli és Jogi Intézet
Számviteli és Jogi Intézet
Jánny Marianna több mint 17 év gyakorlati tapasztalattal rendelkezik üzleti tanácsadás, menedzsmentkontroll, pénzügyi menedzsment és folyamatoptimalizálás terén. Mesterfokozatát a Budapesti Corvinus Egyetemen Számvitel szakán szerezte, valamint megszerezte az USA CPA minősítést is.
Közel egy évtizede tanít, számvitel és menedzsmentkontroll tárgyakat egyetemi alap- és mesterképzésben.
Szenvedélye az innovatív oktatás, a számvitel tanszék kurzusaihoz fejleszt interaktív, esettanulmány -alapú tananyagokat.
Számviteli és Jogi Intézet
Martin Kíra a számvitel elhivatott oktatója és kutatója, akit a szakma továbbfejlesztése olyan kutatásokon keresztül foglalkoztat, amelyek a gyakorlatban segítik a szakembereket és az egyetem hallgatóit abban, hogy jobban megértsék a számvitel céljait, folyamatait, szabályait és eszközeit. Meggyőződése, hogy ezt csak a szakma gyakorlati művelésével lehet elérni, ezért pályafutása kezdetétől párhuzamosan jelen van a tudományos világban és a szakmai gyakorlatban. 2013-ban szerzett PhD fokozatot a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástani Doktori Iskolájában, mely intézmény jogelődjében egyetemi tanulmányait 2003-ban fejezte be Számvitel főszakirányon és Európa mellékszakirányon. 2003 óta a Vezetői Számviteli Tanszék, majd a Számvitel Tanszék tagja különböző beosztásokban. Most egyetemi adjunktusból mesteroktató II. beosztásba került előléptetésre, amit következő lépésnek tekint a docensi pozíció felé vezető úton. Oktatási területe a pénzügyi kimutatások elemzése és a vezetői számvitel, ez utóbbi nemcsak alapszinten, hanem a haladó vezetői számvitel és a stratégiai vezetői számvitel tantárgyak tárgyfelelőse is. Oktató és tárgyfelelős BA-, MSc- és posztgraduális képzéseken is. Fő kutatási és publikációs területei a márkaérték a számvitelben, a pénzügyi kimutatások elemzése, a transzferárazás és a vállalatok könyv szerinti értéke. Szakmai gyakorlata során könyvvizsgáló asszisztensként, számviteli tanácsadóként és pénzügyi igazgatóként tevékenykedik.
Számviteli és Jogi Intézet
Mikáczó Éva 1990-ben végzett egyetemünkön Számvitel és statisztika tanár szakon és azóta több mint három évtizedes tapasztalatot szerzett a számvitel oktatásában és kutatásában. A Számvitel tanszékhez kapcsolódó alap- és mesterképzésben több tantárgy fejlesztésében és oktatásában is részt vesz, mint például a Számvitel alapjai; a Pénzügyi számvitel I-II., a Vezetői számvitel, a Számvitel szervezés kurzusok. Elhivatott a soft skillek fejlesztését előtérbe helyező, Pénzügy-számviteles hallgatóknak szóló Prezentációs gyakorlat kurzus oktatásában.
Oktatói munkássága során a modern oktatási módszereket alkalmazva törekszik a tudásátadást érthetővé és hatékonnyá tenni. A gyakorlati tudás elsajátítását csoportos feladatok és esettanulmányok alkalmazásával segíti. Kollegái és hallgatói visszajelzései folyamatosan kiemelkedőnek értékelik munkáját. Kutatási területe az oktatás során alkalmazott innovatív módszerek hallgatói hozzáállásra gyakorolt hatásának vizsgálata.
Egyetemi munkája mellett szakértői feladatokat is ellát számviteli és könyvvizsgálati területen, amely biztosítja, hogy oktatási tevékenysége szoros kapcsolatban maradjon a gyakorlattal.
Aktívan részt vállal a Corvinus Teaching Excellence programban mint intézeti felelős, ezen a területen a legfőbb feladatának az oktatók tapasztalat megosztásának támogatását tartja.
Éva célja, hogy a hallgatóinak a megalapozott szaktudás megszerzése során, a kritikai gondolkodás és a kommunikációs készségek emelésében is segítségére legyen.
Marketing- és Kommunikácótudományi Intézet
Stanley Ward 1997-ben szerezte meg első diplomáját a Virginia Polytechnic and State Universityn, ahol a Virginia Tech Corps of Cadets katonai vezetői programjának és az angol szaknak a bachelorját is elvégezte. Ezután Japánba költözött, és az ott eltöltött nyolc év alatt tanárként dolgozott, végül pedig egy globális japán oktatási vállalat több fióktelepének vezetőjévé emelkedett. Ez idő alatt elvégezte a mesterképzést alkalmazott nyelvészetből, és két japán egyetemen tanított. Ezt követően 2005-ben Magyarországra költözött.
Magyarországon az Eötvös Loránd Tudományegyetemen főállású oktatóként, a Bécsi Egyetemen pedig félállásban dolgozott. Ezt követően 2007-ben csatlakozott a Corvinushoz, majd 2017-ben főállású oktató lett. Jelenleg a Business and Management és a nappali tagozatos MBA szakon végez munkát. Elsősorban üzleti angolt, üzleti kommunikációt és interkulturális kommunikációt tanít. Nemrégiben beválasztották a Corvinus szenátusába. A magyarországi Fulbright Bizottság elnökségi tagja is.
A Projekt 1 és a Projekt 2 tantárgy során az adatelemzési és a módszertani feladatokat a hallgatók csoportban végzik. A hallgató a Projekt 1 és 2 tantárgyak során sajátítja el a tudományos megnyilvánulás azon elemeit, amelyek használata a 3. fejezet sikeres megírásához elengedhetetlen.
CIAS
Amitabh Anand a franciaországi La Rochelle-ben található Excelia Business School menedzsment, szervezés és vállalkozói ismeretek professzora. Számos kutatási és oktatási díjat kapott, többek között az alábbi díjakat:
1) „Top 50 Worlds’ Best Professor” a Poets and Quants, USA által (a 2018-as listán egyedüli európai személy).
2) „Best Reviewer Award” a Journal of Business Venturing-tól (a Financial Times Top 50-es folyóirata).
2) „Best Paper Proceedings Award” a HR Divison of Academy of Management Conference-től.
3) „Best Reviewer Award” díj három egymást követő évben az Academy of Management Conference-től (USA).
4) „Best Reviewer Award” a Nemzetközi Üzleti Akadémia Konferenciájának (Academy of International Business Conference) „Legjobb recenzens díja”.
5) „Excellence in Peer Review Award”, a South Asian Journal of HRM-től.
6) „Emerging Scholar Award” a The Organization Studies Research Network-től” stb.
Tudományos kutatásainak eredményei a következő folyóiratokban jelentek meg
1. Journal of Business Venturing (FT Top 50) című folyóiratban.
2. British Journal of Management (ABS 4*),
3. Industrial Marketing Management, (ABDC A*)
3. Journal of Business Research
4. Human Resource Management Review,
5. International Journal of Entrepreneurial Behavior and Research,
6. Asia Pacific Journal of Management,
7. Information Systems Frontiers, Journal of Knowledge Management, stb.
Szerkesztőbizottsági tagként dolgozik a következőkben:
1) Az International Journal of Entrepreneurial Behavior & Research (ABS 3*) társszerkesztőjeként
2) A Journal of Small Business & Enterprise Development (ABS 2*) társszerkesztőjeként
3) Az „Information Systems Frontiers” társszerkesztője volt (ABS 3*)
4) A Small Business Economics Journal vezető vendégszerkesztőjeként tevékenykedett (ABS 3*)
Adatelemzés és Informatika Intézet, CIAS
Lengyel Balázs a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szerzett közgazdász doktorátust, ezt követően a Magyar Tudományos Akadémián, a svéd Umea Egyetemen és a Massachusetts Institute of Technology-n végzett kutatásokat. A regionális gazdaságtan és hálózattudomány területén elért eredményei nemzetközi elismerést nyertek. Több mint negyven nemzetközi folyóiratcikk szerzője. Fő kutatási területei közé tartozik a regionális növekedés, városi egyenlőtlenségek, illetve az innovációs és társadalmi kapcsolathálózatok elemzése. Az MTA Lendület ösztöndíját 2017-ben és 2024-ben nyerte el. Az ANETI Lab vezetője, és a Hálózattudományi Tanszék, a Corvinus Institute for Advanced Studies, és a HUN-REN KRTK munkatársa.
Fenntartható Fejlődés Intézet
Mirjana Radovanović Szerbiából származik, az Újvidéki Egyetemen szerzett PhD fokozatot környezetmérnöki szakon (2004). A tudományos életben 1999-ben kezdett dolgozni adjunktusként. 2020-tól egyetemi tanár.
Pályafutása kezdetétől fogva érdekelte a fenntartható fejlődés – ami 25 évvel ezelőtt még egészen újdonságnak számított. Kutatásainak középpontjában az egyes intézkedések és állami politikák végrehajtásának hatékonyságát értékelő meglévő és új módszerek megbízhatóságának feltárása áll. Mivel nyilvánvaló, hogy ezen a területen bizonyos ellentmondások vannak, még inkább az ilyen irányú kutatásoknak szentelte magát, különösen, ha a gazdaság-energia-környezet kapcsolatról van szó. Az elmúlt években intenzíven foglalkozott a fenntartható energiapolitikáknak a döntéstámogató eszközök fejlesztése szempontjából történő vizsgálatával. Az új geopolitikai valóság kialakulásával az energia fenntarthatósága és az energiabiztonság közötti kapcsolat részletesebb vizsgálatára tér át. Kutatásai interdiszciplinárisak, több társszerzővel való magas színvonalú együttműködéssel; minőségi és mennyiségi elemzést, valamint mesterséges intelligencia módszerek alkalmazását foglalják magukban.
Szakmai célja a személyes fejlődés folytatása, a tudás cseréje és átadása, valamint az, hogy legalább egy kicsit hozzájáruljon egy olyan világ megteremtéséhez, amely megfelel a polgároknak.
Legfőbb büszkesége a családja.
A szakmájában 2 monográfiát publikált az Oxford University Press kiadónál, 36 tudományos cikket (többségük Q1-es fokozatú folyóiratokban), h-indexe = 23.
Pénzügy Intézet, CIAS
Prof. Dr. Richard A. Werner, M.A., D.Phil. (Oxon) pénzügyi szakértő és fejlődéstudományi közgazdász, a Corvinus Egyetemen a CIAS és a Pénzügyi Intézet kutatóprofesszora. Tanulmányait a London School of Economicson, a Tokiói Egyetemen és az Oxfordi Egyetemen végezte.
Prof. Werner 2005 óta számos egyetemen, többek között a sanghaji Fudan Egyetemen, az angliai Southampton Egyetemen és a frankfurti Goethe Egyetemen volt professzor vagy tanszékvezető. Tokióban és Moszkvában is tanított. Számos publikációja jelent meg lektorált pénzügyi és közgazdasági folyóiratokban, amelyeket közel 5000 alkalommal idéztek (h-index 27, i10-index 52).
Az FCA által engedélyezett vagyonkezelő és stratéga. A tokiói Jardine Fleming Securities (Asia) Ltd. vezető közgazdásza, a londoni Bear Stearns Asset Management Ltd. vezető ügyvezető igazgatója és a Bear Stearns Global Alpha Fund alapító vezető portfóliómenedzsere volt. Vendégkutató volt a Japán Banknál, vezető tanácsadó az Ázsiai Fejlesztési Banknál, a Japán Fejlesztési Bank első Shimomura-ösztöndíjasa és számos vállalat igazgatósági tagja, többek között egy több mint 5000 főt foglalkoztató, az LSE-n jegyzett nemzetközi cég auditbizottságának elnöke.
1995-ben Werner professzor egy új monetáris politikát dolgozott ki, amelyet „mennyiségi lazításnak” nevezett el. Princes of the Yen (Quantumpublishers.com) című könyve Japánban az első számú bestseller volt, hat hétig megelőzve a Harry Pottert. Figyelmeztetett az elkövetkező hitelbuborékokra és bankválságokra, köztük a 2008-as válságra. Werner professzor támogatja a helyi bankok létrehozását (www.arbe.org.uk).
Hírlevele az rwerner.substack.com címen érhető el. Kutatási honlapja a www.professorwerner.org .
Pénzügy Intézet, CIAS
Robert Faff (FASSA, 2021-24) a Budapesti Corvinus Egyetem kutatóprofesszora, az UQ emeritus professzora és a Bond Egyetem tiszteletbeli adjunktusa. Nemzetközi hírnévnek örvend az empirikus pénzügyi kutatások terén: 15 Ausztrál Kutatási Tanács ösztöndíj (több mint 4 millió USD finanszírozás); több mint 360 referált folyóiratban megjelent publikáció – 46 x A* (ABDC); karrierje során több mint 23 000 idézet, 74-es h-indexszel (Google Scholar).
Különösen szívügye a pályakezdő kutatók karrierjének támogatása. Robert közel 50 PhD-hallgatót felügyelt a doktori tanulmányok sikeres befejezéséig. Több mint 40 éves tudományos pályafutására építve a „Pitching Research” [https://ssrn.com/abstract=2462059] a fő irányvonala, amelyet világszerte elterjedt: > 25 000 SSRN letöltés, > 400 pitching előadás/rendezvény 37 ausztrál egyetemen, 54 különböző országban. Továbbá ő az InSPiR2eS kutatóhálózat [https://pitchingresearch.com/inspir2es-network/] alapítója és elnöke, valamint az InSPiR2eS Centre for Responsible Science létrehozója. Ezenkívül Robert a Pacific-Basin Finance Journal jelenlegi főszerkesztője; korábban Accounting and Finance szerkesztője volt (2002-2011).
Operáció és Döntés Intézet
Demeter Krisztina 2001-ben szerzett PhD fokozatot és 2016-ban DSc címet. A BCE Ellátási Lánc Menedzsment Tanszék vezetője, egyetemi tanár. Emellett részmunkaidőben dolgozik a romániai Bábes-Bolyai Tudományegyetemen. Értékteremtő folyamatok menedzsmentjét és kapcsolódó területeket tanít. Fő kutatási területei a termelési stratégia, a lean menedzsment, a digitalizáció, a globális működés és a versenyképesség. Az MTMT 90 folyóiratcikkét tartja nyilván, több mint 1500 hivatkozással és 18-as h-indexszel. Kutatásaival számos díjat nyert. Szerkesztői feladatokat lát el a Journal of Manufacturing Technology Management, Operations Management Research folyóiratokban, valamint a Vezetéstudományban. Rendszeresen publikál rangos külföldi és hazai folyóiratokban. Számos szerepet tölt be a Magyar Tudományos Akadémián, többek között a Gazdálkodástudományi Bizottság elnöke, a Gazdaságtudományi Doktori Minősítő Bizottság titkára és az MTA Doktori Bizottságának tagja. Jelenleg NextGeneration EU projektjén dolgozik, melynek célja a vállalatok sikeres digitalizációs törekvéseinek támogatása.
A Projekt 1 és a Projekt 2 tantárgy során az adatelemzési és a módszertani feladatokat a hallgatók csoportban végzik. A hallgató a Projekt 1 és 2 tantárgyak során sajátítja el a tudományos megnyilvánulás azon elemeit, amelyek használata a 3. fejezet sikeres megírásához elengedhetetlen.
Adatelemzés és Informatika Intézet
Dr. Jakovac a Magyar Tudományos Akadémián szerzett DSc fokozatot 2006-ban. A Wigner Fizikai Kutatóközpont tudományos tanácsadója. Tudományos pályafutását a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen kezdte 2002-ben, mint docens. Korábban a Morgan Stanley Budapestnél dolgozott pénzügyi kvantitatív elemzőként és az ELTE-n egyetemi tanárként. Nagy tapasztalattal rendelkezik a programozás, az AI és az adattudományhoz kapcsolódó területek kutatásában és oktatásában. Dr. Jakovac PhD fokozatát 1996-ban szerezte meg. Jelentős nemzetközi tudományos tapasztalattal rendelkezik, posztdoktori ösztöndíjat kapott a CERN-be, a németországi Uni Wuppertalba és a hamburgi DESY-be.
Dr. Jakovac több mint 20 éves egyetemi oktatói tapasztalattal rendelkezik a következő témákban: AI fejlesztés, programozás (C++, Python, Perl, Pytorch, Matematika, LaTeX), modellépítés és ehhez kapcsolódó területek. Ismeri az innovatív tanítási és tanulási módszereket. A jelölt négy MSc hallgató és 3 PhD hallgató témavezetője volt.
Dr. Jakovac tehetséges és kiváló kutató. Kutatási érdeklődése elsősorban a mesterséges intelligenciára, az adattudományra, a modellezésre és az utóbbi időben a reprezentációs tanulásra irányul. Kiemelkedő publikációs múlttal rendelkezik, figyelemre méltó hivatkozási eredménnyel: 61 publikációja van nemzetközi tudományos folyóiratokban (többségük Q1/D1-es); 2 könyv, Springer Netherlands (2019, 2016). 1462 független idézetet kapott. További mutatók: H-index 15 (MTMT), (Google Scholar: 39). 3 OTKA projektet nyert meg PI-ként és további 6 OTKA projektben vett részt. A Rényi Intézeten keresztül csatlakozott a MILAB-hoz, Magyary és Bolyai ösztöndíjat nyert.
Fenntartható Fejlődés Intézet
Zilahy Gyula a BCE Fenntartható Fejlődés Intézetének keretében működő Fenntarthatósági Menedzsment és Környezetgazdaságtan Tanszék egyetemi tanára.
Zilahy Gyula doktori fokozatát a vállalati energiahatékonysági intézkedések menedzsment aspektusainak vizsgálatával kapcsolatos kutatásaival szerezte meg. Kutatási területe a vállalati környezetmenedzsment, a tisztább termelés és a körforgásos gazdaság elveinek megvalósítása ipari környezetben, a fenntarthatósági kommunikáció és a fenntartható üzleti modellek. A University of Tennessee-n Fulbright-ösztöndíj keretében már a kétezres évek elején tanulmányozta az egyetemek szerepét a regionális fenntarthatósági kezdeményezésekben. Gyakorlati tapasztalatai közé tartozik a KKV-kkal és multinacionális vállalatokkal végzett munka a környezetirányítási rendszerek és a fenntarthatósági jelentéskészítés területén.
Zilahy Gyula oktatási tevékenysége a környezeti menedzsment, a vállalati társadalmi felelősségvállalás és az éghajlatváltozással kapcsolatos területekre terjed ki, vendégprofesszorként több neves külföldi egyetemen, mint például a svájci St. Gallen Egyetemen, a spanyolországi ESADE-n és a kolumbiai Los Andes Egyetemen tartott kurzusokat. Négy évig a CEMS MIM program akadémiai igazgatójaként, valamint kutatási és nemzetközi ügyekért felelős dékánhelyettesként tevékenykedett.
Tudományos és adminisztratív pozícióit áthidaló kiemelt érdeklődési területe a felelős üzleti oktatás elősegítése és a Fenntartható Fejlődés alapelveinek bevezetése a felsőoktatásba.
Zilahy Gyula a Magyar Tudományos Akadémia Fenntartható Fejlődés Elnöki Bizottságának tagja. Ezen kívül az International Sustainable Development Research Society alelnöke és az ISDRS 2025 júliusában Corvinus-on szervezendő 31. éves konferenciájának fő szervezője.
A Projekt 1 és a Projekt 2 tantárgy során az adatelemzési és a módszertani feladatokat a hallgatók csoportban végzik. A hallgató a Projekt 1 és 2 tantárgyak során sajátítja el a tudományos megnyilvánulás azon elemeit, amelyek használata a 3. fejezet sikeres megírásához elengedhetetlen.
Közgazdaságtan Intézet
Csaba László a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtan Intézetének egyetemi tanára, a Magyar Tudományos Akadémia és a londoni Academia Europea tagja. 1972-ben kezdte el közgazdasági tanulmányait az akkor még Marx Károly Közgazdasági Egyetemen, és az azóta eltelt több mint fél évszázad során kapcsolata a Corvinus Egyetemmel (és jogelődeivel) folyamatos volt miközben a magyar és európai közgazdaságtudományi élet meghatározó személyiségévé vált. Rendkívül termékeny pályáját 13 monográfia és 416 szakcikk fémjelzi, az MTMT-ben feltüntetett idézettsége meghaladja az 1300-at. Az írásai eddig 22 országban jelentek meg.
Hosszú pályafutása során kezdetben kutatóintézetekben (MTA Világgazdasági Kutató Intézet, majd Kopint-Datorg) dolgozott, majd a Corvinus Egyetem (és jogelődei) mellett tanított a Közép-európai Egyetemen és a Debreceni Egyetemen a posztszocialista átmenet gazdaságtana, európai integráció, globalizáció, fejlődésgazdaságtan, intézményi és összehasonlító gazdaságtan területén. Tizenhét doktori hallgatója közül tizenhat szerzett PhD fokozatot, közülük ketten már megszerezték az MTA doktora fokozatot is, és a Corvinuson egyetemi tanárok.
Csaba László aktív szerepet vállal a Magyar Tudományos Akadémián is. A IX. osztály meghatározó tagja, korábban az MTA Közgazdaságtudományi, jelenleg az MTA Nemzetközi és Fejlődéstudományi Bizottságának elnöke, a Közgazdasági Szemle szerkesztőbizottságának elnöke.
Hazai tevékenysége mellett Csaba László számos kiváló egyetem vendégprofesszora volt, mint a Bocconi, a Freie Universitaet Berlin, a Helsinki Egyetem – és aktívan részt vett a kutatási területeinek szakmai testületeiben. A European Association for Comparative Economic Studies alelnöke, majd évekig elnöke volt, illetve mind a mai napig számos jelentős nemzetközi folyóirat szerkesztőbizottsági tagja, többek között a Europe-Asia Studies, a Post-Communist Economies, és az Intereconomics folyóiratoknál.
Tudományos munkássága mellett Csaba László rengeteget tesz azért, hogy a közgazdaságtudományt a szélesebb közönség számára is érthetőbbé, hozzáférhetőbbé tegye. Közéleti tevékenysége hozzájárul ahhoz, hogy minél többen megértsék miként működik a piacgazdaság és milyen gazdaságpolitikai lépések segíthetik Magyarország gazdasági felemelkedését.
Adatelemzés és Informatika Intézet
Prof. Medvedev Péter a pénzügyi matematikai és a matematikai kutatás egyik kiemelkedő alakja. Számos tankönyv és dolgozat szerzője. Jelenlegi idézeteinek száma több mint ötszáz. Közleményeinek száma több mint 60.
Prof. dr. Medvedev Péter 1993 óta a Budapesti Corvinus Egyetem oktatója, aki pályafutása alatt aktív szerepet vállalt az új tantárgyak, új szakirányok és szakok kidolgozásában és indításában. Folyamatos tárgyfejlesztési tevékenységének köszönhetően az egyetemünk hallgatói számára kínált képzéseken mindig magas színvonalú oktatást nyújtott. Hozzáértése és elhivatottsága a hallgatók fejlődése és képzése iránt példaértékű. Számos hallgatója vált sikeres szakemberré és kutatóvá az ő iránymutatása alapján. Témavezetése alatt eddig öt PhD hallgató védte meg disszertációját, (ebből kettő társtémavezetés.) Oktatói és kutatói tevékenysége a közgazdaságtan matematikai modelljei köré kapcsolódik. Ezeken a területeken úttörő szerepet játszott. Munkája nélkül, ma ezek a területek nem lennének jelen az egyetem oktatási portfóliójában.
Prof. dr. Medvedev Péter számos kulcsfontosságú pozíciót – tanszékvezető, intézetvezető, szenátor, doktori program vezető – töltött be az egyetemünkön. Az általa végzett munka segítette az egyetem fejlődését és az oktatási és kutatási programok fejlesztését. Emellett közösségépítőként is példamutató teljesítményt nyújtott, és hozzájárult az egyetemi közösség összetartásához és erősítéséhez. Az egyetemen generációk tekintik magukat tanítványainak, akik tőle tanulták a szakmai igényességet, a hallgatók iránti figyelmet és odaadást. A személye köré épülő szakmai és egyetemi hagyaték kivételes és megkerülhetetlen. Az általa elért eredmények nem csak az egyetemünknek hoztak hírnevet, hanem inspirációt is jelentenek a jelenlegi és a jövőbeli hallgatók és oktatók számára.
Fenntartható Fejlődés Intézet
Tóth József 1985 óta oktatóként tagja egyetemünk közösségének. Tudományos munkássága az élelmiszergazdaság területére fókuszál. 1997-ben fordult érdeklődése az árak élelmiszerlánc mentén történő vizsgálata (ártranszmisszió) felé. A piaczavarok vizsgálatát a Wolffram-Houck módszer továbbfejlesztésével végezte előbb az osztrák sertés-, majd a magyar sertés- és tejvertikumokra. Magyarországon ez volt az első, ökonometriai módszerrel végzett ártranszmissziós vizsgálat a szektorban.
Elsőként adaptálta az Operational Competitiveness Rating Analysis (OCRA) nemparaméteres eljárást vállalatok és iparágak működési versenyképességének vizsgálatára. Rangos folyóiratokban publikált vizsgálatokkal igazolta és verifikálta a módszer alkalmazhatóságát.
Elsők között foglalkozott a nyitott innovációs paradigma élelmiszergazdasági jellemzőivel. Az innovációval kapcsolatos vizsgálatai túlnyomórészt saját empirikus felméréseken alapulnak. Különösen fontos ebből a szempontból az innovációs magatartás viselkedés alapú motivációinak feltárása. További jelentős tudományos eredménye az európai élelmiszergazdaság innovációs teljesítményének mikro adatokon nyugvó empirikus elemzése és ezek nemzetközi összehasonlítása.
2022-ben újabb 4 éves OTKA pályázatot nyert a klímaalkalmazkodás és körkörös gazdálkodás témában, egyedül az agrárökonómia területéről.
MTA doktori értekezését („A hazai élelmiszergazdasági koordinációs terek működési tapasztalatai”) 2024-ben védte meg.
2008 óta tanít a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen is, ahol ez év őszén ugyancsak „Professor Emeritus” címmel tűntették ki.